Melbārdis/Dreiškens bronzas pozīcijā pēc pasaules čempionāta pirmās dienas
Foto: F64

Latvijas bobsleja divnieks Oskars Melbārdis/ Daumants Dreiškens sestdien, 13. februārī, pasaules čempionātā Austrijā, Īglsas trasē, pēc pirmajiem diviem braucieniem ieņem trešo vietu, saglabājot cerību cīņā par titulu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Melbārdis kopā ar pieredzējušo stūmēju Daumantu Dreiškenu pirmajā braucienā finišu sasniedza pēc 51,54 sekundēm, kas ir jauns trases rekords un kas tobrīd ļāva atrasties pirmajā vietā. Savukārt otro braucienu latvieši veica 51,75 sekundēs, kas summā lika atkāpties uz trešo vietu.

Līderis pēc pirmajiem diviem braucieniem ir vācietis Johaness Lohners, no kura Melbārdis atpaliek par 0,17 sekundes. Savukārt otrais ir pašreizējais pasaules čempions Frančesko Frīdrihs, kuram latvieši zaudē divas sekundes simtdaļas.

Tikmēr abām pārējām Latvijas ekipāžām pirmajā pasaules čempionāta dienā tik labi neveicās. Uģis Žaļims ar pieredzējušo stūmēju Intaru Dambi pēc pirmajiem diviem braucieniem ieņem dalītu 13.vietu, no līdera atpaliekot par 0,84 sekundēm. Otrā brauciena laikā Žaļims pakāpās par trim vietām, jo pēc pirmā brauciena viņš bija 16.pozīcijā. Savukārt Oskars Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni ieņem 18.pozīciju, Lohneram piekāpjoties par 0,97 sekundēm.

Medaļas šajā pasaules čempionātā divniekiem tiks sadalītas svētdien, kad norisināsies trešais un ceturtais brauciens. Savukārt četrinieku sacensības norisināsies nākamās nedēļas nogalē, kad arī tiks aizvadīti četri braucieni.

Portāls "Delfi" piedāvāja divnieku sacensību pirmo divu braucienu teksta tiešraidi.

PČ bobslejā. Divnieki, 1. un 2. brauciens
Bobslejistiem un skeletonistiem pienākuši sezonas svarīgākie mači - pasaules čempionāts, kas šogad risinās Austrijā, Īglsas trasē. Piektdien cīņas iesāka dāmu divnieki, kas medaļas sadalīs sestdien. Savukārt sestdien ar diviem braucieniem cīņu sāk vīriešu divnieki, kuriem medaļnieki būs zināmi svētdien.Pirmā brauciena sākums pulksten 10:30.
https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/prusis-pasaules-cempionata-liela-nozime-bus-starta-ieskrejienam.d?id=47055907
Uz starta šodien stāsies 34 ekipāžas. Pirmais trasē dosies vācieša Niko Valtera stūrētais bobs, otrais startēs Oskars Melbārdis. Uģis Žaļims startēs ceturtais, Oskars Ķibermanis - 13. 
Īglsas trases starta rekords pieder Oskaram Melbārdim - 4,96 sekundes, kas tika uzrādīts 2011. gadā, bet trases rekords - 51,55 sekundes - pieder vācietim Frančesko Frīdriham. Tas tika sasniegts 2014. gadā.
Spriežot pēc allaž klātesošā Kena Čaildsa tvīta, trasē vairumā ir Latvijas līdzjutēju, kas ir teicami! Kādu atmosfēru spēj radīt latviešu sporta līdzjutēji, ir labi zināms :-)  https://twitter.com/TheKenChilds/status/698424437251706880
Gaisa temperatūra Īglsas trases apkārtnē ir plus 0,9 grādi, ledus temperatūra - mīnus 3,4 grādi.
Un sacensības sākušās!
Niko Valtera starts - 5,13 sekundes. Trase veikta "tīri", rezultāts - 51,71 sekunde, maksimālais ātrums - 123,3 km/h.
Startē pirmā Latvijas ekipāža - Oskars Melbārdis!
Melbārdis startē ātrāk par Valteru - 5,06 sekundes. Labs brauciens un jauns trases rekords - 51,53 sekundes! 
Korejietis Vons uzrāda pagaidām lēnāko startu - 5,14 sekundes, labs ātrums trasē, apsteigts Valters, bet Melbārdim korejieši zaudē 0,15 sekundes. Pirmā brauciens rezultāts - 51,69 sekundes. 
Uģis Žaļims/Intars Dambis atkārto Niko Valtera startu - 5,13 sekundes. Nelielas kļūdas trases augšgalā, neprecīzs brauciens arī turpinājumā, bet labs ātrums, tomēr tiek zaudēts visiem līdz šim startējušajiem - 52,00 sekundes un pagaidām ceturtā vieta. 0,46 sekundes aiz Melbārža.
Kanādietis Džastins Kripps uzstumj otru labāko startu - 5,11 sekundes. Brauciens labs un ceturtais rezultāts - 51,74 sekundes. 
Šveicietis Riko Peters turpina rādīt nepārliecinošus rezultātus - starts lēnākais no līdz šim startējušajiem - 5,17 sekundes, jau startā 0,10 sekundes zaudēts Melbārdim. Ātrums liels, bet nav ideāls brauciens un tikai piektais rezultāts - 51,80 sekundes. No Melbārža atpaliek 0,26 sekundes, Žaļimu Peters apsteidz par 0,20 sekundēm.
Vācietis Maksimiljans Arndts atkārto sliktāko startu - 5,17 sekundes. Ātruma pietrūkst un finišā pieredzējušais vācietis tikai 0,02 sekundes ir priekšā Žaļimam, sestajā vietā! No Melbārža vācieši atpaliek 0,44 sekundes.
Pieredzējušajam Stīvenam Holkombam katastrofāls starts - 5,27 sekundes. Brauciens bez rupjām kļūdām, taču startā zaudētais iespaido visu braucienu šajā īsajā trasē un Holkombs ir pēdējais no astoņiem startējušajiem, par 0,03 sekundes piekāpjoties pat Žaļimam.
Aleksandrs Kasjanovs startā ir pat vēl lēnāks par Holkombu - 5,28 sekundes! Maksimālais ātrums nav slikts, brauciens tīrs un finišā sestā vieta - 51,95 sekundes, piecas sekundes simtdaļas priekšā Žaļinam, 0,41 sekundi aiz Melbārža.
Viens no bīstamākajiem konkurentiem - pašreizējais pasaules čempions Frančesko Frīdrihs - startā uzrāda trešo labāko laiku - 5,12 sekundes. Brauciens ir ļoti precīzs, ātrums - 122,3 km/h, un otrais rezultāts - 51,68 sekundes, 0,14 sekundes aiz Melbārža.
Pēc 10 startējušajām ekipāžām situācija kopvērtējumā ir šāda:
Kanādietis Kriss Springs uzrāda otru labāko startu - 5,11 sekundes, tomēr turpinājums nav tik precīzs un sestais rezultāts - 51,76 sekundes.
Amerikāņa Nika Kaningema ekipāža startā zaudē jau pamatīgi - 5,24 sekundes. Labs maksimālais ātrums, tomēr tikai devītā vieta, ko Kaningems dala ar Arndtu - 51,98 sekundes. Žaļims nobīdīts uz 11. pozīciju.
Trešā Latvijas ekipāža - Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis - uzrāda otru labāko startu - 5,09 sekundes! Turpinājums gan nav tik labs, brauciens bez lielām kļūdām, bet neprecīzs un pēdējais, 13. rezultāts - 52,09 sekundes, 0,55 sekundes aiz Melbārža un 0,11 sekundes aiz Žaļima.
Aleksejs Stuļņevs nedaudz kļūdās startā - 5,24 sekundes, ledus ir zaudējis kvalitāti un tas ietekmē braucienu, arī pie precīza brauciena - 12. rezultāts Krievijas ekipāžai, 0,01 sekundi aiz Žaļima.
Beāts Hefti atkārto Ķibermaņa startu - 5,09 sekundes. Labs, precīzs brauciens, neskatoties uz salīdzinoši zemo starta pozīciju, un dalīta otrā vieta ar Frančesko Frīdrihu - 51,68 sekundes. 0,14 sekundes aiz Melbārža.
Vācietis Johaness Lohners startā ir ātrāks par Melbārdi - 5,02 sekundes! Neliela kļūda startā, pārsvars pār Melbārdi ir sekundes desmitdaļa, tomēr finišā piekāpjas Oskaram, taču tikai 0,03 sekundes! Otrais laiks Lohneram - 51,57 sekundes.
Itālis Simone Bertaco uzskrien lēnāko startu - 5,35 sekundes, un braucienā Melbārdim zaudē gandrīz pilnu sekundi - 0,99 sekundes un Ķibermanis vairs nav pēdējais. Bertaco ieņem 17. vietu.
Otrā Korejas ekipāža, ko pilotē Donjuns Kims, uzrāda 17. rezultātu, zaudējot Ķibermanim 0,07 sekundes.
Monako ekipāžai Rinaldi/Veinam labs starts - 5,16 sekundes, brauciens ir kļūdais, tomēr ar 19. numuru startējusī ekipāža uzrāda 13. rezultātu - 51,99 sekundes, kas ir par 0,01 sekundi labāks nekā Žaļimam.
jaunais kanādietis Niks Polonjato noslēdz otro starta desmitnieku. Starts tīri pieklājīgs - 5,19 sekundes, bet turpinājums nav tik labs - 52,25 sekundes un 19. rezultāts.
TOP20 iekļūst arī divas britu ekipāžas - vispirms brits Bredlijs Hals, uzrādot 17. rezultātu, bet labu startu (5,10 sekundes) un precīzu braucienu veic ar 23. numuru startējušais Brūss Taskers un iekļūst labāko desmitniekā, uzrādot 10. rezultātu - 51,83 sekundes!
Sandis Prūsis intervijā LTV7: Lohners mani nepārsteidz, treniņos jau bija ātrs un tas bija gaidāms. Es esmu vairāk pārsteigts par to, ka neviens vācietis mums nav priekšā! Osim (Melbārdim) bija labs brauciens, izņemot labirintu un pirms apļa, Uģis gan - ceru, ka šis bija sliktākais brauciens un var tikai labāk. Ķibermanis trases vidū daudz pazaudēja. 
Austrietis Bendžamins Maijers uzstumj labu startu - 5,13 sekundes un izcīna 11. vietu - 51,93 sekundes. Līdz ar to Ķibermanis nostumts jau uz 20. vietu, Žaļims ir 16. pozīcijā.
Ja neskaita abus britus Taskeru un Hallu, kā arī austrieti Maijeru, pārējie zemāk startējušie TOP20 vairs neiekļūst, ieņemot vietas aiz Oskara Ķibermaņa, kurš joprojām saglabā 20. vietu. Tas gan otrā brauciena startu nekādi neietekmē, jo pasaules čempionātā otro braucienu veic visi dalībnieki.
Ja Ķibermanis saglabās 20. vietu, viņš būs pirmais, kurš uzsāks otro braucienu, Oskars Melbārdis startēs divdesmitais, bet no 21. vietas ekipāžas startēs rezultātu secībā.
Pasaules čempionāta rezultāti pēc 1. brauciena, labāko divdesmitnieks:
Sākas 2. brauciens!
Atkal labs starts "mazajam" Oskaram - 5,07 sekundes. Savu rezultātu gan uzlabo tikai par 0,09 sekundēm, lai gan brauciens ir labs, bez rupjām kļūdām. 2. brauciena rezultāts Ķibermanim - 52,00 sekundes.
Stīvens Holkombs otrajā braucienā, gluži pretēji, savu startu pat pasliktina par sekundes desmitdaļu - 5,28 sekundes. Tomēr vismaz savu 19. vietu Holkombs saglabā, palielinot pārsvaru pār Ķibermani līdz 0,09 sekundēm, pēc pirmā bija 0,06 sekundes.
Bredlijs Halls atkārto savu startu - 5,14 sekundes, tomēr otrais brauciens britiem nav tik precīzs un finišā viņi piekāpjas ne tikai Holkombam, bet arī Ķibermanim, noslīdot no 18. uz 20. vietu.
Aleksejs Stuļņevs startā ir par 0,03 sekundēm ātrāki nekā paši bija pirmajā braucienā. Trasi izbrauc bez lielām kļūdām, un uzrāda pagaidām labāko rezultātu - 51,93 sekundes. 0,06 sekundes priekšā Holkombam.
Startē otra Latvijas ekipāža - Uģis Žaļims/Intars Dambis.
Žaļimam izdodas par 0,03 sekundēm ātrāks starts - 5,10 sekundes. Lai arī otrais brauciens ir ātrāks, bez tādām kļūdām kā pirmajā, tomēr finišā piekāpjas Stuļnevam, atpaliekot no krieviem 0,02 sekundes. Sanda Prūša komentārs finišā: labi, ka tikai divas (sekundes desmitdaļas)! 
Monako ekipāža, ko pilotē Rūdijs Rinaldi, atkārto savu startu - 5,16 sekundes, taču brauciens ir lēnāks, ar kļūdām, paši sev zaudē 0,16 sekundes un Rinaldi zaudē uzreiz piecas pozīcijas, atkrītot uz 20. vietu, vēl aiz Ķibermaņa un Halla.
Nika Kaningema otrais brauciens ar nelielām kļūdām, un arī viņš piekāpjas Aleksejam Stuļņevam. Divu braucienu summā Kakingemam identisks rezultāts un dalīta vieta ar Uģi Žaļimu.
Vācieši Arndts/Kuske par 0,02 sekundēm uzlabo savu startu - 5,15 sekundes, bet arī otrais brauciens viņam nav labs un kopvērtējumā Arndts zaudē trīs pozīcijas, noslīdot aiz Stuļņeva, Kaningema un Žaļima. 
Sīva cīņa šajā dalībnieku grupā, pirmo no piektās vietas šķir vien 0,06 sekundes:
Vājš brauciens arī Kasjanovam, lēns starts - 5,30 sekundes un zaudēts pamatīgi - kritiens par sešām pozīcijām, par 0,05 sekundēm priekšā Ķibermanim. Līdz ar to Žaļims dala vismaz 14. vietu.
Austrietis Benjamins Maiers uzrāda trešo labāko startu 2. braucienā - 5,12 sekundes. Labs brauciens, ātrākais rezultāts - 51,85 sekundes un saglabāta vismaz sava 11. vieta, bet ir cerības uz TOP10. Viss atkarīgs no pārsteidzošās brita Brūsa Taskera ekipāžas brauciena.
Izcils starts Taskeram - 5,06 sekundes! Brauciens ir precīzs, ar sīkām kļūdām, labākais rezultāts - 51,66 sekundes, un pārsvars pār Maieru no 0,10 sekundēm jau palielināts līdz 0,29 sekundēm pēc diviem braucieniem. Ja Taskers, kurš startēja 23., būtu pirmajā braucienā uzrādījis šādu rezultātu, viņš būtu trešajā vietā aiz Melbārža un Lohnera!
Šveicietis Riko Peters pēc pirmā brauciena Taskeram bija priekšā 0,03 sekundes, kuras šveicieši zaudē jau starta - 5,16 seundes. Lai arī slīd labi, tomēr finišā pamatīgi zaudē britiem un samainās ar Taskeru vietām kopvērtējumā.
Kanādietis Kriss Springs Taskeram pēc pirmā brauciena bija priekšā 0,07 sekundes. Starts kanādiešiem pieklājīgs - 5,10 sekundes, brauciens ir labs un britus Springs pārspēj, tomēr pārsvars ir tikai 0,02 sekundes.
Kanādietis Džastins Kripss atkārto savu startu - 5,11 sekundes. Kļūdas braucienā atmet viņu trīs pozīcijas zemāk, atstājot Springu ārpus TOP 10. 51,96 sekundes ir brauciena rezultāts un Krips noslīd aiz Riko Petera, atpaliekot tagad no šveicieša 0,02 sekundes.
Vācietis Niko Valters startā 0,02 sekundes lēnāks nekā pirmajā reizē, braucienā pieļauj vairākas kļūdas, un tikai 12. rezultāts braucienā - 52,03 sekundes, kas ir pat lēnāk nekā Ķibermanim. Kopvērtējumā zaudētas piecas pozīcijas un Valters ir 0,04 sekundes aiz Kripsa, 11. pozīcijā.
Korejieši Vons/Seo, kas pēc pirmā brauciena bija piektie, startu uzstumj labāk - 5,09 sekundes, taču brauciens nav tīrs un zaudēts ne tikai Springam, bet arī Taskeram. Briti līdz ar to paceļas jau uz sesto vietu, bet korejieši paliek septītie.
Sākas cīņa par līderpozīciju! To iesāk Beats Hefti, kas dala trešo vietu ar Frančesko Frīdrihu. Hefti labs starts - 5,06 sekundes, precīzi izbraukta trase, labs ātrums un atkārtots labākais brauciena rezultāts - 51,66 sekundes. Līdz ar to pozīcija saglabāta.
Frančesko Frīdrihs par 0,03 sekundēm uzlabo savu startu - 5,06 sekundes, kas ir atkārtots Taskera rezultāts. Arī Frīdrihs trasi izbrauc bez kļūdām un uzrāda labāko rezultātu - 51,59 sekundes, līdz ar to Hefti nobīdot vismaz uz ceturto vietu, pats saglabājot trešo.
Vācietis Johaness Lohners pēc pirmā brauciena no Melbārža atpalika tikai 0,03 sekundes. Startā viņš ir vēl ātrāks kā pirmajā - 5,01 sekundes, par vienu sekundes desmitdaļu labāk. Otrais brauciens vāciešiem izcils - 51,55 sekundes, kas ir par 0,02 sekundēm labāk nekā pirmajā. 
Otrais brauciens Oskaram Melbārdim/Daumantam Dreiškenam! Starts 5,07 sekundes un Lohners jau ir priekšā. Trases turpinājumā nelielas kļūdas, lai gan brauciens mūsējiem ir "tīrāks" nekā Lohneram, tomēr ātruma pietrūkst, un zaudēts diezgan daudz - brauciena rezultāts 51,75 sekundes, kas ir tikai sestais ātrākais, un trešā vieta.
Pasaules čempionāta kopvērtējums pēc diviem no četriem braucieniem:
Sandis Prūsis intervijā LTV7: Lohneram uz [trases] leju krītas pārsvars, bet ja tā tendence tāda saglabāsies, tad iespējams, ka viņš paliks pirmais. Konkurentiem neredzēju pilnu braucienu. Kā saliktas kameras, Melbārdi daudzviet neredz bet neko rupju neredzēju. Ir tā, kā ir. Šķita, ka Žaļimam arī Ķibermanim, neslīd, bet skatoties, kā ir līderiem, ir diezgan normāli, un Uģis pakāpās [kopvērtējumā], tāpat kā Ķibermanis. 
Trešais un ceturtais brauciens pasaules čempionātā būs svētdien, 14. februārī.

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis Uģis Žaļims
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form