Melbārdis/Dreiškens izcīna otro vietu sezonas ieskaņā; trīs Latvijas divnieki labāko desmitniekā
Foto: F64

2015./ 2016. gada Pasaules kausa izcīņas pirmajā posmā Vācijā, Altenbergas trasē, sestdien Latvijas bobsleja divnieks Oskars Melbārdis/ Daumants Dreiškens izcīnīja otro vietu, bet visi trīs Latvijas divnieki iekļuva labāko desmitniekā.

Pēc pirmā brauciena sniegainos un vējainos laika apstākļos Melbārdis ar stūmēju Daumantu Dreiškenu bija līderpozīcijā, bet otrajā uzrādīja ceturto ātrāko rezultātu, summā par 0,46 sekundēm piekāpjoties Vācijas pilota Frančesko Frīdriha ekipāžai. Trešo vietu izcīnīja Dienvidkorejas ekipāža ar pilotu Vonu Jondžonu, kuri Melbārža divniekam piekāpās vien par 0,02 sekundēm.

Tikmēr Žaļims ar Intaru Dambi pēc pirmā brauciena bija desmitajā pozīcijā, bet otrajā viņi uzlaboja savu rezultātu un noslēgumā guva astoto vietu, uzvarētājiem summā zaudējot 1,38 sekundes. Savukārt Ķibermanis ar stūmēju Vairi Leibomu pēc pirmā brauciena bija devītie un šo pozīciju saglabāja arī pēc otrā. Viņi summā no Žaļima ekipāžas atpalika par 0,04 sekundēm.

Latvija ar trim ekipāžām tiks pārstāvēta arī nākamajos divos Pasaules kausa etapos, kas risināsies citās Vācijas trasēs Vinterbergā un Kēnigszē. Pēc Jaunā gada sezona turpināsies Ziemeļamerikā ar posmiem Leikpleisidā, Pārksitijā un Vistlerā, bet tajos Latvijai būs divas ekipāžas. Februāra sākumā Pasaules kausa izcīņas septītais posms un vienlaicīgi Eiropas čempionāts norisināsies Šveices trasē Sanktmoricā. Turpinājumā gaidāms pasaules čempionāts Austrijas trasē Īglsā, bet noslēdzošais Pasaules kausa posms atgriezīsies Kēnigszē trasē.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kausa posms bobslejā divniekiem, Altenberga
https://twitter.com/lacky_93/status/670617600636923904
https://twitter.com/MadaraUnicorn/status/670616728011960320
Sandis Prūsis LTV tiešraidē no Altenbergas: Nav kur piesieties Melbārdim, jo labs brauciens. Ja ņem vērā laika apstākļus, tad ir labi. Korejieši turpina progresēt, uzņēmuši labus apgriezienus.Kopumā ir labi, ņemot vērā vietas (2., 8., 9.). 
Melbārdis/ Dreiškens - starts 5,24 sekundes un jau sākumā zaudē vāciešiem. Turpinājumā neizdodas situāciju glābt un finišā otrie (+0,46 sekundes), apsteidzot korejiešus par 0,02 sekundēm.
Fridrihs veic labu braucienu un uzrāda labāko laiku braucienā/ summā (-0,48 sekundes pret korejiešiem).Tagad Melbārdis/ Dreiškens
Valters augšdaļā zaudē korejiešiem. Turpinājumā starpība aug un finišā zaudē 0,19 sekundes. Korejai medaļa!
Korejieši Voņš/ Seo uzlabo savu startu un augšdaļā ievērojams pārsvars. Finišā nosargā pārsvaru un garantē sev vismaz 4. vietu. Pārsteigums!
Kripss relatīvi labi veic braucienu, bet nespēj konkurēt ar Arndtu (+0,40 sekundes).
Arndts teicami veic otro braucienu un pārliecinoši kļūst par līderi (-0,56 sekundes).
Tagad labāko sešinieks
Kasjanovs slikti nobrauc un zaudē arī latviešu ekipāžām. Tādējādi Žaļimam un Ķibermanim vismaz astotā un devītā vieta.
Riko Peters ar vāju startu un sliktu braucienu pamanās būt ātrāks un kļūst par līderi.
Ķibermanis/ Leiboms - krietni uzlabo startu (5,23 sekundes). Augšā uz start rēķina priekšā, tad sāk zaudēt. Finišā zaudē 0,04 sekundes Žaļimam.Abas ekipāžas jau garantējušas sev vietu desmitniekā, kas ir galvenais.
Žaļims/ Dambis - nedaudz uzlabo startu (5,30 sekundes). Braucienā gan zaudē, īpaši lejasdaļā, bet summā kļūst par līderiem (-0,23 sekundes pret Hefti).
Holkombs - vājš starts un beigās zaudē Hefti, kas joprojām līderis.Tagad labāko desmitnieks, kura sākumā divas Latvijas ekipāžas
Korejietis Kims trases lejasdaļā divreiz rupji kļūdās, bet ar visu to spēj nosargāt otro vietu summā. 
Bertaco slikts otrais mēģinājums un finišā šobrīd dalīta otrā vieta ar Dīnu.
Hefti - vājš starts un arī bobu nedaudz sanesa starta ieskrējienā. Tači viens no labākajiem braucieniem šobrīd un kļūst par līderi ar labāko braucienu otrajā mēģinājumā. Savam pirmajam braucienam ievērojami zaudē, tas nozīmē ka trase tomēr ir krietni lēnāka.
Andrijanovs zaudē gan braucienā, gan summā Dīnam. Bet ir otrais, zaudējot Dīnam 0,06 sekundes.
Dīns ar ļoti labu braucienu kļūst par līderi. Iespējams, pie vainas tas, ka pirms viņa tīrīja trasi.
Kaningemam neizdodas "uzķert" ātrumu un finišā tikai trešie no četrām ekipāžām.Trasē sāk snigt arvien vairāk, kas pēdējiem braucējiem varētu krietni pabojāt sniegumu. Atgādinām, ka Melbārdis/ Dreiškens brauks pēdējie, jo ir līderi.
Polis Lutijs ievērojami vājāk nobrauc, bet nosargā pirmo vietu summā.
Stuļņevs kļūst par līderi, bet savam laikam zaudēja 0,40 sekundes.
Maiers krietni sliktāks salīdzinot ar pirmo braucienu. Nākamie braucēji rādīs - vai trase ir kļuvusi stipri sliktāka?
Sākas otrais brauciens
https://twitter.com/knudiena/status/670593053778911232
Pēc dažām minūtēm sāksies divnieku otrais brauciens.
Tagad neliela pauze un 16:00 sāksies otrais brauciens!
Arndts/ Kuske - startā zaudē Melbārdim 0,13 sekundes. Perfekts brauciens un finišā ielaužas sešiniekā (6. vieta, +0,40 sekundes).
Korejieši Kims/ Juņs sagādā nelielu pārsteigumu un iegūst 11. vietu.
Bertaco un Andirjanova divnieki nespēj iekļūt desmitniekā. No pārējiem pilotiem vēl ko izmainīt TOP 10 varētu Arndts.
https://twitter.com/rudolfsgrins/status/670589814538903553
Sandis Prūsis LTV tiešraidē no Altenbergas: Baigi skarbi apstākļi, grūti ko prognozēt. Neliels haoss ar to sniegu. Mači jau nav beigušies.Situācija ir stipri savādāka nekā treniņos. Trase ir diezgan ātra. Visu nedēļu mocījāmies ar 3.-4. un 4.-5.virāžām. 
Srings/ Plugs - nespēj konkurēt uz vietu desmitniekā. Finišā vājākais (+1,64 sekundes).
Žaļims/ Dambis - startā 5,31 sekunde. Lai gan labs brauciens, lejasdaļā pāris virāžās zaudēja ātrumu (finišā 12. lielākais ātrums no 13 ekipāžām). Un finišā devītie (+0,75 sekundes). No Ķibermaņa divnieka atpaliek gan tikai 0,02 sekundes.
Stuļņevs/ Gņezdilovs - absolūti vājākais starts (5,75 sekundes) un visvājākais brauciens (+1,48 sekundes).
Sniegs pieņemas spēkā, un tas ļoti iespaido pārējo sniegumu. Ja nebūs lieli brīnumi, sešinieks neizmainīsies.
Ķibermanis/ Leiboms - starts 5,31 sekunde. Lai gan trasē daudz traucē sniegs, ar labu braucienu finišā spēj ielauzties desmitniekā un ir astotais (+0,73 sekundes).
Peters/ van der Zijde - lai gan startā samērā labs, augšdaļā nelielas kķlūdas, bet svarīgās vietās. Turpinājumā nedrošs brauciens un finišā septītais (+0,63 sekundes).Tagad Ķibermanis/ Leiboms
Labāko sešinieks 1. braucienā
Hefti/ Ferrari - ļoti vājš starts ar "ferrari" (5,39 sekundes). Jau augšdaļā zaudē gandrīz pussekundi un šveicietis izstājas no cīņas par medaļām. Finišā +1,03 sekundes.
Frīdrihs/ Margiss - starts līdzīgs, sākumā vēl priekšā latviešiem, bet tad sāk zaudēt, jo Melbārdis lejasdaļā labāks bija. Finišā zaudē 0,12 sekundes.
Kaningems/ Vikleins - vājš starts un vājš brauciens. Lejasdaļā varēja piedzīvot kritienu pēc rupjas kļūdas. Finišā +1,21 sekundes.
Valters/ Pozers - startā zaudē Melbārdim 0,06 sekundes. Labs brauciens, finišā liels ātrums, tomēr zaudē Latvijas ekipāžai 0,14 sekundes.
Holkombs/ Makgafijs - startā zaudē 0,18 sekundes latviešiem. Un tas arī iespaido rezultātu turpinājumā. Finišā šobrīd vājākais (+0,78 sekundes).
Kasjanovs/ Truņenkovs - ļoti vājš starts (5,44 sekundes) un tas daudz ko nozīmē. Finišā zaudē 0,50 sekundes.
Korejas divnieks Voņs/ Seo - startā zaudē Latvijas ekipāžai 0,05 sekundes. Augšdaļā pietuvojās līdz 0,03 sekundēm, bet lejasdaļā, kur Melbārdis bija lielisks, sāk zaudēt, Finišā zaudēja 0,16 sekundes.Korejieši ievērojami pielikuši un, iespējams, kandidēs uz vietu sešiniekā.
Melbārdis / Dreiškens - starts 5,20 sekundes un labs ātrums augšdaļā. Trases augšā gan kļūdas, bet lejā izdevās sasniegt ātrumu un apsteidz Kripsu par 0,33 sekundēm.
Kripss trases lejasdaļā bija tuvu kritienam, tomēr savaldīja kamanas. Finišā viņa laiks 56,13 sekundes.
Sacensības sākas
Jau skeletonistu sacensību beigās Altenbergā sāka snigt, un tagad sniegs pieņēmies spēkā. Tāpēc Melbārdim ir laba starta vieta, jo nav pirmais, bet gan otrais.
Pagājušajā sezonā šajā trasē Melbārdim/ Dreiškenam otrā vieta. Ķibermanis ar Leibomu bija astotais.
1. brauciena starta saraksts
Žaļimam treniņos divniekiem sesta un 13. vieta, bet Ķibermanim - 11. un 14. vieta.
https://www.instagram.com/p/-nz_jKAYxY/?taken-by=bobslejs
Divniekos treniņos Melbārdim/ Dreiškenam otrā vieta. Četrinieku oficiālajos treniņos Melbārdis nestartēja. Sacensībās četriniekos pirmajā posmā nolemts pietaupīt Dreiškenu.
Pirms pirmā starta, neliels ieskats mūsu komandas jaunajā veidolā:https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/foto-bobslejisti-un-skeletonisti-poze-pirms-jaunas-sezonas.d?id=46655925
Dienas pirmajā pusē Latvijai kārtējais panākums https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/martins-dukurs-pec-lieliska-otra-brauciena-izcina-uzvaru-pk-sezonas-ievada.d?id=46774765
https://twitter.com/leldejuuu/status/670557205729566720
Bieži nav brīži, kad Latvija sacensībās startē ar trīs divniekiem: otrais starta numurs Melbārdim/ Dreiškenam, 11. - Ķibermanim/ Leibomam, bet 13. - Žaļims/ Dambis
Pasaules kausa jaunās sezonas pirmais posms bobslejā un skeletonā Altenbergas trasē sestdien turpinās ar bobsleja divnieku sacensībām. Pirmā brauciena starts pulksten 14:34, bet otrais sāksies 16:04.

Source

DELFI Sports

Tags

Bobslejs Daumants Dreiškens Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis Uģis Žaļims
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form