Melbārdis/Miknis uzreiz aiz TOP 5; Ķibermanis atgriežas ar labu otro braucienu
Foto: F64

Latvijas bobsleja ekipāža Oskars Melbārdis un Matīss Miknis sestdien Pasaules kausa izcīņas posmā Kēnigzē trasē ierindojās sestajā vietā, bet Oskars Ķibermanis un Intars Dambis ierindojās 15. pozīcijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Melbārdis/Miknis abos braucienos uzrādīja piekto ātrāko rezultātu, tomēr summā tas viņam deva sesto vietu. Divu braucienu summā Melbārdis sacensību uzvarētājam Frančesko Frīdriham piekāpās 1,21 sekundi.

Savukārt Ķibermanis sacensībās atgriezās pēc diviem izlaistiem posmiem savainojuma dēļ. Pirmo braucienu viņš veica ar kļūdām un ierindojās 17. vietā, bet otrajā braucienā viņš uzrādīja septīto ātrāko laiku, kas summā ļāva pakāpties par divām pozīcijām uz augšu.

Cīņa par uzvaru sacensībās Frīdrihs par 0,2 sekundēm apsteidza savu tautieti Johannesu Lohneru, bet bronzas godalgu ieguva austrietis Rafaels Maiers (+0,96). Līdz bronzas medaļai Melbārdim pietrūka 0,25 sekundes.

Svētdien Kēnigzē trasē risināsies četrinieku sacensības.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kausa 11. posms bobslejā, divnieki. Kēnigzē trase
“Mums vajadzēja būt trijniekā. Bija lietas, kas Melbārdim nesanāca,” teica Sandis Prūsis intervijā LTV. Viņš arī atzinīgi Ķibermaņa otro braucienu.
Sacensību rezultāti: 
Frīdrihs un Margis startā atbildēja ar 4,79 sekunžu ātru ieskrējienu, tikai 0,02 sekundes atpaliekot no Melbārža starta rekorda šajā trasē. Ar savu braucienu viņš nepieļāva, ka uzvar kāds cits. Finišā viņš iebrauca ar 0,2 sekunžu pārsvaru pār Lohneru.
Vācietis Lohners ar stūmēju Franki bija ļoti noskaņots apsteigt Frīdrihu, un trasē devās 4,90 sekundēs. Ar teju teicamu braucienu viņš veica savu pieteikumu zelta godalgai, summā uzrādot laiku 1:38,89 minūtes.
Austrieši Maiers/Hubers startēja 4,93 sekundēs, un savu braucienu veica ļoti pārliecinoši, nodrošinot sev godalgu. Divu braucienu summā Austrijas ekipāža uzrādīja laiku 1:39,65.
Cīņa par medaļām turpinājās ar kanādiešu pilota Kripsa braucienu. Starts arī bija ļoti augstvērtīgs (4,94). Trasē pārsvars sasniedza 0,14 sekundes, bet finišā viņš iebrauca par 0,05 sekundēm ātrāk nekā Hols – 1:39,84.
Melbārdis un Miknis otrā brauciena startā atkārtoja Hola ieskrējiena laiku (4,93). Šoreiz svarīgākās virāžas izdevās veikt “tīrāk”, bet beigu daļā tomēr minimālo pārsvaru noturēt neizdevās. Melbārdis finišā kamanas iepilotēja tikai 0,01 sekundi lēnāk nekā Hols.
Lielbritānijas divnieks Hols/Kakets startēja 4,93 sekundēs, kas otrajā braucienā līdz šim ir labākais laiks. Hols aizvadīja augsta līmeņa braucienu un otrajā braucienā uzrādīja labāko laiku, apsteidzot Ķibermaņa rezultātu. Summā Hols bija par 0,1 sekundi ātrāks nekā Hafers. Līdz ar to oficiāli kļūst zināms, ka uz goda pjedestāla nebūs tikai Vācijas ekipāžas.
Joprojām Ķibermanis bijis ātrākais otrajā braucienā. Arī vācietis Hafers viņu neapsteidza, taču Hafers aizvadīja pietiekami labu braucienu, lai apsteigtu Kūnenu. Hafers šobrīd vadībā ar laiku 1:39,99.
Pirmā brauciena pārsteiguma autors Kūnens no Šveices otrajā braucienā devās 4,95 sekundēs. Kēnigzē trases “labirintu” Kunens izbrauca perfekti, arī turpinājums bija ļoti “tīrs”. Tas ļāva par 0,02 sekundēm apsteigt Vonu, ar rezultātu 1:40,09 kļūstot par līderi.
Kanādas divnieks, kuru pilotē Springs, trasē devās 4,94 sekundēs. Ļoti sīvā cīņā ar Vonu Springs tomēr piekāpās par 0,03 sekundēm, lai arī braucienā rupju kļūdu nebija. Ķibermanis joprojām otrajā braucienā uzrādījis ātrāko laiku.
Amerikānis Beskjū savā braucienā nespēja nosargāt vietu labāko desmitniekā, un viņš piekāpās Vonam par 0,11 sekundēm.
Ķibermanis sev nodrošinājis 15. pozīciju.
Dienvidkorejas ekipāža ar pilotu Vonu vēlreiz startēja 4,93 sekundēs, tomēr otrajā braucienā viņš nepārspēja Ķibermaņa rezultātu. Taču neraugoties uz to, viņš summā saglabāja savu pozīciju un Heinrihu apsteidza par 0,12 sekundēm. Viņa laiks 1:40,11.
Nākamais braucējs Frīdli no Šveices pēc 4,96 sekunžu starta diezgan rupji kļūdījās “labirintā”, arī turpinājums bija diezgan kļūdains. Finišā viņš iebrauca piektajā vietā, zaudējot arī Ķibermanim (+0,14).
Ļoti līdzīga spēkošanās ritēja par pozīcijām. Trasē devās čehs Dvoržāks ar savu stūmēju, taču viņi nespēja trases augšdaļā iegūto pārsvaru noturēt. Divu braucienu summā Dvoržāks piekāpās Heinriham (+0,04) un Gaitukevičam (+0,03), bet par 0,01 sekundi apsteidza Ķibermani, kuram joprojām labākais laiks otrajā braucienā.
Arī Heinrihs otrajā braucienā bija lēnāks nekā Ķibermanis, bet summā viņš tomēr bija ātrākais. Francijas sportists par 0,01 sekundi apsteidza Gaitukeviču, bet par 0,05 sekundēm – Ķibermani.
Krieva Gaitukeviča ekipāžai lieliskais starta laiks (4,93 sekundes) ļāva noturēt nelielu pārsvaru pret Ķibermani. Brauciens bija ievērojami vājāks, bet summā Gaitukevičs saglabāja 0,04 sekunžu pārsvaru.
Austrietis Treihls jau pēc starta nonāca iedzinējos pret Ķibermani, un brauciena laikā deficīts tikai pieauga. Līdz finišā Treihls zaudēja 0,25 sekundes.
Otrajā braucienā Ķibermanis/Dambis nedaudz uzlaboja starta laiku, ieskrienoties 5,02 sekundēs. Šoreiz “labirintu” Ķibermanis veica bez riska, arī turpinājumā viņš brauca ļoti pārliecinoši. Otro braucienu viņš veica par 0,34 sekundēm ātrāk nekā pirmo un summā uzrādīja laiku 1:40,28 minūtes, kas ļauj Stuļņevu apsteigt par 0,32 sekundēm.
Stuļņevs uzrādīja labāku starta laiku (5,05) un savu otro braucienu veica par 0,1 sekundi ātrāk nekā pirmo. Summā viņš finišēja par 0,32 sekundēm ātrāk, uzrādot laiku 1:40,60.
Otro braucienu atklāja korejietis Suks, kurš otro braucienu aizvadīja ātrāk nekā pirmo un summā uzrādīja rezultātu 1:40,92. Tad trasē devās Baumgārtners, kurš finišēja ar tādu pašu rezultātu, kā pirmajā braucienā, bet summā bija par 0,08 sekundēm lēnāks nekā Suks.
Sācies 2. brauciens. 
Otrā brauciena starts pulksten 14:50. 
Pirmā brauciena rezultāti: 
Pēc pirmā brauciena Melbārdis/Miknis ieņem piekto vietu, bet Ķibermanis/Dambis atrodami 17. vietā. Sandis Prūsis intervijā LTV atzina, ka Ķibermanis pēc traumas jūtas labi, tāpēc viņš droši skrēja startā. Tomēr pirms otrā brauciena treneris plāno viņu piebremzēt, lai pilots nepārforsē. Savukārt Melbārdis iesildīšanās laikā pastiepa kādu kājas muskuli, tāpēc viņu pēdējā brīdī vajadzēja teipot.
Sacensību noslēgumā korejietis Vons ielauzās TOP 10, uzrādot trešo ātrāko starta laiku (4,93) un ieņemot desmito vietu (+0,68). Viņa tautietis Suks kvalificējās otrajam braucienam, ieņot 18. vietu, bet pēdējais trasē devās šveicietis Kūnens, kurš sagādāja pārsteigumu. Pēc 4,99 sekunžu starta viņš ar labu braucienu finišēja 8. vietā (+0,63).
ASV pilota Beskjū ekipāža ielauzās labāko desmitniekā, ieņemot devīto vietu (+0,66), bet otrs amerikānis Gadboī apsteidza tikai jamaikiešus (+1,61).
Lielbritānijas pilots Dīns bija viens no vājākajiem braucējiem šajās sacensībās, apsteidzot tikai de Bruinu un Stīvensu. Tad trasē devās kanādieši Kripss/Stounss, kuri ar labu startu (4,93) iesaistījās cīņā par labu rezultātu. Arī trasē Kripss darbojās veiksmīgi, apsteidzot Melbārdi un ierindojoties ceturtajā vietā (+0,48).
Nīderlandes pilots de Bruins ar savu braucienu spēja apsteigt tikai Jamaikas ekipāžu, bet pēc tam otrs austrietis Treihls par 0,04 sekundēm apsteidza Ķibermani, nobīdot latvieti uz 13. vietu (+0,87).
Pēdējā laikā lieliski startējošais austrietis Maiers braucienu sāka ar 4,95 sekunžu starta laiku. Trases svarīgākās virāžas viņš veica ļoti labi, kas ļāva ierindoties stabilā trešajā vietā (+0,41). Melbārdis šobrīd ceturtais, Ķibermanis – 12.
Sacensību turpinājumā Dvoržāka ekipāža uzrādīja ātrāku braucienu nekā Ķibermanis, tobrīd ieņemot septīto vietu (+0,73). Tad trasē devās Lielbritānijas ekipāža ar pilotu Holu, kurš iesaistījās cīņā par medaļām. Brits finišēja ceturtajā vietā, Melbārdim piekāpjoties tikai 0,01 sekundi (+0,57). Cīņa par bronzu solās būt saspringta.
Krievijas pilota Gaitukeviča ekipāža startā uzrādīja 4,91 sekunžu rezultātu, bet trasē viņš darbojās diezgan piesardzīgi. Krievu pilots finišēja tieši priekšā Ķibermanim (+0,78).
Ķibermanis/Dambis startā skrēja ļoti piesardzīgi pilota traumas dēļ. Tāpēc starta laiks bija tikai 5,08 sekundes. “Labirintu” Ķibermanis gribēja izbraukt bez atsitieniem, tomēr tas neizdevās. Neraugoties uz problēmām, Ķibermanis finišā apsteidza Suļņevu, Baumgārtneru un Stīvensu (+0,91).
Francijas pilota Heinriha ekipāža pēc 4,98 sekunžu starta aizvadīja vizuāli diezgan solīdu braucienu, tomēr finišā tas neļāva finišēt augstāk par septīto vietu (+0,75).
Vācijas trešā ekipāža Hafers/Hammers startā ieskrējās 4,99 sekundēs. Gan startā, gan braucienā Hafers sīvi spēkojās ar Melbārža rezultātu, taču finišā viņš iebrauca aiz latvieša, ieņemot ceturto vietu (+0,59).
Šveices bobsleja pilots Frīdli startēja 4,93 sekundēs, bet braucienā bija atsitieni pret apmali. Finišā viņš ierindojās aiz Springa, ieņemot piekto vietu (+0,72).
Melbārdis/Miknis startā ieskrējās 4,96 sekundēs, bet vēlāk “labirintā” neizdevās novaldīt kamanas. Lai arī ar vāciešiem pacīnīties neizdevās, Melbārdis finišēja trešajā vietā, apsteidzot Springu (+0,56).
Sezonas līderis Frīdrihs ar stūmēju Margisu startā ieskrējās 4,83 sekundēs, kas arī bija galvenais, kāpēc viņam izdevās apsteigt savu tautieti Lohneru. Brauciens bija neprecīzāks, tomēr līderpozīcijā viņš finišēja tik un tā (49,40).
Vācijas ekipāža Lohners/Franke startēja 4,93 sekundēs. Tā saucamo “labirintu” Lohners izbrauca ar vienu atsitienu, arī pārējās virāžas tika veiktas “tīri”, kas ļāva uzrādīt laiku 49,45 sekundes.
Kēnigzē sākās diezgan spēcīga snigšana. Itālietis Baumgātners ar stūmēju startēja 5,11 sekundēs, un trases svarīgākās virāžas veica bez lielām problēmām. Neraugoties uz to, viņš piekāpās gan Springam, gan Stuļņevam (+0,45).
Kanādas pilota Springa ekipāža braucienu iesāka 4,96 sekundēs, un trases svarīgākajās vietās viņš kamanas pilotēja bez nopietnām kļūdām. Finišā kanādieši iebrauca ar rezultātu 50,05 sekundes.
Jamaikas pārstāvji Stīvens/Vepke bija ievērojami lēnāki gan startā (5,16), gan braucienā (51,23).
Stuļņevs/Belugins no Krievijas atklāja šīs sacensības. Pēc 5,08 sekunžu starta brauciens bija ar kļūdām, un tas ļāva finišu sasniegt pēc 50,35 sekundēm.
Sacensības sākušās! 
Pasaules kausa kopvērtējumā ar 1534 un 1416 punktiem piektajā un sestajā vietā ir Ķibermanis un Bērziņš, bet Melbārdis ar 1136 punktiem ir desmitais. Līderis ar 2235 punktiem ir vācietis Frančesko Frīdrihs. 
Ķibermanim šī ir atgriešanās sacensībās pēc savainojuma izārstēšanas, bet, noprotams, ka viņš vēl nav 100% gatavs. Savukārt Ralfs Bērziņš šonedēļ startē junioru čempionātā Sanktmoricā. 
Pasaules kausa sezona bobslejā turpinās ar divnieku sacensībām Kēnigzē trasē. No latviešiem pirmais trasē dosies Oskars Melbārdis kopā ar stūmēju Matīsu Mikni, kuri startēs ar septīto numuru, bet Oskars Ķibermanis kopā ar Intaru Dambi braucienu sāks pēc vēl trim ekipāžām.

Tags

Bobslejs Intars Dambis Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form