Oskars Melbārdis
Foto: Charlie Booker

2016. gada pasaules čempionātā bobslejā un skeletonā Austrijā, Īglsas trasē, sestdien, 20. februārī, Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža četrinieks pēc diviem braucieniem ieņem septīto vietu, saglabājot labas cerības uz medaļām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmajā braucienā, startējot ar 19. numuru, Melbārža četrinieks bija devītais. Otrajā braucienā Melbārdis ar saviem stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu uzrādīja trešo labāko laiku, kopvērtējumā pakāpjoties uz septīto poazīciju.

Pārliecinošs līderis pēc pirmās dienas ir vācietis Frančesko Fridrihs, kurš bija ātrākais abos braucienos, bet uz sudraba un bronzas medaļām pēc diviem braucieniem kandidē astoņas ekipāžas, kuras šķir 0,22 sekundes.

Pagaidām otrais ir Niko Valtera četrinieks, kas līderiem zaudē 0,27 sekundes, bet tikai 0,01 sekundi lēnāki divios braucienos bija krievu sportisti ar pilotu Aleksandri Kasjanovu. Melbārža četrinieku no sudraba pozīcijas šķir 0,14 sekundes.

Uzreiz aiz labāko desmitnieka pēc diviem braucieniem ir Oskara Ķibermaņa četrinieks (+0,76 sekundes), bet tikai 20. vietā ir Uģa Žaļima kvartets (+1,48 sekundes), kuram abi braucieni neizdevās.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

PČ bobslejā, četrinieki. 1. un 2. braucieni
Kopvērtējums pēc 2. brauciena
ASV veterāns Holkombs ļoti labi veic otro braucienu, braucienā uzrādot 18. labāko laiku un summā apsteidz Žaļimu, kurš noslīd uz 20. vietu. Tādējādi Žaļimam svētdien trešajā braucienā būs grūti pacīnīties par tiesībām startēt pēdējā braucienā, kurā brauks 20 labākie.
https://twitter.com/Luusis/status/701090120527646720
Melbārdim otrajā braucienā trešais labākais laiks, kas ļauj Latvijas ekipāžai kandidēt uz medaļām. Pirms otrās dienas škietami neaizsniedzamā attālumā ir Fridriha ekipāža, bet uz sudrabu un bronzu reāli kandidē astoņas ekipāžas, kuras škir tikai 0,22 sekundes. Melbārdi no sudraba šobrīd šķir 0,14 sekundes. 
https://twitter.com/zaaliitis23/status/701089619291545601
https://twitter.com/ElksnitisArturs/status/701089539067092992
Fridrihs - labs starts, bet rupja kļūda pirmajā virāžā. Tas gan neko nedod turpinājumā, jo labi slīd un ar labāko laiku nostabilizējas pirmajā vietā (-0,27 sekundes).
Kasjanovs - vāji veic augšdaļu, kur zaudē jau 0,05 sekundes. Lejā labs ātrums un finišā zaudē tikai 0,01 sekundi.
Valters - diezgan nestabils brauciens, bet summā kļūst par līderi, apsteidzot britus par 0,03 sekundēm. Šobrīd septiņas ekipāžas ir 0,22 sekunžu ietvaros, tādējādi cīņa par medaļām būs sīva vēl trešajā braucienā.
Peters - lai gan labs starts, turpinājumā brauciens nesanāk tik labs un zaudē britiem 0,02 sekundes. Līdz ar to Melbārdim saglabājas reālas iespējas pacīnīties par sešinieku.
Arndts - pārcenšas ar startu un augšdaļā zaudē ne tikai Dīnam, bet arī Melbārdim. Turpinājumā sāk deldēt pārsvaru ar labu braukšanu un finišā otrais (+0,03 sekundes).
Dīns - labs starts, kas ļauj būt priekšā Melbārdim augšdaļā. Labs brauciens un apsteidz Melbārdi par 0,11 sekundēm, labojot arī Melbārža laiku braucienā.
Lohners - kļūda startā, jo pārāk ilgi skrēja un neveikli ieleca bobā, ietriecoties apmalē. Līdz ar to augšdaļā zaudē jau 0,05 sekundes, lai gan labs starta laiks. Finišā spēj ar sliktu braukšanu būt ļoti augstu - otrais (+0,04 sekundes).
Maiers - labs starts, bet augšdaļā zaudē Melbārdim. Turpinājumā gan sāk deldēt pārsvaru, bet lejā atkal zaudē Latvijas ekipāžai. Tomēr kopumā ļoti labs brauciens un summā zaudē Melbārdim tikai 0,08 sekundes.
Melbārdis - atkārto Ķibermaņa startu 5,02 sekundes. Augšdaļā o,27 sekunžu pārsvars. Finišā labākais laiks braucienā un -0,30 sekundes no Stuļņeva. Uzlabo Ķibermaņa laiku braucienā par 0,20 sekundēm!
Stuļņevs - augšdaļā zaudē 0,05 sekundes. Tad starpība saglabājas, bet vidusdaļā sāk deldēt starpību. Lejasdaļā apsteidz Ķibermani par 0,05 sekundēm, bet braucienā Ķibermanis bijis ātrāks par 0,02 sekundēm.Tagad Melbārdis
Ķibermanis - labs starts šādos apstākļos 5,02 sekundes. Augšdaļā 0,22 sekunžu pārsvars. Tad starpība lēnām dilts, bet lejasdaļā labi svarīgās vietās paņem virāžas un finišā labākais šobrīd (-0,21 sekunde).
Kripss - ar vāju startu augšdaļā zaudē komandas biedriem 0,22 sekundes. Turpinājumā starpība aug un finišā sestais (+0,33 sekundes).Tagad Ķibermanis
Zaharovs - ar sliktu startu augšdaļā zaudē Springam. Turpinājumā izdodas tuvoties kanādiešiem un finišā trešie summā (+0,09 sekundes).
Springs - labs starts šādos laika apstākļos un augšdaļā labs brauciens. Finišā gandrīz pazaudē visu pārsvaru, lai gan braucienā labākais laiks un kļūst par līderi (-0,05 sekundes).
Džeksons - ar labu startu augšdaļā 0,31 sekundes pārsvars. Finišā gan tikai 0,19 sekundes, bet braucienā šobrīd labākais laiks.
Kaningems - augšdaļā samērā liels pārsvars, bet lejā rūk starpība un viņš zaudē francūžiem tikai 0,01 sekundi.
Kostērs - lai gan vājš starts, finišā labākais braucienā un summā (-0,14 sekundes).
Bertaco - dēļ vājā starta augšdaļā zaudē jau 0,21 sekundi. Lejā gan sāk deldēt starpību un finišā zaudē čehiem 0,15 sekundes. No Žaļima atpaliek par 0,02 sekundēm.
Žaļims - vājāks starts par 0,07 sekundēm. Augšdaļā sarūk starpība ar čehiem un finišā zaudē 0,13 sekundes.
Dvoržāks - ievērojams sniegs atsaucas rezultātā. Čehiem 51,66 sekundes, kas ir par 0,24 sekundēm vājāks laiks.
Sākas 2. brauciens
Kā ziņo cilvēki sociālajos tīklos, Īglsas trasē pastiprinājusies snigšana https://twitter.com/matthewcpinsent/status/701076996076470277
Otrajā braucienā apgrieztā secībā brauc 20 labākie, līdz ar to otrais startēs Žaļims, desmitais - Ķibermanis, bet 12. - Melbārdis.
Pēc nepilnām 10 minūtēm atsāksies pasaules bobsleja čempionāts četriniekiem. Pirmās sacensību dienas otrais brauciens, kas jau varētu dot lielāku skaidrību par medaļu pretendentiem. Cerams, ka starp kandidātiem pēc pirmās dienas paliks arī Latvijas sportisti.
Pirmā brauciena rezultāti
Nobraukušas visas 30 ekipāžas, bet izmaiņas starp 20 labākajiem nenotiek. Otrais brauciens apmēram pēc 45 minūtēm - pulksten 18:15.
Turpinājumā četrinieki brauc ar lielām kļūdām un neapdraud 20 labākos.
Dvoržāks - pārsteidz un iespraucas starp 20 labākajiem kā pēdējais.
Meijerhanss - ļoti riskanti brauc, bet finišā tikai nedaudz zaudē korejiešiem, netiekot starp 20 labākajiem.
Kolbs - austrietis arī neizmanto mājinieku priekšrocības un pēdējie (+1,20 sekundes).
Vons - korejieši apsteidz Holkombu un izstumj amerikāni no TOP 20 (20.vieta, +0,84 sekundes). Žaļims šobrīd 19.vietā.
Springs - vienam no stūmējiem paliek kapuce ārpusē. Brauciens samērā labs un finišā 14. vieta no 20 ekipāžām (+0,60 sekundes).
Melbārdis - 4,97 sekundes startā, bet pirmajā virāžā sanesa. Augšdaļā zaudē nedaudz, bet finišā izdodas iespraukties desmitniekā. Devītā vieta (+0,31 sekunde). No otrās vietas gan tikai 0,16 sekundes!
Kostērs - francūžiem labs brauciens un finišā apsteidz pat Žaļimu, kuram ievērojami zaudēja startā. 14. vieta un +0,70 sekundes. Finišā nenobremzēja bobu un bobs ietriecās apmalē. Par laimi, bez būtiskām sekām.Tagad Melbārdis
Džeksons - arī neveikls starts stūmēju izpildījumā, kas liedz turpinājumā audzēt ātrumu. Lejasdaļā izdodas nedaudz labāk un finišā 13. vieta (+0,61 sekundei). Žaļimu apsteidz par 0,18 sekundēm, bet no Ķibermaņa atpaliek par 0,15 sekundēm.
Žaļims - starts 5,04 sekundes, bet tālu visi skrien un stūmēji saminstinās, kāpjot bobā. Netīrs brauciens un finišā tikai 15. vieta (+0,79 sekundes).
Kaningems - augšdaļā daudz zaudē un nekandidē uz labāko desmitnieku. Finišā šobrīd 13. vieta (+0,70 sekundes).Tagad Žaļima četrinieks
Holkombs - startā neveikli sanāk vienam no stūmējiem, kas ietekmē turpmāko braucienu. Lai gan brauciens samērā labs, finišā vājākais šobrīd (+0,91 sekunde).
Lohners - labākais starts pagaidām 4,98 sekundes. Brauc ar kļūdām un lejasdaļā zaudē iespēju iespraukties trijniekā. Septītais un zaudē līderiem 0,26 sekundes.
Zaharovs - starts atpaliek no labākajiem. Turpinājums arī vājšs un finišā apsteidz tikai Bertaco (+0,59 sekundes).
Bertaco - pārliecinoši vājākais starts no visiem. Jau augšdaļā zaudē vairāk nekā pussekundi un finišā pārliecinoši vājākais šobrīd (+0,78 sekundes).
Ķibermanis - labākā starta atkārtojums 4,99 sekundes. Tomēr jau augšdaļā zaudē 0,08 sekundes. Turpinājumā vairākas mazas kļūdas, kas finišā dod tikai devīto vietu (+0,46 sekundes). Apsteigts tikai Kripss.
Maiers - mājinieki septītais laiks finišā un pilnībā netiek izmantots mājinieku trases priekšrocības (+0,30 sekundes).Tagad Ķibermanis
Dīns - labs starts un lielākais starta ātrums, kas ļauj augšdaļā tikai nedaudz zaudēt līderiem. Kopumā priekš britiem labs brauciens un zaudē līderiem tikai 0,25 sekundes (sestā vieta).
Dīns - ātrs starts un lielisks starta ātrums, kas augšdaļā ļauj tikai nedaudz zaudēt līderiem. Tomēr turpinājumā sāk zaudēt un finišā sestā vieta (+0,25 sekundes).
Stuļņevs - lai gan mērīšanas ierīces rāda, ka startā labākais ātrums, jau augšdaļā krievi ievērojami zaudē. Finišā apsteidz tikai Kripsa ekipāžu (+0,39 sekundes).
Kripss - vājš starts un jau augšdaļā daudz zaudē līderiem. Turpinājumā braucienu neizdodas glābt un šobrīd vājākais laiks (+0,56 sekundes).
Kasjanovs - krieviem arī labs brauciens, kas dod cerības pacīnīties par medaļām turpinājumā. Otrā vieta un +0,15 sekundes.
Niko Valters - samērā labs brauciens bez īpašām kļūdām un finišā otrais laiks (+0,16 sekundes).
Fridrihs - fantastisks pārsvars jau augšdaļā (-0,22 sekundes). Vāciešiem slīd fantastiski un jauns rekords 50,61 sekunde (-0,20 sekundes).
Vācietis Arndts - saminstinās stūmēji iekāpjot bobā. Visu laiku praktiski identiski Peteram un finišā zaudē šveiciešiem tikai 0,02 sekundes
Riko Peters - šveiciešu laiks tagad kļūst par mērķi nākamajiem: 50,81 sekunde, kas ir jauns trases rekords.
Sacensības sākušās
Divnieku sacensībās Latvijas ekipāžas neaizsniedzās līdz medaļām... https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/melbardis-dreiskens-paliek-piektie-pasaules-cempionata.d?id=47060233
Starta saraksts 1. braucienam
Diemžēl Īglsas trasē četrinieku sacensības klātienē nevarēs skatīt Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis. Ļoti neveiksmīgs kritiens trasē... https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/latvijas-bobsleja-izlases-treneris-sandis-prusis-iglsa-lauzis-potiti.d?id=47085851
Tā kā pasaules čempionātā pirmās starta vietas var izvēlēties labākais desmitnieks pēc IBSF ranga, tad, diemžēl, pirmajā desmitniekā startēs tikais viens Latvijas četrinieks - 10. starta numurs Oskaram Ķibermanim ar stūmējiem Jāni Jansonu, Matīsu Mikni un Vairi Leibomu. ar 16. numuru startēs Uģis Žaļims (stūmēji Raivis Zīrups, Helvijs Lūsis, Intars Dambis), bet ar 19. - Oskars Melbārdis (stūmēji Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste, Jānis Strenga).
Pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā Austrijā, Īglsas trasē, tuvojas noslēgumam. Atlicis vien pēdējais medaļu komplekts, ko sadalīs četrinieku ekipāžas, starp kurām arī Oskara Melbārža, Oskara Ķibermaņa un Uģa Žaļima kvarteti. Sestdien pirmie divi braucieni - 16.30 un 18.15.

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis Uģis Žaļims
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form