Melbārža četrinieks izcīna Eiropas čempionāta bronzu
Foto: Charlie Booker / bobslejs.lv

Latvijas vadošā bobsleja pilota Oskara Melbārža četrinieku ekipāža svētdien izcīnīja trešo vietu Sanktmoricas trasē Šveicē notikušajā Pasaules kausa izcīņas septītajā posmā, kas vienlaikus bija arī Eiropas čempionāts, bet sesto vietu ieņēma Oskara Ķibermaņa ekipāža.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kaut Melbārdim ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pirmajā braucienā bija tikai 21. starta numurs, turklāt visu brauciena laiku sniga, tas neliedza Latvijas pirmajai ekipāžai sasniegt sasniegt trešo labāko rezultātu.

Savukārt Ķibermanis ar stūmējiem Jāni Jansonu, Matīsu Mikni un Vairi Leibomu pēc pirmā brauciena bija sestajā vietā.

Otrajā braucienā spēcīgāk sāka snigt pirms vadošajiem pilotiem - ja Ķibermanis, aizvadot labu braucienu un sasniedzot starta rekordu, stabili saglabāja sesto vietu, Melbārdi apsteidza Austrijas pilotu Benjaminu Maieru, tomēr Latvijas vadošā ekipāža pati apdzina vācieti Niko Valteru un summā saglabāja trešo vietu.

Arī Eiropas čempionāta ieskaitē Latvijas ekipāžas guva tieši trešo un sesto vietu.

Drošu uzvaru sacensībās izcīnīja vācieša Maksimiljana Arnta ekipāža, kas Maieru summā apsteidza par 0,18 sekundēm, bet Melbārdis un Ķibermanis uzvarētājam zaudēja attiecīgi 0,27 un 0,49 sekundes.

Zīmīgi, ka otrajā braucienā Ķibermanis sasniedza otro labāko rezultātu, bet Melbārdis - trešo.

Savukārt Uģis Žaļims, kā arī stūmēji Helvijs Lūsis, Raivis Zīrups un Intars Dambis, pēc pirmā brauciena bija 18.vietā, bet otrajā sasniedza septīto rezultātu un summā pakāpās uz 13.pozīciju. Viņi summā no līdera atpalika par 1,00 sekundēm un Eiropas čempionāta ieskaitē ieņēma 12.vietu.

Šī bija pirmā reize šosezon, kad Melbārdis sacensībās startēja ar visiem trim olimpiskajiem stūmējiem.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.
Pasaules kauss un EČ bobslejā, četrinieki
Sandis Prūsis LTV tiešraidē - laika apstākļi ietekmēja, jo pirms mūsējo starta sāka snigt. Cepuri nost mūsējo priekšā, visi samērā labi veica otro braucienu.
Arndts - nelielas problēmas ar sasēšanos, taču ievērojamais pārsvars strauji nezūd augšdaļā. Lejasdaļā nedaudz zaudē, tomēr nosargā pirmo vietu (-0,18 sekundes).
Valters - jau augšdaļā zaudē Maieram. Un turpinājumā arvien vairāk zaudē, finišā tikai ceturtais (+0,26 sekundes).Melbārdim medaļa!
Melbārdis - vājāks starts 5,13 sekundes. Augšdaļā 0,05 sekunžu pārsvars. Tomēr lejasdaļā zaudē austriešiem un finišā otrie šobrīd (+0,09 sekundes). Latvijai tas, iespējams, maksā medaļas Eiropas čempionātā, jo vēl divas ekipāžas.
Fridrihs - pieļauj kļūdu startā un jau zaudē austriešiem. Finišā zaudē austriešiem (+0,18 sekundes), bet summā apsteidz Ķibermani.Tagad Melbārža četrinieks
Maiers - lai gan augšā nedaudz zaudē Ķibermanim, vidū iegūst labāku ātrumu un finišā krietnei apsteidz latviešus (-0,31 sekunde).
Ķibermanis - sezonas starta rekords 5,05 sekundes!!! Labs brauciens un labākais laiks braucienā un arī summā! -0,30 sekundes, lai gan brauciena laikā bija pat 0,40 sekunžu pārsvars! Ķibermanis sev nodrpšina labāko sešinieku!
Pirmā brauciena pārsteiguma autors Kolbs - šoreiz slikts brauciens un finišā zaudē arī Žaļimam (+0,34 sekundes).Tagad Ķibermanis
Vrba - lai gan labs brauciens, finišā tomēr trešais. Peters turpina kāpt kopvērtējumā.
Kasjanovs - zaudē arī Peteram (+0,07 sekundes)
Bertaco - vājš starts. Bet turpinājumā uzlabo braucienu un zaudē tikai Peteram (+0,10 sekundes).
Tagad labāko desmitnieks! Bet Žaļims sev garantējis vismaz 14. vietu, uzlabojot savu pozīciju pēc pirmā brauciena.
Zaharovs - labāks starts par saviem komandas biedriem, kas brauca iepriekšējie. Tomēr jau pirmajās laika ņemšanas vietās zaudē 0,12 sekundes. Finišā zaudē Kripsam, bet par 0,01 sekundi apsteidz Žaļimu (+0,20 sekundes).
Stuļņevs - slikts starts, augsdaļā zaudē jau 0,18 sekundes. Turpinājums arī vājš, un zaudē arī Žaļimam (+0,26 sekundes).
Francijas pilots Kostērs - ļoti vāji veic lejasdaļu un zaudē arī Žaļimam (+0,23 sekundes).
Šveices pilots Peters - uzlabo savu braucienu, nebrauc tik nedroši un finišā kļūst par līderi (-0,19 sekundes).
Šveices pilots Meiejerhanss - brauciens ar vairākām kļūdām un finišā ceturtais (+0,20 sekundes).
Holkombs - uzlabo savu startu, kas ļauj augšdaļā daudz nezaudēt Kripsam. Lejasdaļā joprojām nedaudz zaudē un finišā atpaliek arī no Žaļima (+0,06 sekundes).
Kripss - uzlabo startu un augšdaļā ir minimāls pārsvars. Labi izbrauc vidusdaļu un finišā apsteidz žaļimu par 0,02 sekundēm.
Žalims - pirmajā virāžā sanes bobu. Augšdaļā neliels pārsvars, ko lejasdaļā palielina. Finišā šobrīd labākais gan braucienā, gan summā (-0,32 sekundes). Un uzlabo sava brauciena laiku par 0,24 sekundēm.
Korejas pilots Voņs - pilots saminstinās, kāpjot kamanās. Tomēr izdodas visiem ielēkt kamanās, bet brauciens līdz ar to sliktāks. Finišā zaudē britiem 0,26 sekundes.
Britu pilots Džeksons - samērā gluds un tīrs brauciens, nedaudz uzlabo pirmā brauciena laiku.
Sākas 2. brauciens
Sanktmoricas trasē sniegs rimies, bet laika apstākļi kļuvuši siltāki un smidzinot neliels lietutiņš.
Otrā brauciena sākums plānots 13:04 pēc Latvijas laika.
Austrietis Kolbs sagādā pārsteigumu un ir septītais, Ķibermanim zaudējot tikai 0,01 sekundi!1. brauciena rezultāti
Sandis Prūsis no Sanktmoricas - te ir divi braucieni jāveic, vēl jau sniegs putinās. Tagad snieg jau slapjš sniegs, kas nenāk par labu. Melbārdis zemu paņēma "horseshoe", bet kopumā labs brauciens. Mazajam Oskaram arī samērā labs brauciens, bet Uģim galīgi vājš brauciens.
Vēl atlikušas septiņas ekipāžas, kuras diez vai spēs iespraukties labāko desmitniekā vai pat starp 15 labākajiem.
Melbārdis - labākais starts šodien 5,13 sekundes. Vidusdaļā svarīgās vietas nedroši izņēma un neieguva lielāku ātrumu, bet finišā spēj būt trešais! +0,37 sekundes.
Korejas pilots Voņs - vājš starts, daudz koriģē bobu augšdaļā. Lejasdaļā slīd un ir 16. vietā, uzreiz aiz Žaļima (+0,95 sekundes).Tagad Melbārdis
Vrba - lai gan augšdaļa ne pārāk laba, bet lejā labs ātrums, labs brauciens un finišā sestais (+0,66 sekundes).
Francijas pilots Kostērs - lai gan vāja augšdaļa, labi veic vidusdaļu un beigās iespraucas desmitniekā (10.vieta, +0,77 sekundes).
Žaļims - otrs labākais starts, bet augšdaļā zaudē jau 0,23 sekundes. Turpinājumā nākas koriģēt brauciena līniju, lejā neizdodas savākt izsmelto (13. vieta, +0,93 sekundes)
Džeksons - ne pārāk labs brauciens un 13. vieta (+1,00 sekunde). Otrā desmitnieka braucējiem nesanāk īpaši pacīnīties par sešinieku.Tagad Žaļima četrinieks
Springs - lai gan augšdaļā tīrs brauciens, vidusdaļā svarīgas vietās kļūdās un finišā pēdējais no 15 ekipāžām (+1,37 sekundes).
Holkombs - starts priekš amerikāņiem labs 5,25 sekundes. Augšdaļā zaudē 0,36 sekundes, tad nesavalda bobu vienā virāža un turpinājumā neizdodas ieiet ritmā. Finišā tikai 11. vieta (+0,89 sekundes).
Krievu pilots Zaharovs - vājš starts, bet brauciens Ķibermaņa līmenī un no latviešu ekipāžas atpaliek tikai 0,09 sekundes.
Austriešu pilots Maiers - stūmējiem neliela ķibele stumšanā, bet visi paspēj salekt bobā. Lai gan pieļauj kļūdas augšdaļā, apakšā labāks brauciens un finišā ceturtais (+0,47 sekundes).
Ķibermanis - lai gan vairākas kļūdas, kopumā labs ātrums trases vidusdaļā un finišā ir ceturtais (+0,64 sekundes). No trijnieka atpaliek 0,21 sekundi.
Divnieku sacensību neveiksminieks Peters - slikts brauciens, vidusdaļā gandrīz piedzīvo kritienu. Lejā gan labs ātrums, bet finišā septītais (+0,81 sekunde).Tagad Ķibermaņa četrinieks
Kripss - kanādietim neizdodas labs brauciens, lejasdaļā nebija tik liels ātrums un šobrīd tikai septītais (+0,91 sekunde).
Kasjanovs - lai gan samērā labs starts, jau augšdaļā sāk zaudēt ievērojami (+0,30 sekundes). Turpinājumā nespēj iegūt paātrinājumu un finišā ceturtais (+0,68 sekundes).
Kaningems - nedaudz misējās pirmajā virāžā, bet spēj savaldīt bobu. Brauciens samērā "netīrs" un finišā šobrīd vājākā ekipāža (+1,14 sekundes).
Itāļu veterāns Bertaco - ierasti lēns starts. Lai gan labs brauciens, finišā zaudē līderim 0,71 sekundi un ir ceturtais šobrīd no sešām ekipāžām.
Britu pilots Dīns - arī pēc starta pieļauj kļūdu pirmajā virāžā. Turpinājums ļoti vājš un finišā šobrīd vājakais laiks (+1,08 sekundes).
Vācu pilots Arndts - ļoti labs brauciens un lejasdaļā pieļautās nelielās kļūdas netraucē kļūt par līderi (-0,28 sekundes).
Krievu pilots Stuļņevs - augšā uzreiz pirmajā virāžā pēc starta bobu sanes, bet paspēj savaldīt kamanas. Un lejasdaļā neko nespēj vairs saglābt (+0,46 sekundes)
Vācu pilots Fridrihs - augšdaļā priekšā, bet trases vidusdaļā atsitās pret apmali, pazaudēja ritmu un finišā zaudē tautietim 0,15 sekundes.
Vācu pilots Valters - samērā tīrs brauciens un finišā laiks 1:05,91. Nākamie piloti parādīs, vai šis ir bijis labs vai slikts laiks. Pagaidām neko daudz nevar prognozēt, jo sniegs ieviesis korekcijas.
Sacensības sākušās
Pirms sacensībām trases darbinieki pamatīgi tīra trasi. Visticamāk, tieši šī iemesla dēļ sacensībās šodien var ievilkties.
Šodien svarīgākais starts ir Melbārdim, jo viņam vajag iespraukties IBSF rangā starp labākajiem 25, tad Latvijai būs trīs ekipāžas pasaules čempionātā. Lai to paveiktu, Lielajam Oskaram praktiski ir jānobrauc līdz finišam.
Sanktmoricu skāris sniegputenis, visu nakti esot pamatīgi snidzis, bet tagad snigšana nedaudz rimusies.
Vakar divnieku sacensības Latvijas pilotiem nebija diez ko sekmīgas...https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/latvijas-bobsleja-divnieki-paliek-arpus-labako-trijnieka-eiropas-cempionata.d?id=47033303
Tā kā Latvijas piloti Ziemeļamerikā četriniekos dažādu iemeslu dēļ startēja ne visās sacensībā,s tas atsaucies uz Pasaules kausa kopvērtējumu un starta vietām. Neviens nav labāko desmitniekā...
Pasaules kauss un Eiropas čempionāts bobslejā un skeletonā skaistajā Sanktmoricas trasē svētdien noslēdzas ar bobsleja četrinieka sacensībām. Pirmais brauciens pulksten 11:30, bet otrais brauciens pulksten 13:00. 

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis Uģis Žaļims
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form