Melbārža četrinieks neturpinās cīņas pasaules čempionātā
Foto: Zigismunds Zālmanis (NIKON)

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža vadītais četrinieks pēc piedzīvotā kritiena pasaules čempionāta otrajā braucienā svētdien neturpinās sacensības, informē Latvijas Bobsleja federācija.

Jau vēstīts, ka sestdien Leikpleisidas trasē otrajā braucienā Oskara Melbārža pilotētais četrinieku bobs vienā no pēdējām virāžām apgāzās, kā dēļ Melbārža četrinieks, lai arī finišēja šādā veidā, tomēr no sestās vietas nokrita uz 17.

"Diemžēl, arī tāds ir bobslejs. Bez šādām lietām neiztiek šajā sportā. Sasitās visi četri. Stūmēji Jānis Strenga, Arvis Vilkaste un Helvijs Lūsis sasituši galvas un plecus. Diemžēl Oskars cietis nopietnāk - viņš bez sasitumiem vēl sagriezis roku un viņam ārsti jau uzlikuši trīs šuves. Jā, šobrīd es pilnīgi noteikti varu pateikt, ka Oskara četrinieks nestartēs. Protams - galvenais iemesls ir traumas. Turklāt šobrīd arī vairs nav nozīmes tālāk mačoties, jo vairs nav starpības - 17., 13., vai 15. vieta. Trases vieta, kurā Oskara bobs apkrita, ir diezgan sarežģīta. Turklāt te ir krituši daudz skaļāki uzvārdi. Patiesībā Oskars šajā vietā kļūdījās par kādiem 15-20 centimetriem, trajektorija aizgāja uz priekšu un ar to arī pietika... Tas mirklis starp to, kad tu krīti, vai nekrīti, ir ļoti īss," skaidroja Sandis Prūsis.

Treneris arī uzsvēra, ka nekādā gadījumā nevaino Melbārdi par kritienu. "Skaidrs, ka Oskara gadījumā savu lomu nospēlēja arī mazā pieredze, turklāt Osis šajā trasē ar četrinieku vispār pirmo reizi brauca. Tā bija cilvēciska kļūda un nekas ārkārtējs. Tā jau tikai vienam otram šķiet, ka mēs te nodarbojamies ar bērnu spēlītēm, kamēr nenotiek kas ārkārtējs. Un es arī nešaubos, ka šī Oskara neveiksme būs kā zaļā gaisma visiem tiem "varoņiem" interneta komentāru vidē, lai nokritizētu mūsu sportistus. Taču es šaubos, cik daudzi no viņiem paši spētu izdarīt to, ko paveikuši mūsu puiši," pauda Sandis Prūsis.

Protams, ļoti žēl, ka Oskars piedzīvoja šo kritienu, bet vienlaikus labi, ka šī neveiksme notika pašās sezonas beigās, jo Oskars šo sezonu aizvadīja ļoti veiksmīgi, uzsvēra treneris.

Viņš norādīja, ka svētdienas atlikušajos divos braucienos Edgara Maskalāna četrinieks startēs tādā pašā sastāvā, kā sestdien. "Viņiem savu krustu būs jānes līdz galam tādā pašā sastāvā, kādā to uzsākuši darīt," pauda Prūsis.

Viņš šobrīd atturējās prognozēt, kādu vietu Maskalāna četrinieks varētu izcīnīt Pasaules čempionātā visu četru braucienu kopsummā. "Mači ir tikai pusē. Vieta sešiniekā neizklausās slikti. Pagaidām. Bet gribējās labāk, sevišķi startā. Tik daudz visas sezonas laikā startā nebijām zaudējuši. Treniņos viņiem gāja labāk, un apetīte, kā mēs zinām, aug, ēdot. Protams, viņi mūs vēl var iepriecināt, taču šobrīd varu teikt - man personīgi ir daudz kas skaidrs, kā mēs darbosimies tālāk. Pagaidām gan lai tas paliek vēl pie manis. Puišu uzdevums ir darīt savu darbu, bet mans uzdevums - manu darbu. Katram tika dota iespēja. Un tas neattiecas uz kādu konkrētu izlases dalībnieku, bet uz visu komandu kopumā," sacīja treneris.

Prūsis atturējās konkretizēt, kādas izmaiņas iespējamas bobsleja izlasē līdz nākamajai sezonai, vien atzina: "uz nākamo sezonu šis tas var mainīties. Taču viss kļūs vairāk skaidrs, kad zināsim, kāds būs mums pieejamais finansējums, kāds būs komandas sastāvs. Viens ir tas, ko domāju es kā treneris, vēl svarīgs būs arī federācijas vadības viedoklis. Taču es uzskatu, ka visiem puišiem pašiem ir jāpierāda, ko viņi īsti grib, kādi ir viņu mērķi un vēlmes. Skaidrs -pēc sezonas mums visiem nepieciešams nomierināties, sakārtot domas. Un tad visi kopā arī domāsim par nākotni. Jā, iespējams, es kā treneris reizēm varbūt par daudz gribu no puišiem. Taču būsim reāli - pretezijas no treneriem būs vienmēr, kamēr vien neieņemsim pirmo vietu," savās pārdomās dalījās Sandis Prūsis.

Jau vēstījām, ka svētdien Pasaules čempionātā bobslejā sākās četrinieku sacensības. Edgara Maskalāna četrinieks pēc pirmās dienas ieņem sesto vietu, bet Oskara Melbārža pilotētais četrinieks otrajā braucienā diemžēl piedzīvoja kritienu un atkrita uz 17. vietu pēc sākotnējās sestās. Līderis pēc pirmās dienas ir amerikānis Stīvens Holkombs.

Svētdien plkst. 16.00 un 18.00 pēc Latvijas laika notiks trešie un ceturtie braucieni bobsleja četriniekiem, kuros Latviju pārstāvēs vairs tikai viena ekipāža.

Tags

Edgars Maskalāns Oskars Melbārdis Sandis Prūsis Stīvens Holkombs

Comment Form