Melbārža divnieks paliek soļa attālumā no vietas uz goda pjedestāla PK posmā
Foto: Zigismunds Zālmanis (NIKON)

Latvijas bobsleja sportista Oskara Melbārža pilotētā divnieku ekipāža ar stūmēju Daumantu Dreiškenu piektdien izcīnīja ceturto vietu Pārksitijas trasē ASV notiekošajā Pasaules kausa otrajā posmā.

Pirmā brauciena startā Melbārdis/Dreiškens atkārtoja trases starta rekordu (4,77 sekundes), bet finišā par 0,08 sekundēm apsteidza kanādieša Lindona Raša ekipāžu. Savukārt trešais pēc pirmā brauciena 0,09 sekundes aiz Melbārža bija brits Džons Džeksons, bet 0,10 sekundes atpalika ceturtajā vietā esošais mājinieks Stīvens Holkombs.

Otrajā braucienā tieši pirms Melbārža ekipāžas starta negaidītu kritienu piedzīvoja Rašs, kas lika Latvijas sportistiem papildus gaidīt līdz atļaujai doties trasē. Startā latvieši atkārtoja pirmajā braucienā uzrādīto rezultātu, bet finišā par 0,15 sekundēm piekāpās uzvaru izcīnījušajam Holkombam.

Otrajā vietā 0,03 sekundes aiz Holkomba finišēja vēl viens amerikānis Korijs Batners, bet trešais bija junioru pasaules čempions Frančesko Frīdrihs no Vācijas. Tādējādi pirmajos divos Pasaules kausa posmos divnieku konkurencē fiksēts identisks godalgoto trijnieks.

Frīdriham divu braucienu summā Melbārdis/Dreiškens zaudēja 0,05 sekundes.

Melbārdis kā pilots karjeras laikā Pasaules kausa posmos pa reizei divniekos un četriniekos stājies uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena.

Pasaules kausa kopvērtējumā Melbārdis ar 352 punktiem ieņem piekto vietu, bet līderis ar 450 punktiem ir Holkombs.

Pēc tam sestdien tiks aizvadītas četrinieku sacensības.

Kā ziņots, uz pirmajiem trijiem posmiem, kas risināsies Ziemeļamerikā, no Latvijas ir devusies tikai Melbārža ekipāža. Viņam līdzi ir trīs stūmēji - Dreiškens, Intars Dambis un Arvis Vilkaste.

Pirmais posms pagājušajā nedēļā risinājās citā ASV trasē Leikpleisidā, un divnieku sacensībās Melbārdis/Dreiškens nebija tālu no sensācijas, jo pēc pirmā brauciena atradās otrajā vietā. Otro nobraucienu gan latvieši veica neveiksmīgāk, atkrītot uz astoto vietu summā.

Tāpat Melbārža ekipāža ieņēma astoto vietu arī pirmā posma četrinieku sacensībās.

Kā ziņots, starpsezonā traumas dēļ karjeru beidzis otrs Latvijas vadošais pilots Edgars Maskalāns, bet jaunie piloti Oskars Ķibermanis un Uģis Žaļims jauno sezonu sāk ar Eiropas kausa posmiem.

Pasaules kausa trešais posms pēc nedēļas tiks aizvadīts 2010.gada olimpisko spēļu trasē Vistlerā, Kanādā, bet turpinājumā sacensību seriāls pārcelsies uz Eiropu.

Šosezon Pasaules kausā ieplānoti deviņi posmi, bet pasaules čempionāts tiks aizvadīts Sanktmoricas trasē.

Kā ziņots, aizvadītajā sezonā Latvijas sportisti vissekmīgāk startēja pasaules čempionātā četriniekiem, Maskalāna ekipāžai izcīnot sesto vietu. Savukārt Pasaules kausa kopvērtējumā četriniekiem Melbārža ekipāža bija piektā, bet Maskalāna - sestā.

Source

LETA

Tags

Edgars Maskalāns Intars Dambis Stīvens Holkombs Uģis Žaļims Vācija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form