Oskars Ķibermanis kļūst par Eiropas vicečempionu bobsleja četriniekos
Foto: Viesturs Lācis, www.bobslejs.lv

Svētdien, 13. janvārī, Kēnigszē trasē Vācijā turpinājās Eiropas čempionāta (EČ) un Pasaules kausa (PK) sacensības bobslejā, uz starta izejot četrinieku ekipāžām. Latvijas godu izcili aizstāvēja Oskara Ķibermaņa komanda, iegūstot sudraba medaļas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc pirmā brauciena Ķibermaņa četrinieks bija pārliecinošā medaļu pozīcijā gan EČ, gan PK ieskaitē, un otrajā braucienā ar izcilu sniegumu savu otro vietu noturēja.

Uzvaru izcīnīja Johaness Lohners, kurš bija pirmais arī pēc pirmā brauciena, un arī bronza Vācijai — trešajā vietā ierindojās Frančesko Frīdrihs.

Plašāku sacensību aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

EČ un PK posms bobslejā četrinieku ekipāžām
Eiropas čempionāta un Pasaules kausa posma rezultāti:
Lohners uz starta rēķina zaudē Ķibermanim, bet trasē atgūst zaudēto un kļūst par Eiropas čempionu. Labākais laiks gan braucienā (48,77 sek.), gan summā. Ķibermanis paliek 0,18 sekundes aiz uzvarētāja.
Oskaram Ķibermanim izcils starts - 4,77 sekundes! Ļoti sīva cīņa, teicams brauciens, labs ātrums un labākai rezultāts braucienā — 48,91 sekundes. Tas ir vismaz sudrabs! Frīdrihs summā apsteigts par 0,04 sekundēm.
Frančesko Frīdrihs pat ar dažām kļūdām pārsvaru tikai palielina un palielina un pirmais izbrauc no 49 sekundēm — 48,93 sek. Andrianovu summā vācieši apsteidz par 0,27 sekundēm.
Maksims Andrianovs Kripsam bija priekšā diezgan daudz, 0,16 sekundes. Startā krievi zaudē, ir arī kļūdas trasē, bet ātrums ir labs, trases lejas daļā pat lielisks un labākais rezultāts braucienā — 49,13 sekundes. Ar to krievi var pretendēt uz medaļām...
Labākais no "pārējās pasaules" pilotiem, Junjons Vons nenotur šo pozīciju un finišā par 0,01 sekundēm zaudē Kripsam. Niko Valteru korejietis gan ir vinnējis — pēc pirmā brauciena abiem bija identisks rezultāts, tagad Vons ir 0,02 sekundes priekšā vāciešiem.
Niko Valters, kurš arī šo braucienu sāk, sēžot kamanās, startā ir prognozējami lēns, bet tāpat kā pirmajā braucienā trasē sāk atgūt startā zaudēto. Brauciens labs, tomēr šoreiz neizdodas pārspēt Kripsu, kurš līdz ar to iekļūst sešiniekā.
Kanādietis Džastins Kripss neiztiek bez kļūdām, tomēr spēj noturēt savu pozīciju. Viņiem vismaz septītā vieta.
Savukārt Markuss Treihls otro braucienu aizvada ar arīmredzamām kļūdām un skan nenormāli skaļas gaviles - Ivo de Bruins paceļas uz astoto vietu. Austrieši zaudē holandiešiem 0,03 sekundes.
Holandietis Ivo de Bruins jau startā pazaudē pārsvaru, jo komanda neveiksmīgi salec kamanās. Ātrums ir labs, kļūdas nav lietas, un holandiešiem izdodas atgūt zaudēto. Finišā viņi tikai par 0,02 sekundēm, tomēr apsteidz Rinaldi. 9. vieta de Bruinam garantēta, par ko viņš ir ļoti priecīgs.
Monako juniors, 25 gadus vecais Rūdijs Rinaldi uzrāda trešo labāko startu, bet jau pēc pirmajām virāžām ir pazaudējis pēc pirmā brauciena iekrāto 0,05 sekunžu pārsvaru pār Bredihinu. Precīzi veikta trases lejas daļa ļauj Rinaldi uzrādīt labāko laiku braucienā un saglabāt vietu TOP10.
Un tagad sacensības iesāk labāko desmitnieks!
Aleksandram Bredihinam otrs labākais starts pēc Dvoržāka, bet, pateicoties pirmajā braucienā iekrātajam pārsvaram, krievi pārņem pagaidu vadību. Bredihinam saglabāta vismaz 11. vieta, bet joprojām labākais laiks braucienā ir Dmitrijam Popovam!
Francūzis Romēns Einrihs izbrauc ar sānslīdēm un kļūdām, braucienā un summā zaudē gan Dvoržākam, gan Popovam. 
Čehs Dominiks Dvoržāks beidzot uzrāda labāko starta laiku - 4,89 sekundes, braucienā viņi ir otrie, taču summā pirmie, apstādinot Dmitrija Popova kāpumu. Čehiem vismaz 13. vieta. 
Arī kanādietis Nikolass Polinjato Popovu apsteidza pavisam nedaudz, par 0,09 sekundēm, otrais brauciens ir ar daudzām kļūdām un finišā kritums par četrām pozīcijām. Tā Popovs tūlīt iebrauks TOP 10... Arī polis Ļutijs pakāpies no 20. un 16. vietu.
Amerikānis Džastins Olsens ar daudzām kļūdām uzrāda piekto laiku braucienā un arī zaudē vairākiem konkurentiem. No 15. vietas viņš noslīd uz 18. vietu. Jaunais krievu braucējs turpina kāpt uz augšu.
Anglim Bredam Halam švaks brauciens un viņš zaudē trim pirms viņa startējušajiem pilotiem, līdz ar to būs tikai 19. vieta. Toties Popovs pacēlās vismaz uz 16. vietu.
Krievu juniors Dmitrijs Popovs uz starta rēķina trases augšdaļā zaudē Beskjū, taču vēlāk ieskrienas un uzrāda teicamu rezultātu — 49,36 sekundes, kas pirmajā braucienā viņiem dotu vietu TOP 10. Popovam gan ir iespēja uzlabot savu pozīciju šajā posmā.
Austrietis Bendžamins Maiers, kura rezultātus šosezon ietekmē savainojums, jau startā ar problēmu, gandrīz nesalec visi stūmēji. Tas ietekmē visu braucienu un Maiers zaudē gan Beskjū, gan Lutijam un noslīd pēdējo vietu. 
Arī amerikānis Kodijs Beskjū uzlabo gan savu starta laiku, gan rezultātu braucienā un poļi šo posmu noslēgs 20. vietā. Brauciens amerikāņiem gan nav tik labs, lai varētu cerēt nozīmīgi pakāpties uz augšu.
Otro braucienu iesāk polis Mateušs Ļutijs un pats sev atspēlē vairāk nekā divas sekundes desmitdaļas — 49,52 sek.
Kēnigszē trases apkārtnē silts, gaisa temperatūra ir +3,8 grādi, ledus temperatūra - mīnus 0,9 grādi. Pirmā brauciena laikā nedaudz lija, bet tagad izskatās, ka skatītāji lietussargus ir novākuši.
Pirmā brauciena rezultāti:
Arī polim Mateušam Ļutijam vājš brauciens, 20. rezultāts un, iespējams, otrais brauciens ies secen. Taču šveiciešu veterāns Pijs Meijerhans ir ātrāks tikai par Siliču un ļauj poļiem turpināt sacensības.
Kodijs Beskjū kamanas iestumj tikai ar vienu roku, un tas uzreiz ietekmē startu. Viduvējs brauciens un amerikāņi pat nesapno par labāko desmitnieku — 18. rezultāts.
Trešā Krievijas ekipāža ar Dmitriju Popovu pie stūres paliek 17. vietā un pretendē uz otro braucienu — vēl jāstartē tikai trim ekipāžām.
Kanādietis Nikolass Polinjato, kurš vakar divniekos palika devītais, šodien četrinieks pieļauj diezgan rupjas kļūdas un paliek uzreiz aiz Dvoržāka, 14. vietā.
Šveicietis Mihaels Fogts pieļauj daudz kļūdu un riskē palikt bez otrā brauciena, tikai 17. laiks.
Eiropas čempionāta vakardienas sensacionālais bronzas medaļnieks divniekos, francūzis Romēns Einrihs šodien četriniekos tik labs nav. Jau startā francūži zaudē 0,15 sekundes, brauciens ir neprecīzs un viņi neiekļūst pat TOP 10, uzrādot vien 12. rezultātu (+0,51 sek.).
Holandietim Ivo de Brujnam vājš starts, uzreiz zaudē sekundes desmitdaļu, bet finišā no Lohnera atpaliek par 0,40 sekundēm, ieņemot 9. vietu.
Vēl startēs astoņas ekipāžas, no kurām dažas var pacīnīties par iekļūšanu labāko desmitniekā, bet par trijnieku diez vai.
Olimpiskais čempions, kanādietis Džastins Kripss startē tikai Pasaules kausa ieskaitē, un sāk ar ceturto starta laiku (4,87 sek.). Pamazām viņš braucienā piekāpjas gan Ķibermanim, gan Frīdriham un pārējiem, finišā uzrādot tikai septīto rezultātu (+0,31 sek.).
Monako ekipāža, Rūdijs Rinaldi, iztiek bez rupjām kļūdām un ar astoto rezultātu ielaužas TOP 10, ieņemot 8. vietu (+0,45 sek.).
Trešā Vācijas ekipāža, ko pilotē Niko Valters, arī startē saudzēšanas režīmā, pilotam uzreiz iesēžoties kamanās. Ar to visu viņiem sanāk izcils starts, 4,98 sekundes. Arī brauciens ir tīrs, ātrs un Valters ir piektais (+0,29 sek.).
Austrietis Bendžamins Maiers savainojuma dēļ atkal iesēžas kamanās pirms starta un ar to izslēdz sevi no labāko skaita. Arī brauciens ir ar kļūdām un viņipaliek priekšpēdējā, 11. vietā (+0,78 sek.).
Arī Frančesko Frīdriks startā zaudē Ķibermanim, pieļauj rupju kļūdu sākuma virāžās, vēl viena sānslīde un finišā trešais laiks, divas sekundes simtdaļas aiz Oskara un 0,06 sekundes aiz Lohnera.
Un nu trasē pirmie no mājiniekiem, Johanesa Lohnera ekipāža. Nedaudz viņiem samisējas startā ar salekšanu kamanās un nedaudz pazaudē Ķibermanim. Taču vāciešiem izcili slīd kamanas, un Lohners pat ar ne ideālu braucienu pārņem vadību, par 0,04 sekundēm apsteidzot mūsējos.
Korejietis Junjons Kims jau startā zaudē Ķibermanim 0,15 sekundes, jau trases augšdaļā kļūdas, taču labs ātrums un finišā latviešiem piekāpjas tikai 0,25 sekundes. Kims pagaidām trešais aiz Ķibermaņa un Andrianova.
Šo sezonu teicami aizvadošais čehs Dominiks Dvoržāks uzskrien trešo labāko startu — 4,88 sekundes, taču braucienā tikai piektais (+0,60 sel.).
Arī Aleksandrs Bredihins jau startā zaudē Oskaram 0,11 sekundes. Brauciens jaunajam krievu pilotam ne īpaši labs, ceturtais rezultāts un 0,46 sekundes aiz līderiem.
Austrietis Markuss Treihls jau startā zaudē Ķibermanim veselu sekundes desmitdaļu, tiek pieļautas arī citas kļūdas un finišā Treihlam trešais laiks (49,34 sek.), Oskaram zaudē 0,33 sekundes.
Oskars Ķibermanis sāk ar teicamu startu — 4,81 sekunde. Ātrums ir zemāks nekā Andrianovam, taču precīzāk izbraukta trase un pirmais rezultāts — 49,01 sekunde.
Tagad trasē dodas spēcīgākās ekipāžas, kas, visticamāk, iesaistīsies cīņā par medaļām. Krievs Maksims Andrianovs Hala starta laiku labo par 0,01 sekundi, arī brauciens ir bez lielām kļūdām, un krievi uzrāda pagaidām labāko rezultātu, gandrīz izbraucot no 49 sekundēm — 49,10 sek.
Lielbritānijas četrinieks, ko pilotē Breds Hals, sāk ar līdz šim labāko startu — 4,90 sekundes, taču kļūdas trasē neļauj viņiem pārņemt vadību — 0,04 sekundes angļi piekāpjas Olsena ekipāžai.
Nākamais startē amerikānis Džastins Olsens, un tā jau ir pavisam cita brauciena kvalitāte. Olsens izbrauc no 50 sekundēm — 49,66 sek.
Pirmie sacensības sāk horvāti. Dražens Siličs ar sarežģīto Kēnigszē trasi tiek galā, pēc starta gan ilgi vaļā ir viens no rokturiem, un viņa rezultāts ir pirmais orientieris — 50.53 sekundes.
Sniegputenis, kas lika atcelt skeletona sacensības, ir mitējies, un bobslejisti var sacensties arī šodien.
Kēnigszē starta un trases rekordi sasniegti 2017. gadā. Starta rekorda īpašnieks ir Oskars Melbārdis — 4,73 sek., trases rekords pieder Johanesam Lohneram (48,26 sek.).
Oskaram esot neliels savainojums, tāpēc sestdien neesot braucis ar pilnu atdevi, tāpēc, iespējams, rezultāts nav tik labs, kā līdzjutējiem gribētos, ziņo komentētāji.
Pasaules kausa kopvērtējumā pēc trim posmiem četrinieku konkurencē Ķibermanis ieņem ceturto vietu, bet jaunais Ralfs Bērzņš, kurš šajā nedēļas nogalē piedalās U23 sacensībās, ir 11. pozīcijā. Līderis ar divām uzvarām un vienu otro vietu ir vācietis Frančesko Frīdrihs.
Starta kārtība:
Šodien Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis/Arvis Vilkaste/Jānis Strenga pirmajā braucienā startēs piektie. Kopumā uz starta izies 23 ekipāžas.
Svētdien sacensības Kēnigszē trasē turpina četrinieku ekipāžas. Kā ziņojām, sestdien notika Eiropas čempionāta un Pasaules kausa posma sacensības divniekiem — Oskars Ķibermanis EČ palika soli aiz pjedestāla, bet PK ieskaitē piektais.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/kibermanis-un-miknis-eiropas-cempionata-paliek-aiz-goda-pjedestala.d?id=50735243

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form