PK posms Sanktmoricā: Martinu Dukuru iegāž katastrofāla neveiksme startā, Tomasam sezonas labākais rezultāts
Foto: AP/Scanpix/LETA

Pasaules kausa sezona bobslejā un skeletonā šajā nedēļas nogalē turpinās unikālajā Sanktmoricas trasē, kurā piektdien notika skeletona sacensības vīriešiem; pēc katastrofālas kļūdas pirmā brauciena Martins Dukurs pakāpās par 12 pozīcijām, savukārt Tomass Dukurs uzrādīja šīs sezonas labāko rezultātu, izcīnot ceturto vietu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc pirmā brauciena rezultāti rādīja neierastu ainu — Martins Dukurs atradās tikai 20. vietā, un par mata tiesu tika pie otrā brauciena. Toties Tomass Dukurs pēc teicama brauciena atradās augstajā ceturtajā vietā.

Otrajā braucienā, izvairoties no jebkādām kļūdām startā, Martins Dukurs uzrādīja jaunu trases rekordu, ko laboja tikai pirmā brauciena līderi, un veica kāpumu par 12 pozīcijām, Sanktmoricas posmu noslēdzot astotajā vietā.

Arī Tomasam Dukuram izdevās saglabāt savu ceturto vietu, bet pacīnīties par goda pjedestālu viņam nebija izredžu — izcili otro braucienu veica abi Krievijas sportisti Ņikita Tregubovs un Aleksandrs Tretjakovs, kā arī olimpiskais čempions Sunbins Juns.

Pieredzējušais Aleksandrs Tretjakovs otrajā braucienā uzrādīja galīgo trases rekordu, kas būs spēkā līdz nākamajam gadam, un pārspēja savu jauno tautieti Ņikitu Tregubovu; arī Juns zaudēja Tretjakovam braucienā, taču ar iekrāto pārsvaru korejietim pietika uzvarai divu braucienu summā.

Šoreiz sacensībās Latviju pārstāvēja tikai brāļi Dukuri, jo Ivo Šteinbergs slimības dēļ nepiedalījās.

Plašāku sacensību aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā.

PK posms skeletonā Sanktmoricā
Pasaules kausa kopvērtējums pēc pieciem posmiem:
Pasaules kausa izcīņas piektā posma rezultāti Sanktmoricā:
Korejietis Sunbins Juns neuzlabo savu starta rekordu, brauciens ir bez kļūdām, tajā tikai trešais rezultāts, bet ar pirmajā braucienā iegūto pārsvaru pietiek pirmajai uzvarai šajā Pasaules kausa sezonā.
Ņikita Tregubovs savu startu uzlabo par piecām sekundes simtdaļām, taču tas ir pavājš (4,92 sek.), un uzreiz zaudē Tretjakovam. Turpinājums ir labāks, lieliski slīd skeletons, tomēr Siguldas posma uzvarētājam nepietiek otrās vietas saglabāšanai, uz kuru pakāpjas Tretjakovs.
Aleksandrs Tretjakovs atvinnē sev trīs sekundes simtdaļas startā (4,80 sek.), taču starta rekordu nelabo, toties trases rekordu gan — 1:07,63.
Tomass Dukurs par divām sekundes simtdaļām uzlabo savu startu (4,93 sek.), kas gan tikai ir septītais labākais. Trases augšdaļu Tomass izbrauc precīzi, pārsvars sadilst, bet trases beigu daļu viņš veic ātrāk nekā Jungks un saglabā vismaz ceturto vietu. Braucienā Tomass Junkgam zaudē, bet summā apsteidz vācieti par 0,04 sekundēm. Arī ceturtā vieta būs šīs sezonas labākais rezultāts Tomasam.
Ātrākais no vāciešiem Aksels Jungks uzskrien otru labāko startu (4,83 sek.), iekrātais pārsvars ir liels un viņš ar precīzu braucienu to vēl vairāk uzlabo, atņemot Martinam Dukuram arī trases rekordu — 1:07,93.
Identisku — sesto — rezultātu ar Boijeru pirmajā braucienā uzrādījušais Kristofers Grothērs arī sāk ar pavāju startu, trases augšdaļā nedaudz zaudē Vaijatam, bet labi izbrauc trases beigu daļu un pārņem vadību kopvērtējumā, turklāt pārliecinoši, par 0,18 sekundēm apsteidzot Vaijatu un par 0,22 sekundēm Martinu Dukuru. Vācietim labāko sešinieks garantēts.
Kanādietis Kevins Bojers uzskrien vāju startu, arī braucienā tikai septītais laiks un Bojers atkrīt uz ceturto vietu jeb 10. pozīciju summā.
Arī astotās vietas īpašnieks, ātrākais no britiem Markuss Vaijats startā Martinam Dukuram piekāpjas tikai 0,02 sekundes, brauciens ir ievērojami labāks nekā Drozdovam, un finišā britu sportists tomēr par 0,04 sekundēm apsteidz Martinu. Braucienā Vijats zaudēja Dukuram 0,48 sekundes. Līdz ar to Martins paliek vismaz devītajā vietā šajā posmā.
Pārsteidzoši augstajā dalītajā astotajā vietā esošais krievu braucējs jau startā pazaudē gandrīz divas desmitdaļas un turpinājumā tikai turpina zaudēt. Gandrīz pusotru sekundi Drozdovs zaudē Martinam braucienā un 0,74 sekundes summā.
Džeka Tomasa pārsvars pirms otrā brauciena bija 0,42 sekundes, kas pamazām dilst, un trases vidū viņš jau ir zaudējis līderpozīciju. Sestais rezultāts braucienā un uz šo brīdi summā. Martins Dukurs ir TOP 10!
Nākamie konkurenti Martinu Dukuru pēc pirmā brauciena apsteidza vairāk nekā par pussekundi. Mājinieks, šveicietis Ronalds Odersets, kurš pirmajā braucienā bija 11. vietā, jau trases sākumā pieļauj vairākas kļūdas, koriģē trajektoriju un beigās zaudē pamatīgi, gan Dukuram, gan vēl četriem konkurentiem.
Kanādietis Deivids Greščižins pieļauj kļūdas un uzrāda tikai piekto rezultātu braucienā, piekāpjoties gan Dukuram, gan Aueram. Martins pakāpies jau uz 12. vietu.
Amerikānis Ostins Florians pirmajā braucienā startēja ar neizdevīgāko, pirmo, starta numuru, taču arī otrajā braucienā pa ātrāku trasi amerikānis neko labāku neuzrāda un atkrīt uz 17. vietu.
Austrietim Florianam Aueram nesanāk noturēt 0,32 sekunžu pārsvaru, finišā viņš Dukuram zaudē 0,25 sekundes. Arī vairāk nekā pussekundi lēnāks par Martinu otrajā braucienā ir Auers.
Amerikānis Gregs Vests un anglis Džerijs Raiss palaiž Martinu uz 15. vietu. Raiss braucienā ir trešais un dala pozīciju ar Heraškēviču.
Ukrainis Vladislavs Heraškēvičs uzlabo savu startu par 0,16 sekundēm, ļoti labs ātrums finišā, taču ar Dukuru viņam nav izredžu cīnīties. Ukrainis ir otrais, 0,46 sekundes aiz Dukura.
Amerikānis Kails Brauns zaudē ne tikai Dukuram, bet arī Džanam un noslīd uz 20. vietu.
Ķīnietis Vensjans Džans likumsakarīgi zaudē Dukuram vairāk nekā sekundi braucienā un gandrīz sekundi summā. Izskatās, ka Martinam būs ilgi jāstāv līdera vietā finišā, iekams viņu kāds pārspēs :-)
Martins Dukurs sāk ar 4,82 sekunžu startu un jaunu trases rekordu — 1:08.00. Sunbina Juna pirmā brauciena rezultāts pārspēts par 0,20 sekundēm. Visticamāk, arī šis rekords kritīs, taču dos Martinam iespēju ievērojami uzlabot rezultātu divu braucienu summā.
Pēdējoreiz Pasaules kausā TOP 10 Martins Dukurs nav bijis pirms 10 gadiem, ja neskaita diskvalifikācijas.
Sanktmoricas trasē kļuvis siltāks, gaisa temperatūra ir tikai mīnus 6,8 grādi, ledus temperatūra — mīnus 14 grādi.
Pirmā brauciena rezultāti:
https://twitter.com/vorompatra/status/1088729392845590528
Jaunais krievu sportists Artjoms Drozdovs startā ir vēl lēnāks par Martinu, zaudējot viņam divas sekundes simtdaļas, taču viņam labi slīd skeletons un finišā Drozdovs uzrāda pat dalītu astoto rezultātu. Līdz ar to Martins Dukurs otro braucienu iesāks pirmais, kā 20. vietas īpašnieks. Kā teica Dainis Dukurs, būs iespēja krietni pakāpties, jo rezultāti ir blīvi.
Martinam Dukuram palīdz norvēģis Aleksandrs Henings Hansens un spānis Anders Mirambelss, kuri trasi veic lēnāk par mūsu sportistu, kurš šobrīd ieņem 19. vietu.
Dainis Dukurs intervijā LTV7: Martins izvēlējās skriet ar kreiso slidu labajā gropē, lai labāk iebrauktu pirmajā virāžā. Treniņos sanāca labi, bet tagad uzskrēja niknāk un ar to viss beidzās. Otrais brauciens nebūs, jo laiks kļūst siltāks, trase ātrāka. Martins meklēja otru gropi, bet nesanāca. Dažreiz jāriskē, šī bija tā reize, kad risks neattaisnojās. Beigās Martins sakasīja ātrumu, bet grūti koncentrēties, jo viss iekšā vārās par sākumu. Slidas bija pareizi izvēlētas, bet starts...
Kanādietim Kevinam Bojeram pat ar kļūdiņām izdodas sasniegt labu rezultātu un viņš dala sesto vietu ar Kristoferu Grothēru.
Brits Džeks Tomass iekļūst TOP10 ar astoto rezultātu, piecas sekundes simtdaļas zaudējot savam tautietim Markusam Vaijatam.
Šveicietis Ronalds Odersē sāk ar ceturto labāko startu (4,93 sek.), taču trasē sāk zaudēt, bet TOP 10 iekļūst. Martins Dukurs jau ir 17. vietā, bet jāstartē vēl pieciem sportistiem...
Vācietis Kristofers Grothērs finišē uzreiz aiz sava tautieša Aksela Jungka sestajā pozīcijā, taču atpaliek no līdera gandrīz sekundi un vairāk nekā pusminūti no Tomasa Dukura.
Kanādietis Deivs Greščišins ielaužas labāko desmitniekā, uzrādot septīto labāko laiku — 1:09,43.
Amerikānis Gregs Vests ar ne pārāk precīzu braucienu un zemāku gala ātrumu tomēr uzrāda 10. rezultātu, nobīdot Martinuuz 14. pozīciju. 
Pat ķīnietis Vensjans Džens apsteidz Martinu Dukuru, kurš jau noslīdējis uz 13. vietu. Pagaidām visi sportisti, kas startējuši aiz viņa, apsteidz Dukuru. Tomass tikmēr saglabājis augsto ceturto vietu.
Amerikānis Kails Brauns uzrāda 10. rezultātu, apsteidzot Martinu par 0,13 sekundēm. Ukrainis Vladislavs Heraškēvičs arī nesavalda skeletonu startā, taču viņam izdodas tikt atpakaļ gropē un apsteigt gan Braunu, gan arī Martinu.
Ņemot vērā Martina Dukura vājo rezultātu, vēl pastāv risks, ka viņš netiek pie otrā brauciena, jo startē vēl 10 sportisti, un trase, gaisam iesilstot saulē, kļūst ātrāka.
Arī Ņikita Tregubovs nepietuvojas starta rekordam — 4,97 sek., labs brauciens un otrais rezultāts, trīs sekundes desmitdaļas aiz Sunbina Juna. 
Rupja kļūda startā Martinam Dukuram, skeletons izlec no gropes un pēdējais starts - 5,01 sekundes. Līdz ar to brauciena rezultāts ir sabojāts un tikai devītā vieta (+1,57 sek.).
Tomass Dukurs sāk tikai ar septīto startu — 4,95 sekundes, acīmredzamu kļūdu nav, trajektorijas ir precīzas, arī beigu ātrums ir augstākais no līdz šim startējušajiem, un trešais laiks finišā — 1:08.61. 
Kilians Freihērs fon Šleinics nav konkurents līderiem, tikai astotais rezultāts (+1,61 sek. no Juna).
Olimpiskais čempions Sunbins Juns sāk ar starta rekordu - 4,78 sekundes. Precīzi izbraukta trase un arī lielākais ātrums. Finišā jauns trases rekords — 1:08.20.
Krievs Aleksandrs Trejakovs atkārto starta rekordu (4,83 sek.), kas gan nav viņam raksturīgais izcilais starts, pērn bija par demistdaļu labāks, taču brauciens ir tīrs un Tretjakovs pārņem vadību (1:08,53). Jungks atpaliek 0,28 sekundes.
Austrietis Florians Auers sāk ar salīdzinoši vāju startu (5,10 sek.), arī brauciens ar kļūdām un dalīta trešā vieta ar amerikāni Ostinu Florianu.
Lielbritānijas braucējs Markuss Vaijats labo starta rekordu — 4,83 sekundes, taču braucienā piekāpjas Jugkam 0,44 sekundes.
Vācietis Aksels Jungks atkārto starta rekordu (4,89 sek.) un izbrauc arī no minūtes un deviņām sekundēm, sasniedzot nākamo trases rekordu — 1:08,81. Ostins Florians apsteigts par 0,64 sekundēm.
Anglis Džerijs Raiss uzreiz labo starta rekordu — 4,89 sekundes, trases augšdaļā ir priekšā Florianam, bet finišā amerikānim zaudē 0,09 sekundes. 
Šveicietis Bazils Zībers nepārspēj Floriana trases rekordu, atpaliekot no amerikāņa 0,86 sekundes. Tagad sacensības sāk spēcīgāko braucēju grupa.
Sacensības iesāk amerikānis Ostins Florians, kuram starta rekords — 4,94 sekundes, un 1:09,45 finišā. Otrais trasē dodas itālis Manuels Šverecs un paliek 1,31 sekundes aiz Floriana.
Brāļi Dukuri startēs kopā, Tomass 11., Martins - 12.
Šonedēļ Pasaules kasa sacensības uzņem unikālā Sanktmoricas trase, kurā katru gadu ir jauns starta un trases rekords, jo katrreiz trase tiek būvēta no jauna.

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form