Andris Šics: Latvijas divnieku ekipāžu sasniegtais rezultāts ir fantastisks
Foto: F64

Latvijas kamaniņu divnieku ekipāžu sasniegtais rezultāts Siguldā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas priekšpēdējā, astotajā, posmā, izcīnot trīs vietas pirmajā desmitniekā, vērtējams kā fantastisks, pēc sacensībām atzina Andris Šics.

Jau vēstīts, ka piektajā vietā ierindojās Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, sasniedzot savas karjeras labāko rezultātu Pasaules kausa posmos, kuri pamanījās apsteigt Latvijas vadošo duetu brāļus Andri un Juri Šicus.

Šiciem pēc atvieglotā režīmā aizvadītā sezonas sākuma, kuru nopietni ietekmēja Jura Šica iekļūšana smagā autoavārijā, šis ir augstvērtīgākais rezultāts šosezon.


Savukārt Andrejs Bērze un Uldis Logins ierindojās desmitajā pozīcijā. Arī Bērze/Logins uzrādīja savus labākos rezultātus Pasaules kausa posmos karjerā.

"Sasniedzām sešinieku, kas arī bija mūsu mērķis pirms sacensībām. Braucieni bija optimāli. Pirmajā gan pieļāvām nelielu kļūdu startā, taču tas uz kopējo rezultātu iespaidu neatstāja," uzskata Andris Šics. "Ja pirms tam Siguldā mums neveicās, tad piektā vieta pērn un sestā šogad pierāda, ka lēnām esam sadraudzējušies ar trasi. Esam priecīgi, ka Latvijā ir divas līdzvērtīgas ekipāžas. Varam kopā attīstīties un augt."

"Latvija ir vienīga valsts, kuras pārstāvji labāko desmitniekā šajās sacensībās ieņēmuši trīs vietas. Tā jau ir fantastika," prieku neslēpa Andris Šics, kurš gan nevēlējās prognozēt, kurš no Latvijas divniekiem svētdien startēs stafetes sacensībās, piebilstot, ka tā droši vien būs ātrākā ekipāža.

Savukārt Gudramovičs izcēla, ka panākuma pamatā bija divi stabili braucieni.

"Visi priekšā mums palikušie brauc jau daudzus gadus, bet mēs vēl esam jauni. Šoreiz neizdevās tik labs starts, arī 13.virāža, tāpēc vēl ir, kur augt," uzskata Gudramovičs, kurš atzina, ka piektdien Nāciju kausā ekipāžas rezultāts vērtējams kā slikts, taču sportists noliedza, ka tās nav svarīgas sacensības. "Gribas visus braucienus nobraukt labi, lai pēc tam būtu pārliecība sacensībās."

"Sezonas sākumā mums abiem bija traumas, bet nu jau esam labi "iebraukušies". Pēc pēdējām divām sacensībām redzam, ka spēcīgāko sportistu augšgals ir sasniedzams," piebilda Gudramovičs. "Šogad kvalificējāmies visām sacensībām, bet vismaz viens labs brauciens bija katrā trasē."

"Bija nelielas kļūdiņas, taču kopumā nobraucām labi. Pirmajā braucienā uzstādījām trases personīgo rekordu," pastāstīja Bērze. "Kopumā šī sezona mums ir padevusies labāka kā pērn. Ļoti svarīga gan būs nākamā sezona, kad būs svarīgi nobraukt labāk par citiem latviešiem, lai tiktu uz Soču olimpiskajām spēlēm."

Bērze īpaši izcēla labo noskaņojumu, kas valda Latvijas komandas iekšienē.

"Kopumā visā komandā ir ļoti labas attiecības. Visi viens otram palīdz, pēc braucieniem dalās ar informāciju. Galu galā, komandas kopējais mērķis ir izaugsme," piebilda Bērze.

Kā novēroja aģentūra LETA, ka Bērze/Logins sacensību gaitā izrādīja neviltotu prieku par pārējo latviešu sasniegtajiem rezultātiem.

Kā ziņots, piektdien notikušajās Nāciju kausa sacensībās Šici uzrādīja labāko laiku, Bērze/Logins finišu sasniedza piektajā vietā, bet Gudramovičs/Kalniņš, braucienā pieļaujot kļūdu, ierindojās devītajā vietā.

Ārpus konkurences Nāciju kausa sacensībās startēja arī Kristaps Bērze un Toms Mežotnis, kuri palika pēdējā, 13.vietā, starp finišējušajiem sportistiem.

Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem brāļi Šici ar 156 punktiem ieņem 17.vietu, Bērze/Logins ar 139 punktiem atrodas 20.pozīcijā, bet Gudramovičs/Kalniņš ar 107 punktiem ieņem 23.vietu.

Kopvērtējuma līderi ar 680 punktiem ir austrieši Andreāss un Volfgangs Lingeri, bet 45 punktus viņiem zaudē vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Ārtls.

Kopumā Pasaules kausa posmā Siguldā piedalās 107 sportisti no 21 valsts.

2015.gadā Siguldā notiks pasaules čempionāts kamaniņu sportā. Savukārt Pasaules kausa izcīņas posms Siguldā notiek jau 21.reizi.

Tags

Andris Šics Juris Šics Kamaniņu sports Uldis Logins

Comment Form