Titulētie Latvijas kamaniņu braucēji Juris un Andris Šici sestdien pirms Pasaules kausa piektā posma vīriešu divnieku sacensībām Siguldas trasē veiks savu atvadu braucienu, informē Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF).

Vīriešu divnieku sacensības sestdien sāksies plkst.10, bet pirms tām divnieku Šicu ekipāža veiks atvadu braucienu.

Aprīlī Šici noslēdza savu kopīgo karjeru kamaniņu sportā. Juris Šics patlaban strādā Itālijas izlases treneru korpusā, bet Andris Šics ir Starptautiskā Kamaniņu sporta federācijas (FIL) mākslīgā ledus trašu tehniskais direktors.

Karjeras laikā brāļi izcīnīja medaļas gan pasaules, gan Eiropas čempionātos, kā arī olimpiskajās spēlēs.

Brāļi Šici 2022. gada Pekinā piedalījās savās piektajās olimpiskajās spēlēs, ieņemot piekto vietu. 2006.gadā Turīnā viņi finišēja septītajā vietā, pēc četriem gadiem Vankūverā bija otrie, Sočos - trešie gan divnieku, gan komandas stafetes sacensībās, pirms četriem gadiem Dienvidkorejā viņi abās šajās disciplīnās ierindojās sestajā vietā.

Andris un Juris Šici individuālajās un komandu sacensībās izcīnījuši trīs sudraba un sešas bronzas medaļas pasaules čempionātos, savukārt trīs reiz kļuvuši par Eiropas čempioniem.

Šajā nedēļas nogalē Siguldā kamaniņu braucēji cīnīsies par godalgām Eiropas čempionātā. Aizvadītajā nedēļas nogalē Siguldā notika Pasaules kausa ceturtais posms, kurā mājinieki uzvarēja četrās no piecām disciplīnām.