Brāļi Šici: ja Siguldā notiks olimpiskās spēles, brauksim vēl astoņus gadus
Foto: F64

Ja veselība ļaus, titulētie kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici ir gatavi karjeru turpināt līdz pat 2026.gadam, ja olimpiskās sacensības tad risināsies viņu dzimtajā Siguldā.

Šici pēdējās divās olimpiskajās spēlēs ieguvuši trīs godalgas un būs vieni no favorītiem arī februārī gaidāmajā Olimpiādē Phjončhanā.

Tikmēr kandidāte uz 2026.gada olimpisko spēļu rīkošanu Stokholma pašlaik izskata varbūtību, ka bobsleja, skeletona un kamaniņu sacensības tās uzvaras gadījumā varētu risināties Latvijā.

Šajā nedēļas nogalē Šici kopā ar pārējiem labākajiem kamaniņu braucējiem Siguldā aizvadīs Pasaules kausa sezonas noslēdzošo etapu, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts. Līdz šim šosezon Šici uz goda pjedestāla kāpuši reizi, Leikpleisidas trasē ASV izcīnot trešo vietu Sprinta kausā.

"Sezona vēl nav beigusies un visi punkti tiks salikti februāra vidū, tomēr kopumā mums sliktas sacensības nav bijušas. Varbūt Īglsā neizdevās pirmais brauciens, tomēr visu pārējo sezonu esam eksperimentējuši," teica Andris Šics. "Varbūt tas traucējis rezultātiem, bet, ja nemēģināsi, nekad neuzzināsi. No malas cilvēkiem šie rezultāti var būt grūtāk saprotami, bet mēs tos spējam sagremot - paši braucieni ir bijuši labi un esam sapratuši, kurā virzienā jāvirzās."

Pirms Siguldā gaidāmajām pēdējām divām sezonas sacensībām Šici ir ceturtie Pasaules kausa kopvērtējumā un vicelīderi Sprinta kausa ieskaitē. Viņi līdz šim tikai reizi Pasaules kausā sezonu spējuši noslēgt trijniekā.

"Olimpiskajām spēlēm tehniskajā ziņā esam gatavi par 80%," pastāstīja Juris Šics. "Vēl ir vairākas nianses, kuras neesam pilnīgi izlēmuši un domāsim uz vietas treniņu laikā."

"Tomēr lieli eksperimenti nebūs, jo treniņbraucieni jāaizvada pēc iespējas tuvāk sacensību režīmam," piebilda viņa brālis Andris, sakot, ka runa ir par sliecēm un regulējumiem.

Brāļi Šici joprojām kamanas taisa individuāli kopā ar savu treneri Jāni Liepu, bet noliedz, ka darbotos kā atsevišķa komanda Latvijas izlasē.

"Lielo darbu darām un savas idejas realizējam mēs kopā ar treneri Jāni Liepu, tomēr atsevišķas lietas mums palīdz īstenot federācija un atbalstītājiem. Tomēr nav tā, ka esam atsevišķi no pārējās komandas - kamanas attīstām gan paralēli, gan kopā ar visu komandu."

Šici gan atzina, ka Siguldu nesagaida ar mērķi, ka obligāti jātiek medaļās.

"Pasaules kausa ietvaros Siguldā brauksim 14.reizi un individuālajās sacensībās nekad neesam bijuši medaļās," teica Juris Šics. "Esam atbraukuši izmantot mājas trases priekšrocības un izbaudīt fanus. Trase ir visaugstākajā līmenī, izbaudīsim atmosfēru un sacensības."

Tikmēr pirms savām ceturtajām olimpiskajām spēlēm brāļi saka, ka var sacensībām pieiet ar vēsāku galvu.

"Zinām, ka gribam olimpiskajā trasē aizvadīt trīs izcilus braucienus - nobraukt stabili, pārliecinoši, lai esam apmierināti ar padarīto darbu un tad jau redzēsim kāds būs rezultāts," stāstīja vecākais no brāļiem Juris. "Tagad varam braukt ar vēsāku galvu. Nav kā pirmajās spēlēs, kad atmosfēra radīja lieku stresu. Gatavojamies ar lielu mērķi un vajadzētu būt vieglāk."

Brāļi šobrīd ir pārliecināti, ka karjeru turpinās vēl vismaz vienu olimpisko ciklu.

"Galvenais, lai ir veselība un rezultāti. Ja Siguldu pieņem, būsim vēl astoņus gadus. Tad mums būs 40 gadi un tas kamaniņu sportā nav nekas īpašs," teica Andris Šics. "Laikam ilgi esam bijuši elitē. Daudzi prasa cik ilgi brauksim, bet mēs atbildām, ka tikai tagad esam sākuši kārtīgi braukt. Ja veselība ļaus un pašiem būs gandarījums, turpināsim."

Siguldā notiekošajā Eiropas čempionātā divnieki pamatsacensības aizvadīs sestdien no plkst.9.40, bet pēc tam viņi uz starta izies arī svētdien, kad tiks dalītas medaļas Sprinta kausā un komandu stafetē.

Tags

Andris Šics Juris Šics Kamaniņu sports

Comment Form