Brāļi Šici neizmanto mājinieku priekšrocības un pasaules čempionātā paliek sestie
Foto: F64

Pasaules čempionātā kamaniņu sportā Siguldā sestdien divnieku sacensībās Latvijas sportisti nespēja iesaistīties cīņā par medaļām, labākie no latviešiem brāļi Andris un Juris Šici palika sestie.

Kopumā Siguldā startēja trīs Latvijas divnieki. Oskars Gudramovičs/ Pēteris Kalniņš ieņēm desmito vietu, bet Kristens Putins/ Kārlis Krišs Matuzels pirmajā braucienā ierindojās 19.vietā, nekvalificējoties otrajam braucienam.

Šici pirmajā braucienā jau bija sestie. Otrajā braucienā viņiem gan piektais labākais laiks, tomēr tas neļāva olimpiskajiem medaļniekiem tikt pie godalgām savās mājās. Gudramovičs/ Kalniņš pirmajā braucienā bija desmitie, otrajā bija astotie, bet arī summā nespēja pakāpties augstāk.

Par pasaules čempioniem kļuva vācieši Tobiass Vendls/ Tobiass Ārlts, kuri par 0,136 sekundēm apsteidza austriešus Peteru Pencu/ Georgu Fišleru. Bronzas medaļas ieguva pieredzējušie itāļi Kristians Oberštolcs/ Patriks Grūbers.

Portāls "Delfi" piedāvāja teksta tiešraidi no sacensībām Siguldā.

PČ kamaniņās Siguldā, divnieki
Apbalvošanu, acīmredzot, veiks Latvijas prezidents.
https://twitter.com/KMastjanica/status/566537207176257536
Šici: mājās gribējās nobraukt divus stabilus braucienus. Varbūt vieta nav tik svarīga, cik gribējās nobraukt stabili. Diemžēl, otrais brauciens nesanāca. Priekšpēdējā virāžā bijām tuvu kritienam, jāskatās video atkārtojumu, kas tur notika.
Vācieši Wendl/Artl jaunu trases rekordu nesasniedz, taču izcīna pasaules čempionu titulu. Viņu otrais brauciens ir par 0,07 sekundēm lēnāks nekā rekords, taču ātrākais otrajā braucienā.
Austrieši Penz/Fischler sev nodrošina vismaz sudraba medaļas, un ir arī ātrākie otrajā braucienā.
Oberstolz/Gruber tomēr tiek pie medaļām! Vācieši Eggert/Benecken ir lēnāki otrajā braucienā.
Itāļi Oberstolz/Gruber uzrāda pagaidām ātrāko rezultātu. No trešās vietas īpašniekiem Eggert/Benecken viņi atpalika 0,006 sekundes.
Cīņa par medaļām sākusies!
Itāļi Rieder/Rastner vienu brīdi piekāpās Šiciem, taču finišā spēja kāpināt ātrumu un pārspēj latviešus par 0,031 sekundēm.
Labs ātrums trasē brāļiem, un sestā vieta saglabāta. 42,197 sekundes ir otrā brauciena rezultāts, kas tomēr ir lēnāks par pirmo.
Trasē brāļi Šici! Gaviles trasē skaļas.
Krievijas labākā ekipāža pēc pirmā brauciena Bogdanovs/Medvedev saglabā šo statusu.
Yuzhakov/Prokhorov kļūst par sacensību līderiem un saglabā vismaz savu pēc pirmā brauciena izcīnīto astoto vietu.
Amerikāņi Mortensen/Terdiman trasē vienubrīd zaudēja vien 0,002 sekundes, taču finišā tomēr ātrāki par Gudramoviču/Kalniņu.
Gudramoviča/Kalniņa pārsvars pār kanādiešiem bija pietiekams, un arī otro braucienu Latvijas divnieks veica pārliecinoši, bez kļūdām, un pretendē vismaz uz 10.vietu šajā pasaules čempionātā.
Čehi Broz/Broz labi iesāka otro braucienu, taču trases lejas daļā ir lēnāki un paliek aiz kanādiešiem Walker/Snith.
Kanādiešiem izdevies ļoti labs brauciens, viņi paliek vadībā arī pēc itāļu Gruber/Kainzwalder finiša. Itāļiem trešā vieta.
https://twitter.com/anjo_lv/status/566531065850765313
Smags kritiens Denisyev/Antonov, taču viņi aizslīd līdz finišam. Par laimi, iztiek bez traumām, un šķērsojot finiša līniju, rokas gaisā un sveicieni skatītājiem.
Čehi Kvicala/Kudera pēc pirmā brauciena bija 14.vietā, bet pēc otrā paliek aiz kanādiešiem.
Kanādieši Walker/Snith pārspēj austriešus Steu/Koller.
https://twitter.com/anjo_lv/status/566529941966045185
Poļi Arthur Gedzius/Jakub Kowalewski - vēl viens kritiens. Tomēr spēj atgriezties kamanās un finišē. Līdz ar to viņiem 18.vieta vismaz būs.
Trasē pirmā ekipāža - Steu/Koller, kuri pirmajā braucienā palika 18.vietā. Otrais brauciens viņiem lēnāks par pirmo.
Sākas 2.brauciens, kurā startē 18 labākie. No Latvijas ekipāžām otrajam braucienam nekvalificējās Putins/ Matuzelis.
Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Strenga: jā, pirmajā braucienā varēja būt labāk. Brāļi Šici devušies labot slieces, nekas traks nav noticis. gaidām otro braucienu.Par skatītājiem - Siguldā nekad tik daudz nav bijuši un viens no lielākajiem skatītāju skaitiem sezonas laikā. Vācijā varbūt vairāk bija dažās sacensībās...
https://twitter.com/KVergins/status/566526506646917120
Medijiem ir izsniegts starta saraksts otrajam braucienam, un tūlīt jau pirmie sportisti dosies trasē.
https://twitter.com/janisruginis/status/566525641345236992/photo/1
https://twitter.com/sigulda_lv/status/566524791939952640
Pēc pirmā brauciena U23 čempionāta vērtējumā mūsu divnieks Putins/Matuzels ieņem piekto vietu. Līderi šajā ieskaitē ir krievi Bogdanovs/Medvedjevs.
Un trasē pēdējā ekipāža, rumāņi Atodiresei/Musei. Daudz kļūdu braucienā un priekšpēdējā vieta, pēdējie paliek poļi, kuri piedzīvoja kritienu.
Pēdējās ekipāžas nespēj iespraukties labāko desmitniekā. Otrais brauciens pulksten 11:30.
Brāļi ne pārāk apmierināti ar braucienu... 
Poļi Patryk Poreba/Karol Mikrut - pirmais kritiens Siguldā. Finiša līniju gan sasniedz, taču pēdējie.
Brāļi Šici var būt apmierināti - Siguldas trasē patiešām ir daudz skatītāju. Tā, ka nav kur adatai nokrist, gan nav, bet jācer, ka svētdien uz stafeti būs.
Slovāki Simonak/Tomasko - gandrīz piedzīvo kritienu, finišā zaudē arī jaunajiem latviešiem Putinam/ Matuzelim.
Pirmā brauciena labāko astotnieks
Putins/ Matuzels - lejasdalā nenovalda kamanas, atsitiens pret apmali un finišā pēdējie, 17.vieta (+1,195 sekundes).
KOrejieši Park Jin-Yong/Cho Jung Myung - ļoti vājš brauciens un finišā šobrīd pēdējā, 16.vieta (+0,848 sekundes).
https://twitter.com/gita_perkone/status/566519096192532480
Čehi Matej Kvicala/Jaromir Kudera - arī nav konkurenti par vietu desmitniekā. Pagaidām 14.vieta (+0,780 sekundes).
Austriešu fani ir riktīgi aktīvi finiša zonā, ar aplausiem un ovācijām sveic visus sportistus.
Čehi Lukas Broz/Antonin Broz - lejā vājš brauciens un finišā 11.vieta, uzreiz aiz Kalniņa/ Gudramoviča (+0,534 sekundes).
Kanādieši Walker/Snith - pagaidām sliktākais brauciens no visiem.
Vācieši Tobias Wendl/Tobias Arlt - olimpiskie čempioni pirmajās virāžās ir ātrāki. Lai gan brīžiem koriģē braucienu un ar grūtībām valda kamanas, finišā jauns trases rekords (41.929 sekundes).
Vācieši Toni Eggert/Sascha Benecken - arī augšdaļā bija priekšā, bet lejasdaļā vācieši sāk zaudēt un finišā otrie (+0,070 sekundes).
Itāļi Christian Oberstolz/Patrick Gruber - lai gan augšdaļā ilgu laiku bija priekšā austriešiem, lejasdaļu veic sliktāk, bet finišā ir otrie (+0,078 sekundes).
Andris Šics/ Juris Šics - augšdaļā priekšā austriešiem. Taču tad sāk zaudēt ātrumu, finišā tikai trešie (+0,164 sekundes).
Krievi Andrey Bogdanov/Andrey Medvedev - arī labs brauciens, bet nespēj konkurēt ar austriešiem. Finišā trešie (+0,208 sekundes) Tagad brāļi Šici
Itāļi Ludwig Rieder/Patrick Rastner - ļoti labi veic trases augšu, ātrāki par austriešiem, bet lejasdaļā sāk zaudēt un finišā otrie (+0,151 sekunde).
Gudramovičs ar Kalniņu atzina, ka pirmais brauciens nebija tas labākais. Bija kļūdas un tas ietekmējis. Nedaudz ietekmējis mājinieku statuss.
Krievi Vladislav Yuzhakov/Vladimir Prokhorov - nobrauc labāk par latviešiem un finišā ir otrie (+0,269 sekundes)
Gudramovičs/ Kalniņš - nedrošs brauciens, lejā mazs ātrums un ir trešie (+0,375 sekundes). Mājas trasē varēja arī veikt labāk braucienu...
Krievi Alexandr Denisyev/Vladislav Antonov - lai gan labs starts, turpinājums vājš un finišā pēdējie (+0,592 sekundes).
Amerikāņi Matthew Mortensen/Jayson Terdiman - augšdaļā neliela kļūda, kas neļauj uzņemt ātrumu turpinājumā. Finišā apsteidz itāļus, bet ievērojami zaudē austriešiem (0,330 sekundes).
Itāļi Florian Gruber/Simon Kainzwalder - ievērojami zaudē līderiem jaunie itāļi. Finišā atpaliek par 0,499 sekundēm.
Austrieši Pencs/ Fišlers - gan starta rekords, gan jauns trases rekords. Ledus ļoti ātrs un visticamāk rekords kritīs vēl. 41.988 sekundes 
Sacensības sākas
Pagaidām neliela pauze, sacensību starts atlikts par dažām minūtēm
https://twitter.com/HeyLynn/status/566506359580295168
Kā jau sacensību rīkotāji pirms čempionāta stāstīja, Siguldā smelties pieredzi ir ieradušies nākamo ziemas olimpisko spēļu organizatori no Dienvidkorejas, kā arī 2022.gada Olimpiādes kandidātpilsētas Pekinas pārstāvji, kas medijiem jau sagatvojuši skaistus materiālus par savām spēlēm.
https://twitter.com/HeyLynn/status/566506359580295168/photo/1
https://twitter.com/Lozis88/status/566504197827592192
https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/luge/latvijas-kamaninu-brauceji-pc-prieksbraucienos-uzrada-teicamus-rezultatus.d?id=45576030
Skatītāji lēnām sāk piepildīt Siguldas trasi.
https://twitter.com/marruciic/status/566318134836359168/photo/1
Pasaules čempionātu iesāk divnieku ekipāžas. Pirmā brauciena starts 10:10, bet otrais - 11:30. Pirmajā braucienā ar piekto numuru startēs Gudramovičs/ Kalniņš, devītie - brāļi Šici. 17.numurs ticis jaunajiem Putinam/ Matuzelim.
Kamaniņu sportā pienācis laiks sezonas nozīmīgākajām sacensībām - Siguldā sācies pasaules čempionāts.

Tags

Andris Šics brāļi Šici Juris Šics Kamaniņu sports Pasaules čempionāts

Comment Form