Brāļiem Šiciem piektā vieta Pasaules kausa sezonas pirmajā posmā
Foto: F64

Trīskārtējie olimpiskie medaļnieki Andris un Juris Šici sestdien izcīnīja piekto vietu Austrijas trasē Īglsā notiekošā Pasaules kausa jaunās sezonas pirmā posma divnieku sacensībās.

Pēc pirmā brauciena Šici atradās ceturtajā vietā, bet otrajā viņi atkāpās par vienu pozīciju.

Pārliecinošu uzvaru divnieku konkurencē guva pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvēji Tonijs Egerts un Saša Benekens no Vācijas, kuri divu braucienu summā Šicus apsteidza par 0,549 sekundēm.

"Šodien braucām ar jaunajām kamanām. Treniņos braukšana tik labi nepadevās, bet sacensībās bija divi stabili braucieni. Prieks, ka jaunā kamana rāda labas tendences, kaut ar to veikti tikai 15 braucieni," izteicies Andris Šics. "Arī konkurenti ir labi pastrādājuši. Galvenais, ka mēs redzam, kur pašiem jāpieliek, lai tiktu viņiem klāt."

Otro vietu izcīnīja Peters Pencs un Georgs Fišlers no Austrijas, kuri līderiem zaudēja 0,111 sekundes. Pēc pirmā brauciena otrie bija trīskārtējie Pasaules kausa ieguvēji Tobiass Vendls un Tobiass Ārlts no Vācijas, tomēr otrajā braucienā viņi jau startā pieļāva ļoti rupju kļūdu, kas gan neliedza summā noslēgt trijnieku.

Tikmēr augsto, 13.vietu sacensībās izcīnīja jaunie Kristens Putins un Kārlis Krišs Matuzels. Viņi pēc pirmā brauciena bija 15.pozīcijā, bet otrajā spēja pakāpties augstāk un summā no uzvarētājiem atpalika par 1,151 sekundi.

Astotie pēc pirmā brauciena bija Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, kuri arī otro braucienu iesāka pārliecinoši un bija tuvu, lai noturētos pirmajā desmitniekā. Tomēr latvieši pieļāva rupju kļūdu, kurā zaudēja aptuveni pussekundi. Līdz ar to summā viņiem bija 18.vieta un uzvarētājiem zaudētas 1,420 sekundes.

Kā ziņots, dāmu konkurencē sestdien sezonas pirmajā etapā astoto vietu izcīnīja Latvijas labākā kamaniņu braucēja Elīza Cauce. Pēc pirmā brauciena Cauce atradās devītajā vietā, bet otrajā nobraucienā spēja pakāpties vēl par vienu vietu augstāk.

Uzvaru sacensībās guva vāciete Dajana Eitbergere, kura divu braucienu summā latvieti apsteidza par 0,513 sekundēm.

Otro vietu izcīnīja pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvēja Natālija Geisenbergere, kura uzvarētājai zaudēja 0,214 sekundes, bet trešā bija kanādiete Aleksa Gouga, atpaliekot vēl 0,008 sekundes.

Pēc pirmā brauciena uzreiz aiz Eitbergeres trijniekā bija amerikānietes Erina Hemlina un Emilija Svīnija, tomēr otrajā braucienā viņas abas pieļāva kļūdas un sacensības noslēdza tikai pavisam nedaudz virs Cauces.

Svētdien plānotas vīru sacensības, kā arī komandu stafete.

Kā ziņots, Latvijas kamaniņu braucēji Artūrs Dārznieks un Cauce piektdien izcīnīja trešās vietas pirmā Pasaules kausa posma kvalifikācijas sacensībās jeb Nāciju kausā. Tāpat kvalifikāciju pārvarēja arī Kaspars Mauriņš, kā arī Putina un Matuzela ekipāža, bet automātiski pamatsacensībām bija kvalificējušies Inārs Kivlenieks, kā arī Šicu un Gudramoviča/Kalniņa ekipāžas.

Uz šo posmu Latvijas izlasei vēl nepievienojās Ulla Zirne un Riks Kristens Rozītis - Zirnei ir nelielas veselības problēmas pēc nesenās Latvijas izlases autoavārijas, bet Rozītis sezonu plānojis sākt no Pasaules kausa trešā etapa.

Īglsas trasē norisinās šīs sezonas Pasaules kausa pirmais posms, bet nākamie trīs posmi decembrī notiks Ziemeļamerikā. Savukārt pēc tam kamaniņu sportisti atgriezīsies Eiropā, lai janvāra sākumā aizvadītu sacensības Siguldas trasē.

Tikmēr pasaules čempionāts 30. un 31.janvārī risināsies Kēnigzē.

Pēc sekmīgajām Soču olimpiskajām spēlēm, kurās Latvija guva divas godalgas, šī gada sākumā Siguldā notikušajā pasaules čempionātā mājinieki iztika bez augstiem rezultātiem, labāko rezultātu sasniedzot Šiciem, kuri guva sesto vietu. Nedaudz gan Latvijas sportisti reabilitējās sezonas izskaņā aizvadītajā Eiropas čempionātā, kurā Šici izcīnīja trešo vietu, Kivlenieks noslēdza pirmo piecinieku, bet izlase tika pie bronzas arī komandu stafetē.

Tags

Andris Šics brāļi Šici Juris Šics

Comment Form