Eiropas čempionātā un PK posmā Paramonovā bez Kivlenieka, Rubeņa un Maijas Tīrumas
Foto: F64

43.Eiropas čempionāts, kas vienlaikus ir arī noslēdzošais posms 2011./12. gada Pasaules kausa sezonā kamaniņu sportā, slimības dēļ jāizlaiž Latvijas sportistam Ināram Kivleniekam, informē Latvijas Kamaniņu sporta federācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Traumas dēļ nestartēs arī Maija Tīruma, savukārt ilggadējais Latvijas komandas līderis Mārtiņš Rubenis šoreiz sacensībās būs trenera statusā.

Kivlenieks, kurš pirms nedēļas Siguldā sasniedza karjeras lielāko panākumu, izcīnot bronzas godalgu PK posmā, neilgi pirms Paramonovas saslimis. Līdz ar to šī sezona Kivleniekam ir noslēgusies. Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga, runājot par Rubeni, sacīja, ka viņa iekļaušana treneru korpusā bijis jau iepriekš komandā pieņemts lēmums.

Latviju sacensībās Paramonovā pārstāvēs astoņi sportisti – Elīza Tīruma, kurai Siguldas PK posmā augstā 4.vieta, juniors Kristaps Mauriņš, kā arī trīs divnieku ekipāžas – Andris un Juris Šici, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un juniori Andrejs Bērze/Uldis Logins.

Izņemot brāļus Šicus, pārējiem Latvijas kamaniņu sportistiem šīs būs pirmās sacensības 2009.gada beigās atklātajā Paramonovas trasē. Latvijas izlases galvenais treneris Pēteris Cīmanis šo faktoru min kā galveno trūkumu, lai latvieši pretendētu uz augstām vietām sacensībās.

Piektdien notikušajās Nāciju kausa sacensībās, kas vienlaikus ir arī atlase PK sacīkstēm, E.Tīruma ierindojās 9.vietā (+4.395). Arī Mauriņš uzrādīja 9.laiku starp 10 konkurentiem (+1.271). PK posmam kvalificējās arī visas trīs Latvijas ekipāžas.

Pagājušā gada Paramonovas posma 3.vietas ieguvējiem Šiciem un Gudramovičam/Kalniņam Nāciju kausā nebija jāstartē, jo iepriekšējos trijos PK posmos iegūtie punkti ļauj būt līderu grupā, savukārt Bērze/Logins ieņēma 8.vietu (+1.054) starp 12 ekipāžām.

Par uzvarētājiem Nāciju kausā Paramonovā kļuva Tatjana Ivanova no Krievijas dāmu konkurencē, vācietis Roberts Fišers bija ātrākais starp kungiem, bet divniekos uzvara austriešu Penza/Fišlera ekipāžai.

Latvija kā neatkarīga valsts Eiropas čempionātos startēs 11. reizi. Sākot no 2006.gada, Eiropas meistarsacīkstēs Latvijai vienmēr bijušas medaļas komandu sacensībās – 2006.gada čempionātā Vinterbergā Latvijai bronza, ko izcīnīja Anna Orlova, Šici un Rubenis, 2008.gadā Čezānā zelta godalgas M.Tīrumai, Rubenim un Šiciem. 2010.gadā Siguldā Latvijas komandai zelta medaļas otro reizi pēc kārtas, ko izcīnīja Orlova, Šici un Rubenis.

Pirms neatkarības atjaunošanas Latvijas sportistiem Eiropas čempionātos bijušas medaļas arī individuālajās distancēs. Verai Zozuļai zelta un bronzas godalga, savukārt ekipāžai Dainis Bremze/Aigars Kriķis - bronza. Visas šīs medaļas latvieši izcīnīja Zviedrijas pilsētas Hammarstranes dabīgā ledus trasē 1976. un 1978. gadā.

2012.gada Eiropas čempionāts un devītais šīs sezonas PK posms Paramonovā sāksies sestdien 08:40, kad startēs dāmas, bet pulksten 11:50 divnieku ekipāžas. Svētdien 08:25 pirmais brauciens kungiem, bet 12:00 komandu stafete Eiropas čempionāta ieskaitē.

Tags

Anna Orlova Elīza Tīruma Maija Tīruma Mārtiņš Rubenis Uldis Logins
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form