Veiksmīgas sacensības Lillehammerē aizvadījuši Latvijas jaunie kamaniņu sportisti, kuri šīs sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā izcīnījuši divas medaļas, informēja Latvijas Kamaniņu sporta federācija.

Latvijai godalgas izcīnīja Alise Mitkus, kurai sudraba medaļa jauniešu konkurencē, bet Rikam Kristenam Rozītim bronza junioru konkurencē.

Pasaules kausa pirmais posms sākas piektdien, kad no latviešiem startēja Mitkus, kā arī vienīgā Latvijas divnieku ekipāža Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs. Mitkus ieguva otro vietu, savukārt divniekam sacensības neizdevās – kritiens pirmajā braucienā.

Sestdien norisinājās sacensības junioriem, kurās startēja četri Latvijas sportisti – Ulla Zirne, Riks Kristens Rozītis, Artūrs Dārznieks un Rihards Lozbers.

Rozītis junioru konkurencē bija trešais ātrākais starp 22 dalībniekiem, Dāzrnieks ieņēma 5.vietu, savukārt Lozbers palika 17.vietā. Rozītis sacensību uzvarētājam vācietim Florianam Berketam divu braucienu summā zaudēja 0,39, Dārznieks 0,45, bet Lozbers 2,33 sekundes.
Zirne posmā ieņēma 10.vietu, uzvarētājai vācietei Natālijai Burhardai zaudējot 1,29 sekundes. Latvijas izlases treneris Aivars Kalniņš informē, ka vairākiem mūsu sportistiem augstāku vietu liegušas ieņemt kļūdas pirmajā braucienā.

Posma sacensības Lillehammerē sestdien noslēdzās ar komandu sacensībām, kurās Latvijai (startēja Zirne, Dārznieks, Putins/Marcinkēvičs) 7.vieta starp 10 valstīm.

2012./2013.gada sezonā junioriem paredzēti kopumā septiņi PK posmi, kā arī pasaules čempionāts janvāra vidū Parksitijā, ASV. Nākamās PK sacensības 14. un 15.decembrī Vācijas pilsētā Kēnigzē.