Kamaniņu braucējai Zirnei 14.vieta Pasaules kausa posmā Altenbergā; Geisenbergere triumfē kopvērtējumā
Foto: AP/Scanpix

Latvijas jaunā kamaniņu braucēja Ulla Zirne svētdien ierindojās 14.vietā Vācijas trasē Altenbergā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas priekšpēdējā - astotajā - posmā.

Zirne 14.vietā atradās jau pēc pirmā brauciena, bet otrajā viņa uzrādīja 15. rezultātu, tomēr summā saglabāja to pašu pozīciju.

Uzvaru guva pārliecinošā šīs sezonas kopvērtējuma līdere Natālija Geisenbergere no Vācijas, kurai Zirne divu braucienu summā zaudēja 1,531 sekundi.

Vācijas sportistes aizņēma visu goda pjedestālu - otrā palika Tatjana Hifnere, bet trešā bija Dajana Eitbergere.

Pēc šī panākuma Geisenbergere garantēja triumfu Pasaules kausa kopvērtējumā, turklāt viņa to paveikusi trešo sezonu pēc kārtas. Vācijas kamaniņu braucējas Pasaules kausu ieguvušas ik reizi kopš 1999.gada, bet 1982.gadā to paveica Latvijas sportiste Vera Zozuļa.

Kā zināms, ceļgala traumas dēļ šajā posmā nepiedalījās Latvijas labākā kamaniņu braucēja Elīza Tīruma.

Etaps svētdien noslēgsies ar jauno Sprinta kausu, kas sāksies plkst.13.45 pēc Latvijas laika.

Sprinta sacensībās uzvarētājs tiek noskaidrots pēc viena brauciena, turklāt laika atskaite sākas nevis no starta vietas, bet gan aptuveni 100 metrus pēc tā, kad kamaniņu braucēji jau ir ieskrējušies. Lai attīstītu kamaniņu sporta veidu, sprinta kausa izcīņa jau pagājušajā sezonā tika ieviesta kā inovatīvs risinājums, kas šosezon tiek papildināts.

Sprinta kausā piedalās tikai pasaules 15 labākie kamaniņu braucēji vīriešu, sieviešu un divnieku konkurencē.

Jau vēstīts, ka sestdien augsto trešo vietu divnieku sacensībās izcīnīja brāļi Andris un Juris Šici, kamēr Inārs Kivlenieks parūpējās par nelielu pārsteigumu un bija piektais kungu sacensībās.

Kā zināms, savās mājās notikušajā pasaules čempionātā Latvijas sportisti startēja neveiksmīgi, augstāko rezultātu sasniedzot Šiciem, kuri guva sesto vietu.

Pēc Altenbergas posma Pasaules kausa apritē atliks vēl tikai viens etaps, kas pēc nedēļas risināsies olimpiskajā Soču trasē, turklāt tas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts.

Pagājušā gada Soču olimpiskajās spēlēs tieši kamaniņu braucēji izcīnīja divas no četrām Latvijas godalgām - Jura un Andra Šicu ekipāža bija trešā labākā divnieku sacensībās, bet Šici kopā ar Elīzu Tīrumu un Mārtiņu Rubeni izcīnīja bronzu arī komandu stafetē.

Savukārt pagājušās sezonas Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš ierindojās otrajā desmitā, brāļi Šici divnieku sacensībās bija devītie labākie, bet dāmām Elīza Tīruma ierindojās 15.vietā. Stafetes sacensībās Latvija ieņēma kopvērtējuma piekto vietu.

Starpsezonā no Latvijas izlases sportistiem savu karjeru noslēdzis vien pieredzējušais Rubenis, bet viņa vietā vīriešu izlasi papildinājis Riks Kristens Rozītis.

Par Latvijas izlases galveno treneri šosezon kļuvis Kaspars Dumpis, kurš aizstājis ilgus gadus šajā amatā aizvadījušo Pēteri Cīmani.

Tags

brāļi Šici Elīza Tīruma Inārs Kivlenieks Kamaniņu sports Stafete Ulla Zirne

Comment Form