Kamaniņu braucēju Šicu divnieks piektais PK Sprinta kausā; Gudramovičs un Kalniņš septītie
Foto: AP/Scanpix

Latvijas kamaniņu divnieks Andris un Juris Šici svētdien Vācijas trasē Vinterbergā izcīnīja piekto vietu Pasaules kausa pirmā posma Sprinta kausa sacensībās, kamēr Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš ierindojās septītajā pozīcijā.

Savukārt sacensībās dāmām Elīza Cauce izcīnīja astoto vietu, kamēr Ulla Zirne ierindojās 12. vietā, bet sacensībās kungiem tādu pašu pozīcija ieņēma Inārs Kivlenieks.

Divnieku sacensībās Šici trasi veica 31,518 sekundēs, no uzvarētājiem vāciešiem Toni Egerta un Sašas Benekena atpaliekot 0,171 sekundi.

Arī pārējās divas vietas uz goda pjedestāla aizņēma Vācijas sportisti. Otro vietu ieņēma pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvēji Tobiass Vendls un Tobiass Ārlts, kuri uzvarētājiem zaudēja piecas sekundes tūkstošdaļas, bet trešajā vietā palika Robins Johaness Gīke un Dāvids Gamms, kuri bija vēl piecas sekundes simtdaļas lēnāki.

Savukārt Gudramovičs un Kalniņš ierindojās septītajā vietā, sacensību uzvarētājiem zaudējot 0,251 sekundi.

Pēc šīm sacensībām Pasaules kausa kopvērtējumā līderi ar 200 punktiem ir Egerts un Benekens, pie 155 punktiem tikuši Vendls/Ārlts un Gīke/Gamms, bet Šici ar 115 punktiem ir ceturtajā vietā. Gudramovičs un Kalniņš tikuši pie 80 punktiem, kas viņiem dod devīto vietu.

Tikmēr dāmu sacensībās Cauce trasi veica 39,389 sekundēs, sacensību uzvarētājai vācietei Dajanai Eitbergerei zaudējot 0,270 sekundes.

Savukārt otro vietu izcīnīja austriete Birgita Placere, kura Eitbergerei zaudēja 0,063 sekundes, bet trešo vietu ieņēma Natālija Geisenbergere, kura no uzvarētājas atpalika par 0,082 sekundēm.

Tikmēr Zirne ierindojās 12. vietā, uzvarētājai zaudējot 0,341 sekundi.

Pēc šīm sacensībām Pasaules kausa kopvērtējumā Eitbergerei un Geisenbergerei ir pa 170 punktiem, kamēr 145 punktus guvusi Placere, bet Cauce un Zirne ar 74 punktiem dala devīto vietu.

Savukārt kungu sacensībās Kivlenieks finišēja 12. pozīcijā, sacensību uzvarētājam Fēliksam Loham zaudējot 0,241 sekundi. Tikmēr otro vietu ieņēma Krievija pārstāvis Stepans Fjodorovs, kurš Loham zaudēja 0,086 sekundes, bet trešajā vietā ierindojās Johaness Ludvigs, kurš no uzvarētāja atpalika par 0,122 sekundēm.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc šīm sacensībām līderis ir Ludvigs, kurš ticis pie 170 punktiem, bet desmit punktus viņam zaudē Lohs, kamēr trešais ar 135 punktiem ir Fjodorovs. Tikmēr Kivlenieks ar 62 punktiem atrodams 13.pozīcijā.

Sprinta sacensībās tiek veikts viens brauciens, turklāt laika atskaite sākas nevis no starta vietas, bet gan aptuveni 100 metrus pēc tā, kad kamaniņu braucēji jau ir ieskrējušies. Lai attīstītu kamaniņu sporta veidu, Sprinta kausa izcīņa 2013./14. gada sezonā tika ieviesta kā inovatīvs risinājums, kas nākamajā sezonā tika papildināts. Sprinta kausā pie starta tiek 15 labākie katrā disciplīnā pēc Pasaules kausa posmā sasniegtajiem rezultātiem.

Sprinta kausā kamaniņu braucēji cīnās arī par punktiem Pasaules kausa kopvērtējumā.

Vēstīts, ka Šici sestdien izcīnīja augsto ceturto vietu, Gudramovičs/Kalniņs ierindojās 11. vietā, bet trešā Latvijas divnieku ekipāža ar jaunajiem Kristenu Putinu un Imantu Marcinkēviču pirmajā posmā ierindojās 18. vietā.

Savukārt dāmu sacensībās Zirne izcīnīja astoto vietu, kamēr vairāk pieredzējusī Cauce bija 12. pozīcijā. Tikmēr Kendija Aparjode Nāciju kausā palika 17. pozīcijā, bet, lai kvalificētos pamatsacensībām, viņai vajadzēja būt par četrām pozīcijām augstāk.

Savukārt svētdien sacensībās kungiem Kivlenieks ierindojās 13. vietā, bet Riks Kristens Rozītis ieņēma 17. vietu. Artūrs Dārznieks ierindojās 22. vietā, bet viņam sekoja Kristers Aparjods, kamēr Kristaps Mauriņš ieņēma 27. pozīciju.

Pēc Vinterbergas līdz Jaungadam sekos posmi Leikplesidā (ASV), Vistlerā (Kanādā) un Parksitijā (ASV). Uz Ziemeļameriku dosies Cauce, Rozītis, Šici, Gudramovičs/Kalniņš, Kivlenieks un Zirne. Pēdējie divi ceļazīmes nopelnīja īpašos kontroltreniņos.

Pasaules kausa posms Siguldas trasē gaidāms 14. un 15. janvārī, kas būs sestais sezonā. Savukārt kopā kalendārā ieplānoti deviņi Pasaules kausa posmi.

Tikmēr pasaules čempionāts kamaniņu sportā gaidāms 27.-29. janvārī Īglsas trasē Austrijā, bet pasaules junioru čempionāts šogad risināsies Siguldā.

Pagājušajā sezonā Latvijas kamaniņu braucēji sekmīgi startēja sezonas svarīgākajās sacensībās - Eiropas čempionātā Cauce izcīnīja sudraba medaļu individuālajās sacensībās, kā arī komandā ar Dārznieku un Šiciem guva otro vietu arī stafetē. Savukārt pasaules čempionātā Cauce, Kivlenieks, kā arī Šici izcīnīja sudraba medaļas stafetē. Vēl pasaules meistarsacīkstēs Šici bija ceturtie sprinta sacensībās un piektie divnieku pamatsacensībās, piekto vietu dāmām izcīnīja Cauce, savukārt Rozītis palika uzreiz aiz goda pjedestāla U-23 vecuma grupas sportistiem, bet kopējā vērtējumā vīriešiem ieņēma desmito vietu.

Tags

Andris Šics Inārs Kivlenieks Juris Šics Kamaniņu sports

Comment Form