Latvijas kamaniņu braucēji finanšu trūkuma dēļ paliks bez vasaras treniņnometnēm, LOK sola pie tā 'strādāt'
Foto: Zigismunds Zālmanis (NIKON)

Kaut nākamā būs olimpiskā sezona, Latvijas kamaniņu braucējiem pašlaik ir nopietnas problēmas ar finansēm un vasarā līdzekļu taupīšanas nolūkos netiks rīkotas treniņnometnes, tikšanās reizē ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) atzina Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidents Atis Strenga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kaut Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers uzskata, ka Latvijas kamaniņu sporta izlases sastāvs Soču Olimpiādē būs stiprākais vēsturē, federācijas vadībai nācās viņam norādīt skarbo patiesību.

"Gatavošanās nākamajai sezonai jau notiek. Treniņu plāni ir izveidoti, un zinām, kas jādara vasarā, uz kuriem mačiem jābrauc rudenī. Federācija strādā pie papildu līdzekļu piesaistīšanas, taču tas nepavisam nav viegli. Pagaidām lielākais jautājums ir, kā mēs visu nodrošināsim finansiāli," atzina Strenga. "Ar naudu, kas ir šobrīd, sacensības varam izbraukt, taču klāt vēl nāk ekipējums, tehnika."

Strenga stāstīja, ka vienam no brāļiem Šiciem šobrīd ir problēmas ar plecu, tāpēc būtu nepieciešami 6000 latu speciāla trenažiera iegādei. Tāpat gan Strenga, gan sportists Mārtiņš Rubenis atgādināja, ka citu valstu braucēji uz katrām sacensībām velk jaunu kombinezonu, kas maksā 350 latus, bet Latvija to nevar atļauties.

Rubenis uzsvēra, ka viena kombinezona vairākkārtēja lietošana noved pie aerodinamisko īpašību pasliktināšanās un trasē vairs nav iespējams sasniegt maksimālo ātrumu.

"Ja pareizi saprotu, šobrīd nauda ir tikai sezonas sacensībām, bet vasarai nav. Arī federāciju jau esam izrunājuši, ka, taupot līdzekļus, treniņnometni nerīkosim un trenēsimies katrs tuvākajās sporta bāzēs," atzina Rubenis.

Tikmers bija informēts, ka LKSF būtu nepieciešami 50 000 latu, un apsolīja, ka LOK pie šī jautājuma strādās un atrisinās. "Sportistiem par to nevajadzētu lauzīt galvu," uzsvēra LOK ģenerālsekretārs.

Konkrētu jautājumu LOK vadībai uzdeva Latvijas kamaniņu sporta izlases treneris Pēteris Cīmanis: "Tad mēs varam darīt visu pēc pilnas programmas un, kad rudenī pietrūks nauda, jūs to iedosiet?"

"Par 99% varu teikt, ka mēs to nodrošināsim. Valdību mierā neliksim, jo tai ir pienākums nodrošināt, ka Latvijas sportisti maksimāli labi nostartē Sočos," atbildēja Vrubļevskis.

Pagājušajā sezonā Latvijas kamaniņu braucēji izcīnīja trešo vietu pasaules čempionāta stafetē.

Savukārt īpaši sekmīgs starts izdevās olimpiskajā Soču trasē, kur Pasaules kausa pēdējā posmā brāļi Andris un Juris Šici izcīnīja trešo vietu divnieku konkurencē, bet Mārtiņš Rubenis bija piektais starp vīriešiem, kaut pēc pirmā brauciena viņš bija līderis. Tāpat augstākos rezultātus sezonā tieši Sočos sasniedza arī gandrīz visi pārējie izlases sportisti.

Brāļi Šici no sezonas svarīgākajām sacensībām ar medaļu atgriezās jau piekto reizi pēdējo sešu gadu laikā. 2008. un 2009.gadā Latvijas komanda izcīnīja bronzu pasaules čempionātu stafetē, 2010.gadā Šici tika pie sudraba Vankūveras olimpiskajās spēlēs, bet vēl pēc gada viņiem bija bronza arī pasaules čempionāta individuālajās sezonās.

Bez medaļas Šici palika vien 2012.gadā, bet toreiz pirms sezonas vecākais no brāļiem Juris cieta smagā autoavārijā.

Tāpat pēc aizvadītās sezonas par karjeras beigām paziņoja pieredzējušākā kamaniņu braucēja Maija Tīruma.

Tags

Juris Šics Kamaniņu sports Latvijas Olimpiskā komiteja Maija Tīruma Mārtiņš Rubenis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form