Latvijas kamaniņu braucēji pārliecinoši uzvar Nāciju kausa sacensībās Siguldā
Foto: Mareks Gaļinovskis/FotoMan.lv

Latvijas sportisti piektdien, 11. janvārī, Siguldas trasē uzvarēja visās ieskaitēs Pasaules kausa posma ievada sacensībās, Nāciju kausa izcīņā, un kvalificējās sestajam Pasaules kausa posmam, kas risināsies šajā nedēļas nogalē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nāciju kausā vīru konkurencē pirmā un otrā vieta attiecīgi Kristeram Aparjodam un Ināram Kivleniekam, dāmām uzvara Kendijai Aparjodei, bet divvietīgo ekipāžu konkurencē labākie bija Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

Kristers Aparjods lielāko trases daļu atradās otrajā vietā aiz komandas biedra, taču spēja uzrādīt labāko ātrumu starp visiem sportistiem un finišā izcīnīt uzvaru. Kivleniekam finišā otrā vieta, 0,028 sekundes aiz Aparjoda, bet trešā vieta krievu sportistam Maksimam Aravinam (+0,089 sek.). Pamatsacensībām kvalificējās arī Riks Kristens Rozītis un Artūrs Dārznieks, kuriem Nāciju kausā attiecīgi 8. un 17. vieta.

Kristers Aparjods sezonas pirmajā pusē piedzīvoja divas diskvalifikācijas, bet labāko rezultātu – 16. vietu – izcīnīja pirms nedēļas Kēnigzē, Vācijā. "Tā diezgan negaidīti slikti viss ir sācies, nezinu, kāpēc un kā to varētu izskaidrot. Tā varbūt filozofiski runājot, droši vien, ka es kaut kādā mērā esmu to pelnījis, ja jau tā notiek," saka sportists. "Par sevi varu teikt, ka esmu labi aizvadījis starpsezonu. Sākot jau no pagājušās sezonas testēju visas ragavas un pavadīju ļoti daudz laika braucot trasē arī pēc sezonas. Vasarā, pievienojoties jaunam trenerim, ir uzlabojies arī starts un ir daudz patīkamāk strādāt treniņos. Sākoties sezonai, daudz tika testētas kamanas, veicām daudz braucienu Siguldā, Eiropā bijām tikai divās trasēs. Daudz darba izdarīts un laiks atvēlēts arī kamanu būvei, kā jau katru gadu. Domāju, ka tehnika ir līmenī un atliek tikai pašam nobraukt."

Sportists neslēpj, ka šobrīd koncentrējas uz pasaules un Eiropas čempionātiem, kur brauks ar pilnīgi jaunām kamanām.

Pārliecinošu braucienu aizvadīja arī Inārs Kivlenieks, kurš atzīst, ka braucis ar nelielu rezervi: "Treniņos nekur nesteidzos, lai nebūtu tā sajūta, ka treniņos kamanas nesas, bet sacensībās neiet. Braucu piesardzīgi un ar nelielu rezervi pirms galvenajām sacensībām, tā kā domāju, ka viss būs ļoti labi."

Dāmu konkurencē lielisks sniegums arī Kendijai Aparjodei, kura izcīnīja pārliecinošu uzvaru, tuvāko sekotāju krievieti Ekaterinu Baturinu apsteidzot par 0,202 sekundēm. Trešā vieta austrietei Birgitai Placerei (+0,243 sek).

Divvietīgo ekipāžu sacensībās uzvara Nāciju kausā jau otro nedēļas nogali pēc kārtas Oskaram Gudramovičam/Pēterim Kalniņam, kuriem šīs būs trešās sacensības šosezon. Ar pārliecinošu sniegumu trasē Latvijas sportisti tuvākos sekotājus itāļus Emanuelu Rīderu/Simonu Kaincvalderu apsteidza par 0,259 sekundēm. Trešā vieta viņu tautiešiem Ivanam Nagleram/Fabianam Malleieram (+0,317 sek).

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pārējie Latvijas sportisti – brāļi Andris un Juris Šici, Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs, Ulla Zirne un Elīza Cauce – jau ir nodrošinājuši starta vietu sestajā Pasaules kausa posmā un piektdienas pēcpusdienā piedalīsies labāko grupas treniņā.

Tags

Artūrs Dārznieks Elīza Cauce Inārs Kivlenieks Kamaniņu sports Siguldas trase Ulla Zirne
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form