Latvijas kamaniņu braucēji Kristaps Mauriņš, Artūrs Dārznieks, Ulla Zirne un divnieks Kristens Putins/ Kārlis Krišs Matuzels piektdien Vācijā, Oberhofā, Nāciju kausa sacensībās izcīnīja tiesības startēt Pasaules kausa posmā.

Tādējādi Pasaules kausa posmā Latvija startēs pilnā sastāvā - četri vīri, divas dāmas un trīs divnieki.

Nāciju kausa sacensībās vīriem Mauriņš ieņēma 12. vietu, bet Dārznieks palika 18. pozīcijā, tomēr abi sportisti kvalificējās Pasaules kausa posmam, kurā startēs 32 sportisti. Nāciju kausā vīriešiem ātrākais Oberhofas trasē bija mājinieks Tonijs Grēfe, kura laiks bija 43,726 sekundes. Mauriņš viņam zaudēja 0,384 sekundes, bet Dārznieks – 0,514 sekundes.

Tikmēr sieviešu sacensībās Nāciju kausā piekto vietu izcīnīja Ulla Zirne, kura līdz ar to arī startēs Pasaules kausa posmā. Par uzvarētāju kļuva krieviete Jekaterina Baturina, kurai Zirne zaudēja 0,387 sekundes.

Savukārt divnieku sacensībās Nāciju kausā sestie palika un Pasaules kausa posmam kvalificējās Kristens Putins/ Kārlis Krišs Matuzels.

Savlaicīgi sev dalību Pasaules kausa posmā bija nodrošinājuši Riks Kristens Rozītis, Inārs Kivlenieks, Elīza Cauce, Oskars Gudramovičs/ Peteris Kalniņš un Andris Šics/ Juris Šics, kuri pēc pēdējiem trīs posmiem ir izsēto grupā.