Latvijas sportists Riks Kristens Rozītis svētdien Vinterbergas trasē Vācijā ieņēma desmito vietu Pasaules kausa kamaniņu sportā ceturtā posma sacensībās, kā vienīgais no latviešiem kvalificējoties Sprinta kausam.

Artūrs Dārznieks bija 16. pozīcijā, bet Gints Bērziņš ieņēma 18. vietu. Latvijas vadošais kamaniņu braucējs Kristers Aparjods traumas dēļ nestartēja.

Nepārspēts palika vācietis Fēlikss Lohs, kurš pēc otrās vietas pirmajā braucienā otrajā bija ātrākais un plūca uzvaras laurus. Otrās vietas ieguvējs Niko Glairšers no Austrijas zaudēja 0,198 sekundes, bet vēl četras sekundes tūkstošdaļas lēnāks bija itālis Dominiks Fišnallers.

Rozītis uzvarētājam zaudēja 0,501 sekundi, Dārznieks bija 0,678 sekundes lēnāks, bet Bērziņš atpalika 0,786 sekundes.

Pirmajā braucienā visātrāk trasi veica itālis Kevins Fišnallers, kurš finišēja pēc 51,597 sekundēm, 0,030 sekundes lēnāks bija Lohs, bet 0,059 sekundes atpalika Glairšers. Rozītis ar 0,194 sekunžu deficītu bija devītais, Dārznieks atpalika 0,283 sekundes, kas deva 12. vietu, bet Bērziņš iepalika 0,295 sekundes un bija 14. pozīcijā.

Otrajā braucienā Lohs finišēja pēc 51,974 sekundēm un izrāva uzvaru, 0,052 sekundes lēnāks bija D.Fišnallers, bet 0,146 sekundes sliktāks laiks bija austrietim Jonasam Milleram, kuru no goda pjedestāla šķīra piecas sekundes tūkstošdaļas.

Rozītis ar 0,337 sekunžu deficītu uzrādīja 12. rezultātu, summā atkāpjoties uz desmito vietu. Dārznieks atpalika 0,425 sekundes un bija 17., bet Bērziņš ar 0,521 sekundi atpalicību bija 18. vietā, abiem latviešiem zaudējot iespēju piedalīties Sprinta kausā.

Plkst.13 sāksies sacensības Sprinta kausā. Sacensības tiešraidē translēs kanāls "Best4Sport TV".

Pasaules kausa sezona noritēs tikai Eiropā. 2020. gada posmos no vadošajām valstīm nepiedalās ASV un Kanādas kamaniņu braucēji.

Arī 2021. gads sāksies Vācijā, kur notiks mači Kēnigszē trasē, bet pēc tam sportisti dosies uz Siguldu, kur cīnīsies par Eiropas čempionāta medaļām.

Turpinājumā janvārī paredzēti posmi arī Oberhofā un Insbrukā, bet mēneša noslēgumā kamaniņu braucēji atgriezīsies Kēnigszē, kur norisināsies pasaules čempionāts. Sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012. gada janvāra.