Latvijas kamaniņu sportists Riks Kristens Rozītis piektdien Vinterbergas trasē Vācijā notiekošajā Nāciju kausā izcīnīja pirmo vietu, bet trešajā vietā ierindojās Artūrs Dārznieks.

Rozītis, kurš startēja ar devīto numuru, trasi veica 52,892 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās Itālijas sportists Leons Felderers, kurš Rozītim piekāpās tikai 0,002 sekundes.

Savukārt Dārznieks, kurš trasē devās ceturtais, finišēja 52,903 sekundēs un savam tautietim piekāpās 0,011 sekundes.

Sieviešu konkurencē no Latvijas sportistēm augstāko vietu izcīnīja Sigita Bērziņa, kura, atpaliekot 0,747 sekundes no labākā rezultāta, ieņēma desmito vietu. Savukārt vietu zemāk finišēja Elīna Ieva Vītola, kura Bērziņai zaudēja 0,072 sekundes.

Uzvaru izcīnīja Vācijas sportiste Dajana Eitbergera, kura trasi veica 56,981 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās krieviete Viktorija Demčenko, no vācietes atpaliekot 0,059 sekundes, bet labāko trijnieku noslēdza ASV sportiste Ešlija Farkursone, piekāpjoties 0,085 sekundes uzvarētājai.

Pārējie sportisti ir izcīnījuši vietu stiprāko grupā pēc iegūtajiem punktiem pēdējos trijos Pasaules kausa posmos. Stiprāko grupā ir 12 dāmas, 15 vīri un 12 divvietīgās ekipāžas.

Pēc aizvadītiem pieciem Pasaules kausa posmiem šajā grupā iekļuvuši Elīza Tīruma, Kristers Aparjods, Gints Bērziņš, Andris Šics/Juris Šics un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

Pasaules kausa sestajam posmam startēt pieteikušies 166 sportisti no 27 valstīm.

Ulla Zirne un Kendija Aparjode iegūto traumu dēļ šajā pasaules kausā nepiedalīsies.

Jau 2022. gada pirmajās divās dienās notiks sestais posms Vinterbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk kamaniņu sportisti pulcēsies Siguldā. Mēneša vidū, 15./16. janvārī būs astotais posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23. janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē, norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes.

Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10. februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.