Ātrslidotājs Silovs piektais pēc Eiropas čempionāta pirmajām divām disciplīnām daudzcīņā
Foto: F64

Latvijas vadošais ātrslidotājs Haralds Silovs ieņem piekto vietu pēc Itālijā notiekošā Eiropas čempionāta pirmajām divām disciplīnām daudzcīņā.

Daudzcīņā startējošajiem dalībniekiem sestdien pirmā disciplīna bija 500 metru distance, kurā tieši latvietis, finišējot pēc 36,339 sekundēm, uzrādīja labāko laiku. Viņš par 0,02 sekundēm apsteidza tuvāko sekotāju Hovaru Bjoko no Norvēģijas, bet trešais bija vēl viens norvēģis Sverre Lunde Pedersens, atpalikdams par 0,08 sekundēm.

Savukārt pēc tam dalībnieki sacentās 5000 metros, kur uzvaru guva slavenais nīderlandietis Svens Krāmers, distanci veicot sešās minūtēs un 17,66 sekundē, kamēr Silovs bija devītais. Viņš no Nīderlandes ātrslidotāja atpalika 18,58 sekundes.

Tikmēr kopvērtējumā pēc divām disciplīnām līderis ir cits nīderlandietis Patriks Rosts, bet Silovs pagaidām ir piektajā vietā.

Eiropas čempionāta medaļas daudzcīņā tiks sadalītas pēc cīņām 1500 un 10 000 metros.

Pērn Vecā kontinenta labākie ātrslidotāji tika noteikti atsevišķās distancēs, bet šogad daudzcīņas un sprinta disciplīnas noris paralēli. Silovs 2016.gadā Eiropas čempionātā daudzcīņā bija sestais, bet vēl gadu iepriekš ieņēma septīto vietu.

Pagājušā gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Silovs izcīnīja augsto ceturto vietu 1500 metru distancē un nesa Latvijas karogu noslēguma ceremonijā.

Silovs karjeru sāka kā šorttrekists, bet neilgi pirms 2010.gada Vankūveras Olimpiādes pievērsās arī ātrslidošanai un kļuva par pirmo sportistu, kurš vienās olimpiskajās spēlēs startējis abās disciplīnās.

Tags

Haralds Silovs

Comment Form