'Delna' nesaskata pārkāpumus LOK veiktajā iepirkumā par olimpiešu tērpiem
Foto: LETA

"Sabiedrība par atklātību - Delna" nesaskata pārkāpumus Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) veiktajā Latvijas olimpiešu tērpu iepirkumā, liecina informācija biedrības mājaslapā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vērtējot LOK veiktā iepirkuma par olimpiešu tērpu iegādi nolikumu, nav konstatējami speciāli iestrādāti nosacījumi, kuri dotu priekšroku kādam konkrētam piegādātājam, norāda ''Delna''.

"Vizuālā materiāla izmantošana no katalogiem iepirkumu procedūrā ir pieļaujama, ja tie nenorāda uz konkrētiem ražotājiem un neierobežo konkurenci, izslēdzot citus dalībniekus no konkursa," uzskata biedrība. Tā domā, ka vizuālā materiāla iekļaušana publiskā iepirkuma nolikumā palīdz potenciālajiem piegādātājiem labāk izprast pasūtītāja vajadzības un sagatavot atbilstošākus piedāvājumus.

Jau vēstīts, ka ceturtdien lielu ažiotāžu izraisījusi informācija par to, ka Latvijas delegācija Soču olimpiskajās spēlēs ģērbsies oranžās krāsās, kaut arī iepirkuma rīkotāji apgalvo, ka krāsa būšot drīzāk dzeltena. Publiskajā iepirkumā uzvarējusi Somijas kompānija "Halti OY", kas bijusi vienīgā pretendente.

Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisija ceturtdien vērsusies KNAB un IUB ar lūgumu vērtēt LOK amatpersonu rīcību Latvijas olimpiešu tērpu iepirkumā.

Savukārt Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pagaidām nepieprasīs LOK skaidrojumus par Latvijas olimpiešu tērpu iepirkumu, jo vēlas sagaidīt pārbaužu rezultātus. IZM gaida Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) izvērtējumus par LOK amatpersonu rīcību un publisko iepirkumu procedūras atbilstību normatīvajiem aktiem. Ja atzinumos tiks konstatēti pārkāpumi, IZM pieprasīs paskaidrojumus no LOK.

LOK ģenerālsekretārs un Latvijas delegācijas vadītājs Soču olimpiskajās spēlēs Žoržs Tikmers izteicies, ka LOK ierobežotu līdzekļu dēļ nevar atļauties veikt formastērpu individuālu pasūtījumu.

"Haiti OY" par 154 031 latu piegādās 18 dažādu vienību apģērbu gabalus līdz pat 200 eksemplāriem. To vidū būs vairāku veidu ziemas jakas, adītās jakas, cimdi un siltā apakšveļa. Tāpat ažiotāžu izraisījis fakts, ka publiskajā iepirkumā norādīti praktiski identiski apģērbu paraugi kā "Halti OY" jaunajā ziemas katalogā.

"Mums ir divi speciālisti, kuri strādā pie ekipējuma. Viņu pieredze tiek ņemta no iepriekšējo spēļu pieredzēm," stāstīja Tikmers, sakot, ka apģērbu noformējums tiek domāts turpat komisijā un šoreiz jau pirms konkursa izvēlēta dzeltenā krāsa. "Dzeltens - saule, dzintars, medus un zelts, brūna - zemes spēks, daba un koki. Diemžēl formastērpus pēc individuāla pasūtījuma veikt mēs nevaram. Paskatieties jebkura apģērba ražotāja katalogā - tur dzeltenās krāsas apģērbu būs ļoti daudz, tāpēc varbūt arī ir tāda sakritība. Arī līdzekļu mums cik ir, tik ir."

Tikmers uzskata, ka vismaz līdz šodienai LOK apģērbu izvēlē strādājusi kvalitatīvi. "Olimpiskajās spēlēs vēlamies izskatīties atbilstoši. Turpinājumā vēl tiks rīkoti konkursi par parādes apģērbiem un apaviem. Novembra otrajā pusē būs jau nokomplektēts viss komplekts un varēs redzēt, kā izskatās sportisti. Domājam iekļauties apmēram 900 latu robežās uz vienu cilvēku. Cerams, ka uz parādes tērpiem pieteiksies kāds Latvijas ražotājs."

Soču olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas laikā apmeklētājus varētu sagaidīt pat vairāk nekā desmit grādus silts laiks, tāpēc tai tiks gatavoti plānāki ietērpi un šis iepirkums uz tiem neattiecas.

"Konkursā [par biezajiem tērpiem] piedalījās tikai viens pretendents, un tas arī uzvarēja. Pēc astoņām dienām grasāmies noslēgt līgumu," stāstīja Tikmers. "Arī pirms iepriekšējām ziemas spēlēm Vankūverā bija tikai viens pretendents konkursā."

Tikmers stāsta, ka pats "Halti OY" katalogu nav skatījies un tāpēc nezina iemeslu, kāpēc katalogā ir gandrīz identiski tērpi ar iepirkuma specifikācijā norādītajiem. "Šī firma ir piegādājusi apģērbus vairākiem augsta līmeņa sportistiem - slēpotājiem, hokejistiem."

Tags

Delna Haiti Izglītības un zinātnes ministrija KNAB Korupcija Latvijas Olimpiskā komiteja Saeima Somija Žoržs Tikmers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form