Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka sestdien Somijā notiekošajā Pasaules kausa (PK) pirmajā posmā izcīnīja 60.vietu desmit kilometru klasiskā stila slēpojumā.

Eiduka desmit kilometru distancē uzvarētājai Terēza Juheuga no Norvēģijas zaudēja divas minūtes un 44 sekundes. Otro vietu izcīnīja somiete Krista Parmakoski, kura bija lēnāka par 30,1 sekundi, bet bronzas medaļniece Natālija Ņeprajeva līderei zaudēja 44,4 sekundes.

Latvijas sportiste finišēja ar 60.ātrāko laiku starp 84 finišu sasniegušajām sportistēm un par šādu sniegumu nopelnīja 81,62 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) kategorijas punktus.

U-23 konkurencē Eiduka uzrādīja 15.ātrāko laiku.

Sestdien uz starta dosies arī Indulis Bikše, kurš piedalīsies 15 kilometru klasiskā stila slēpojumā.

Eiduka piektdien sprinta kvalifikācijas sacensībās izcīnīja 75.vietu. Latviete 1,4 kilometrus garo distanci klasiskajā stilā veica trīs minūtēs un 23,37 sekundēs.

Tikmēr Bikše šo pašu distanci veica trīs minūtēs un 3,05 sekundēs, uzrādot 99.rezultātu.

Eiduka Phjončhanas olimpiskajās spēlēs desmit kilometru distancē brīvajā stilā izcīnīja 44.vietu, sasniedzot visu laiku labāko Latvijas distanču slēpotāju rezultātu olimpiskajās spēlēs.