Norvēģijas distanču slēpotājs Juhaness Klēbo ceturtdien prestižo "Tour de Ski" sacensību 15 kilometru brīvā stila iedzīšanā vien par mata tiesu apsteidza sīvāko konkurentu Sergeju Ustjugovu no Krievijas, kamēr latvietis Indulis Bikše bija 57.vietā.

"Tour de Ski" kopvērtējuma līderis Klēbo ceturtdien iedzīšanu pār Ustjugovu sāka ar 15 sekunžu finālā, tomēr vadību viņš nosargājis vien niecīgā līmenī, jo sacensībās uzvarēja vien ar 0,4 sekunžu pārsvaru.

Savukārt trešais ceturtdien bija vēl viens Krievijas slēpotājs Aleksandrs Boļšunovs, kurš atpalika vienu minūti un 8,2 sekundes.

Tikmēr Bikše ieņēma 57.vietu starp 58 sportistiem. Tiesa, distanci kopā veica 57 sportisti, jo ukrainis Oleksejs Krasovskis tika apsteigts par apli. Latvietis uzvarētājam piekāpās par 13 minūtēm un 30 sekundēm, bet par savu sniegumu latvietis nopelnīja 125,10 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) kategorijas punktus.

Tiesa, atsevišķās iedzīšanas sacensībās ātrāko laiku uzrādīja norvēģis Martins Junsrūds Sunbī un krievs Deniss Spicovs, kamēr Bikšem bija 56.rezultāts.

Savukārt "Tour de Ski" kopvērtējumā pēc piecām sacensībā līderis Klēbo apsteidz Ustjugovu par 5,4 sekundēm, kamēr trešajā vietā esošais Boļšunovs zaudē vienu minūti un 18,2 sekundes. Tikmēr Bikše ir pēdējais starp 57 slēpotājiem un no pirmās vietas atpaliek par 13 minūtēm un 45,5 sekundēm, gana ievērojami zaudējot arī priekšpēdējai pozīcijai.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 519 punktiem ir Boļšunovs, kamēr 480 punktus iekrājis Klēbo. Trešais ar 466 punktiem tikmēr ir norvēģis Ēmils Īvešens.

Vēlāk ceturtdien desmit kilometru iedzīšanu brīvajā stilā dāmām vēl vienu uzvaru guva norvēģiete Ingvilda Ūstberga, kura par iespaidīgām 30,4 sekundēm apsteidza krievieti Natāliju Ņeprajevu, kamēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās amerikāniete Džesika Diginsa, kura fotofinišā apsteidza Jūliju Belorukovu no Krievijas.

Sacensību kopvērtējumā līdere ir Ūstberga, kura par 35,4 sekundēm apsteidz Ņeprajevu, bet trešā ir Diginsa, atpalikdama jau vienu minūti un 22,6 sekundes.

Savukārt Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 652 punktiem ir Ūstberga, kurai ar 600 punktiem seko šajā seriālā nestartējošā norvēģiete Terēza Juheuga. Trešā ar 557 punktiem ir somiete Krista Permekoksi, kura ceturtdien bija piektā.

Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka vairs neturpina "Tour de Ski" sacensības.

Līdz "Tour de Ski" noslēgumam atlikušas vēl divas sacensības sestdien un svētdien.

Bikše šajā tūrē piedalās trešo gadu pēc kārtas, bet Eidukai šis bija debijas gads. Aizpērn Bikše kļuva par pirmo Latvijas distanču slēpotāju, kurš piedalās šajā tūrē, kopvērtējumā izcīnot 40.vietu, bet iepriekšējā sezonā latvietis pirms priekšpēdējā posma izstājās.

Vēl 2016./17.gada sezonā šo sacensību pēdējā etapā Bikše kļuva par vēsturē pirmo Latvijas distanču slēpotāju, kurš ieguvis Pasaules kausa kopvērtējuma punktus.

"Tour de Ski" seriāls veidots pēc leģendārās daudzdienu riteņbraukšanas tūres "Tour de France" parauga un principiem, distanču slēpošanas apritē ienākot 2006./2007.gadu mijā. Tā ir Pasaules kausa posmu sastāvdaļa.

Lai distanču slēpotāji varētu turpināt sacensības, viņiem būs jānoturas laika limitā - intervāla starta distancēs labākajiem nedrīkstēs zaudēt 15% laika, sprintā 20%, bet masu starta etapos nedrīkstēs tikt apdzīts par apli.

"Tour de Ski" seriālā distanču slēpotāji sadala 560 000 Šveices franku (500 000 eiro) lielu balvu fondu.

Iepriekšējā sezonā par "Tour de Ski" uzvarētājiem tika kronēti šveicietis Dario Kolonja un norvēģiete Heidi Venga.

Source

LETA

Tags

FIS Slēpošana Tour de France
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form