Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka otrdien "Tour de Ski" pirmajā posmā nespēja pārvarēt ceturtdaļfināla kārtu sprinta sacensībās un izcīnīja 19. vietu.

Sprinta sacensību finālā uzvarēja ASV slēpotāja Džesija Diginsa, otro vietu izcīnīja norvēģiete Matilde Mīrvolde, uzvarētājai zaudējot 0,13 sekundes, bet trešajā vietā ierindojās Slovēnijas sportiste Anamarija Lampica, kura Diginsai piekāpās 0,30 sekundes.

Eiduka savā ceturtdaļfināla slēpojumā ieņēma ceturto vietu, bet sprinta sacensību uzvarētājai summā piekāpās 7,44 sekundes, pusfinālā neiekļūstot.

Braucienu Eiduka veica ļoti labi taktiski, visu laiku esot ciešā kontaktā ar līderēm, raksta sportistes pārstāvis Ivars Bācis. Finiša taisnē viņa līdzīgi cīnījās par pirmajām vietām, beigās tikai ar fotofiniša palīdzību nosakot, ka ieguvusi ceturto vietu. Vien trīs sekundes desmitdaļas un ceturtdaļsekundi priekšā bija abas ātrākās brauciena slēpotājas – otro laiku kvalifikācijā uzrādījusī norvēģiete Matilde Mīrvolde un trīs reizes PK posmos trijniekā tikusī Johanna Hagstrēma.

Tik tuvu brauciena labākajām slēpotājām Eiduka vēl nekad nebija bijusi, uzsver Bācis.

Izcīnītā 19. vieta ir Vecbebru sportistes otrs labākais veikums sprintā. Pērn Davosā iegūtā 18. vieta ir viņas labākais sasniegums.

Jau ziņots, ka kvalifikācijas sacensībās Eiduka ieņēma 21. vietu. Kvalifikācijas sacensībās piedalījās 86 slēpotājas, no kurām 30 iekļuva pamatsacensībās.

Kvalificēties ceturtdaļfinālam vīriešu sprinta sacensībās neizdevās Raimo Vīgantam, kurš distanci veica divās minūtēs un 49,31 sekundē, kvalifikācijā izcīnot 47. vietu 111 sportistu konkurencē.

Vīriešu konkurencē sprinta sacensībās uzvarēja norvēģis Juhanness Klēbo, kurš bija arī ātrākais kvalifikācijā. Otro vietu izcīnīja francūzis Rišārs Žuvē, bet pie bronzas godalgas tika vēl viens Francijas pārstāvis Lukass Šanavā.

Trešdien sacensības turpināsies ar desmit kilometru sacīksti brīvajā stilā dāmām un 15 kilometru distanci kungiem.