Igaunijas Slēpošanas asociācija apstiprina Vērpalu un Tammjerva aizturēšanu
Foto: AP/Scanpix/LETA

Austrijas policija trešdien vērienīga dopinga skandāla izmeklēšanas ietvaros aizturējušas divus igauņu slēpotājus Andreasu Vērpalu un Karelu Tammjervu, apstiprinājusi Igaunijas Slēpošanas asociācija (ES).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka Austrijas un Vācijas policijas dažādās vietās, kur pašlaik tiek aizvadīts pasaules čempionāts tādos ziemas sporta veidos kā distanču slēpošana, tramplīnlēkšanā ar slēpēm un ziemeļu divcīņā, trešdien veica kratīšanu. Austrijas policija ziņo, ka aizturētas deviņas personas, starp kurām ir pieci sportisti no Austrijas, Igaunijas un Kazahstānas.

"Balstoties uz starptautiskajiem likumiem, lietu izmeklē Pasaules antidopinga aģentūra (WADA) sadarbībā ar Starptautisko Slēpošanas federāciju (FIS). Šobrīd ir zināms, ka starp aizdomās turētajiem iri divi Igaunijas slēpotāji, Karels Tammjervs un Andreass Vērpalu," teikts Igaunijas Slēpošanas asociācijas paziņojumā.

Pašlaik 29 gadus vecais Tammjervs piedalījies trīs olimpiskajās spēlēs, bet 24 gadus vecā Vērpalu kontā ir viena dalība olimpiskajās spēlēs. Abi ir Latvijas distanču slēpotājas Patrīcijas Eidukas komandas biedri "Team Haanja" vienībā.

Portāls "Delfi.ee" un laikraksts "Eesti Paevalehele" ziņo, ka Vērpalu un Tammjervs dzīvojuši atsevišķā mājā no pārējiem Igaunijas slēpotājiem.

Savulaik dopinga pārkāpumu dēļ diskvalifikāciju saņēma arī Andreasa Vērpalu tēvs, divkārtējais olimpiskais čempions Andruss Vērpalu. Tiesa, Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) procesa laikā pieļautu pārkāpumu dēļ viņa diskvalifikāciju atcēla.

Tāpat arī Austrijas komanda apstiprinājusi, ka no šīs valsts aizturēti Makss Hauke un Dominiks Baldaufs. Kā piektais aizturētais tiek minēts pazīstamais Kazahstānas distanču slēpotājs Aleksejs Poltoraņins, kurš pirms sešiem gadiem pasaules čempionātā izcīnīja divas bronzas medaļas.

Viens no pieciem aizturētajiem sportistiem pieķerts nozieguma brīdī, kad viņam bijis ievietots katetrs.

Līdz šim brīdim Austrijas policija veikusi 17 reidus, paziņojot, ka "sagrāvusi starptautisku dopinga tīklu". Reidi notikuši mēnešiem ilgas operācijas "Operation Bloodletting" rezultātā un tās centrā bijusi kāda noziedzīga organizācija, kurā bija arī sporta ārsti. Viens ārsts un viņa līdzdalībnieks tika aizturēti Erfurtē, Vācijā, bet vēl septiņas personas tika aizturētas pasaules čempionāta norises vietā Zēfeldē.

"Ir aizdomas, ka noziedzīgais grupējums ir viltojis asinsanalīzes vairākiem augsta līmeņa sportistiem ar mērķi uzlabot viņu sniegumu vietējā un starptautiskā mēroga sacensībās, kā rezultātā guvis nelegālus ienākumus," teikts policijas paziņojumā.

Austrijā un Vācijā dopinga lietošana ir kriminālpārkāpums.

Tieši distanču slēpošanā dopinga lietošana vēsturiski bijusi izplatīta, jo līdzīgi reidi bija 2001.gadā pasaules čempionātā Somijā, kamēr 2006.gada Turīnas olimpiskajās spēlēs Itālijas policija pārbaudīja Austrijas biatlona un slēpošanas komandu, bet pirms diviem gadiem pasaules čempionātā biatlonā policija veica kratīšanu Kazahstānas izlasē.

Tags

Distanču slēpošana Dopings Igaunija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form