Par pasaules čempionu distanču slēpošanā 15 kilometru klasiskajā distancē piektdien kļuva igaunis Andruss Vērpalu, bet Latvijas sportists Arvis Liepiņš ierindojās 69.vietā.

Divkārtējais olimpiskais čempions Vērpalu distanci veica 38 minūtēs un 54,4 sekundēs, par 6,3 sekundēm apsteidzot vācieti Lukasu Baueru.

Bronzas medaļu izcīnīja soms Mati Heikinens, kurš no Vērpalu atpalika 16,4 sekundes.

Liepiņš no čempiona atpalika septiņas minūtes un 21,1 sekundi, bet otrs Latvijas sportists, kas kvalificējās pamatsacensībām, - Aigars Kalnups - finišu nesasniedza. Kopumā līdz finišam tika 73 no 75 startējušajiem sportistiem.

Vērpalu šī bija otrā zelta godalga pasaules čempionātos - 2001.gadā igaunis triumfēja 30 kilometru distancē. Tāpat igauņa kontā sudraba medaļa 1999.gada pasaules čempionātā 50 kilometros.