Kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks startēs Pasaules kausa posmā Somijā
Foto: Publicitātes foto

Nākamajās brīvdienās Levi (Somija) ar otro posmu turpināsies 2012./2013.gada sezona kalnu slēpošanā. Somijas ziemas kūrortā sacensību programmā būs slaloms, un starp labākajiem pasaules kalnu slēpotājiem uz startu izies arī Latvijas pārstāvis Kristaps Zvejnieks, informē Latvijas Slēpošanas savienības preses pārstāvis Ivars Bācis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jaunā sezona, kas nupat tik ir sākusies ar pirmo posmu Zoldenā (Austrija), pēc vienas brīvās nedēļas nogales šajās brīvdienās turpināsies Somijā. Latvijas līdzjutēji ar lielāku nepacietību gaida tieši otro posmu, jo šo svētdien, kad sacentīsies vīri, uz startu izies arī Latvijas labākais tehnisko disciplīnu speciālists Kristaps Zvejnieks. Tas nebūs viņa pirmais starts Pasaules kausā, jo debija notika šā gada janvāra beigās populārajā un skatītāju pārpildītajā slaloma sacensību vietā Šladmingā, Austrijā, kur Kristaps, lai arī finišēja un uzrādīja 50. ātrāko laiku, tomēr saņēma diskvalifikāciju, jo nebija izbraucis pareizi 12. vārtus.

Pa šo laiku, gatavojoties sezonas pirmajam startam, turklāt tik nozīmīgās sacensībās kā Pasaules kausa posms, Kristaps nav tikai skrējis krosiņus pa rudenīgi slapjajām Mārupes vai Siguldas ielām, ko viņš šonedēļ dara, jo pagājušo svētdien ir atgriezies Latvijā, bet līdz tam kopš septembra beigām sešas nedēļas ir pavadījis cītīgos treniņos uz sniega Austrijā. Kristaps norāda, ka ir gatavs jaunajai sezonai un arī Pasaules kausa posmam, kur būs jāsacenšas ar spēcīgākajiem.

”Vasarā daudz trenējos. Piedalījos skrituļslaloma sacensībās, kas nāca par labu sagatavošanās posmā ziemas sezonai. Esmu bijis Austrijā uz sniega 40 dienas un kārtīgi trenējies,” stāsta Kristaps, piebilstot, ka pēc grūtā un ilgā treniņprocesa šobrīd Latvijā cenšas ieturēt mierīgu režīmu, lai atgūtu ”svaigumu” pirms pirmā un svarīgā šīs sezonas starta. Uz Levi viņš dosies šo piektdien. Sestdien ir paredzēts treniņš, un svētdien jau atbildīgais starts. ”Esmu daudz strādājis. Jūtu, ka varu labi nobraukt. Ja izdosies viss pilnībā, tad var sanākt uzrādīt ļoti labu rezultātu,” Kristapa balsī jūtama apņēmība un pārliecība par saviem spēkiem.

Kristaps Zvejnieks aprīlī ar slalomu Levi noslēdza pagājušo sezonu un ar slalomu turpat Levi uzsāks jauno sezonu. Šis starts jau būs krietni savādākā līmenī un konkurencē, un cerēsim, ka šoreiz Somijā viņam veiksies krietni labāk nekā aprīlī un otrajā startā Pasaules kausa posmā izdosies sasniegt (oficiāli) finišu. Šosezon pirmajā posmā Zoldenā ļoti augsto devīto vietu izcīnīja slovāks Adams Zampa, kurš par Kristapu ir tikai pusotru gadu vecāks un kurš pirmo reizi Pasaules kausa posmos bija spējis kvalificēties otrajam braucienam, kļūstot par pirmo slovāku vīru konkurencē, kurš ieguvis Pasaules kausa ieskaites punktus. Tas tikai vēlreiz apliecina, ka viss ir iespējams. Protams, nevar aizmirst arī starta pozīciju (jo vēlāks starta numurs, jo izdangātāka trase) un tā ietekmi uz uzrādīto laiku. Kristaps pēc reitinga varētu dabūt starta numuru aptuveni sestā desmita beigās, taču jāatceras, ka, kaut arī ne bieži, tomēr ir vairāki gadījumi, ka piecdesmitie numuri iebrauc trīsdesmitniekā un sešdesmitie numuri – četrdesmitniekā, tā kā labu rezultātu ir iespējams uzrādīt arī ar ”tāliem” numuriem, un arī mūsu labākajam slalomistam to ir diezgan reāli paveikt jau pavisam drīzā nākotnē. Tāpēc atliek novēlēt Kristapam Zvejniekam veiksmīgu startu. Pirmais brauciens sākas plkst.11.00, bet otrais - 14.00.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form