Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiādē uzvaru atkal svin Alūksnes novada vidusskola
Foto: Publicitātes foto

Jaunatnes ziemas Olimpiādē, kas šogad notiks jau 20. reizi un ko uzņēma Ērgļi, kopvērtējumā uzvaru otro reizi pēc svinēja Alūksnes novada vidusskola, informē Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) preses dienests.

Olimpiāde kopumā pulcēja 1088 dalībniekus, 104 skolu komandās no 38 pašvaldībām.

Skolu komandu kopvērtējumā uzvaru otro reizi pēc kārtas izcīnīja Alūksnes novada vidusskola, kas šogad mājās aizveda septiņas zelta, vienu sudraba un divas bronzas godalgas. Alūksnes jaunieši Olimpiādes kopvērtējumā ir triumfējuši otro reizi pēc kārtas, turklāt šajā reizē augstāko kalumu medaļu skaits ir lielāks, līdz ar to godam nopelnīta pirmā vieta skolu komandu kopvērtējumā.

Otro vietu skolu kopvērtējumā šogad izcīnīja Madonas pilsētas 1.vidusskola, kuras kontā ir pa piecām zelta, sudraba un bronzas medaļām. Jāpiezīmē, ka iepriekšējā ziemas Olimpiādē Madonas pilsētas 1.vidusskolas sportisti kopvērtējumā ierindojās vien 10. vietā. Savukārt šoreiz trešo vietu ir izcīnījuši Madonas Valsts ģimnāzijas skolēni, kuri mājās pārveda trīs zelta, piecas sudraba un divas bronzas godalgas.

Vismaz vienu medaļu šajās sacensībās izcīnīja 49 skolu komandas. Ar visu medaļu kopvērtējumu ir iespējams iepazīties LOK mājas lapā.

Sacensībās viskuplāk pārstāvēta bija Rīgas Valsts vācu ģimnāzija, kas uz Olimpiādi bija atvedusi 53 aktīvākos skolēnus. Šai skolai jau vairākus gadus ir viskuplākā delegācija. Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas sporta skolotāja ir "Gada sporta skolotāja Latvijā 2012" Iveta Daude un viņa atzīst, ka skolēni nav speciāli jāmotivē piedalīties sportiskās aktivitātēs. Lai piedalītos Olimpiādē, skolā notiek pat īpaša atlase, lai izvēlētos labākos, kuri dosies uz Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiādi. Viens no atlases kritērijiem ir skolēna sekmes mācībās.

Olimpiādes medaļu komplekti tika sadalīti sešos sporta veidos – distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, biatlonā, hokejā, snovbordā un slidošanā. Savukārt Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiādes kamaniņu sporta sacensības notiks nākamās nedēļas nogalē Siguldā.

Šajā gadā Olimpiādes distanču slēpošanas sacensībās uz starta stājās vairak nekā 300 dalībnieki, biatlonā piedalījās 95 jaunie sportisti. Viešūra kalnā startēja 212 kalnu slēpotāji un 105 snovbordisti, bet Ērgļu vidusskolas slidotavā spēkiem mērojās 125 ātrslidotāji.

Savukārt hokeja turnīrā par Olimpiādes godalgām cīnījās 16 komandas, kas kopā pulcēja 133 dalībniekus. Jāpiezīmē, ka hokeja turnīrā bija pārstāvētas arī jaunietes, jo pieteikuma sarakstos varēja atrast divas meitenes.

Hokeja turnīra finālā tikās Tukuma Raiņa ģimnāzija un Rīgas Imantas vidusskolas jaunie hokejisti. Interesantā un aizraujošā spēlē Olimpiādes zelta godalgas tika Tukuma Raiņa ģimnāzijas spēlētājiem. Jāpiezīmē, ka spēles uzvarētājs tika noskaidrots tikai pēc spēles metienu sērijā. Spēlē par trešo vietu Rīgas Valsts vācu ģimnāzija uzvarēja Rīgas Valsts 3.ģimnāziju un tika pie bronzas medaļām.

1992.gadā Latvijā notika pirmās Latvijas jaunatnes Olimpiskās dienas vasaras sporta veidos, bet pēc diviem gadiem – 1994.gadā, ziemas sporta veidos. Tās notika balstoties uz Olimpisko spēļu tradīcijām.

2002.gadā Latvijas jaunatnes Olimpiskās dienas pārauga par Latvijas jaunatnes Olimpiādi ar vairāk nekā 5000 lielu dalībnieku skaitu no visas Latvijas.

Tags

Latvijas Olimpiskā komiteja

Comment Form