Latvijas sieviešu čempionātā uzvar 'JKK/Barones' junioru komanda
Foto: Ansis Ventiņš

Kērlinga hallē Rīgā no 28.aprīļa līdz 2.maijam tika izspēlēts Latvijas čempionāts sievietēm. Par patīkamu pārsteigumu parūpējās Jelgavas kērlinga kluba junioru meiteņu komanda ar Evelīnu Baroni skipa pozīcijā, debijas reizē kļūstot par čempionēm. Finālā viņas ar 9:4 pārspēja Ievas Rudzītes vadīto komandu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc vairākiem gadiem Latvijas sieviešu čempionātā bija vērojams komandu pieaugums. Šogad uz titulu pretendēja septiņas komandas, no kurām pirmo reizi startēja JKK/Barone un SK OB/Pālena-Rozentāle (skips – Gunta Millere).

Izspēlējot apļa turnīru, tika noskaidrots pirmais četrinieks, kas turpināja cīņu par medaļām. Ar piecām uzvarām sešās spēlēs pirmās divas vietas ieņēma Barones un Rudzītes komandas. Iekrājot četras uzvaras pamatturnīrā trešā vieta JKK/Blumbergas-Bērziņas (skips – Santa Blumberga-Bērziņa) komandai, bet četrinieku noslēdza vēl viena junioru komanda SK OB/Stabulniece ar Elīzu Stabulnieci skipa pozīcijā.

Vienā pusfinālā tikās abas junioru komandas 1.vieta ar 4.vietu, pateicoties labākam papildrādījam (metienam uz mājas centru) pirmo vietu pamatturnīrā ieņēma Barone. Lai arī Satulnieces komanda pirmo endu nozaga (1:0), tomēr turpinājums viņām izvērtās kļūdām bagāts, kas pretiniecēm ļāva pēc sešiem endiem izvirzīties ievērojamā vadībā ar 10:1. Stabulniece spēja pietuvoties līdz -6 (4:10), tomēr devītajā endā Barones komandas gūtie divi punkti noslēdza spēli pie rezultāta 12:4, Baronei debijas reizē iekļūstot finālā.

Viņu pretinieces noskaidrojās krietni vien sīkstākā cīņā. Otrajā pusfinālā vēl pēc četriem endiem Rudzītes komanda bija tikai ar viena punkta pārsvaru 5:4 pār Blumbergas-Bērziņas komandu. Toties gan piektajā endā, gan sestajā kopumā gūtie seši punkti, Rudzītei panākot 11:4 vadību, lauza spēles gaitu. Blumbergas-Bērziņas komanda pēc devītā enda spēja pietuvoties līdz -4, tomēr pie rezultāta 12:8 tika noslēgta spēle, Rudzītei nodrošinot finālu.

Finālspēle tika iesākta visai piesardzīgi pirmos divus endus nonullējot. Trešajā Barones komanda nozog vienu, to pašu izdarot arī sestajā un septītajā endā, izvirzoties vadībā ar 4:1. Rudzītes komanda nepadodas un jau astotajā endā izlīdzina spēli 4:4. Visu šajā spēlē izteica devītais ends, kur kļūdas Rudzītes komandas izpildījumā rezultējās ar pieciem punktiem Baronei, spēlei noslēdzoties ar 9:4 un juniorēm pirmo reizi Latvijas kērlinga vēsturē izcīnītu titulu pieaugušo konkurencē.

Evelīnai Baronei šis jau ir ceturtais tituls pieaugušo konkurencē, iepriekšējos trīs izcīnot kopā ar Ivetas Stašas-Šaršūnes vadīto komandu, savukārt pārējām četrām spēlētājām tas ir pirmais.

Spēle par 3.vietu iesākās ar Stabulnieces komandas nozagtiem pirmajiem diviem endiem (2:0). Turpinājumā tika nozagts arī piektais un sestais ends, panākot vadību ar 6:1. Čempionāta otra junioru komanda arī turpinājumā rādīja lielisku izpildījumu, kas liedza Blumbergas-Bērziņas komandai iespēju atspēlēties. Nozagtie vēl divi punkti devītajā endā (9:2) pielika punktu šai spēlei. Tādējādi juniorēm izcīnot 3.vietu un veicot vēl vienu vēsturisku ierakstu Latvijas kērlingā – divām junioru komandām čempionātā ierindojoties pirmajā trijniekā.

Čempionāta uzvarētājas izcīnīja tiesības pārstāvēt Latvijas izlasi 2021./2022.gada sezonā Pasaules kērlinga federācijas rīkotajās sacensībās, izņemot olimpiskās spēles un to kvalifikācijas turnīrus.

Tags

Kērlings
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form