Latviju jaunatnes ziemas olimpiādē pārstāvēs 18 sportisti piecos sporta veidos
Foto: LOK/Edijs Pālens

Ceturtdien, 17. martā, oficiāli paziņots Latvijas delegācijas sastāvs Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē, kas no 20. līdz 25. martam norisināsies Somijas pilsētā Voukatti. Šajā ziemas festivālā mūsu valsti pārstāvēs 18 jaunie sportisti piecos sporta veidos - kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā, biatlonā, daiļslidošanā un šorttrekā. Kopējais delegācijas sastāvs ir 35 dalībnieki, kurā 18 sportistus pavada 12 treneri un pieci apkalpojošā personāla pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Doties uz Vuokatti Latvijas delegācijai kļuva iespējams pēc Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) iniciētā un Eiropas Olimpisko komiteju (EOC) pieņemtā lēmuma par Krievijas un Baltkrievijas izslēgšanu no dalības Eiropas Jaunatnes Ziemas Olimpiādē Vuokatti2022.

LOK prezidents Žoržs Tikmers: "Pēc Latvijas Olimpiskās delegācijas startiem XXIV ziemas Olimpiskajās spēlēs Pekinā, stafete tiek nodota jaunai un ambiciozai jauno Olimpiešu komandai Vuokatti2022. Vēlam izturību un apņēmību cīņā par medaļām un sapņu piepildījumu, tai pašā laikā novērtējot pieredzi un atmosfēru, ko sniedz piederība Olimpiskajai kustībai."

Jau Tokijas Olimpiskajās spēlēs Olimpiskā kustība aizsāka jaunu tradīciju - sekojot dzimuma līdztiesības principam un ievērojot to, Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā katras valsts karogu ienes divi karognesēji – sieviete un vīrietis. Respektējot šo tradīciju, Eiropas Jaunatnes Ziemas Olimpiādes Vuokatti2022 atklāšanas ceremonijā Latvijas karogu uzticēts ienest jaunajai biatlonistei Līvai Šahno, kura šajā gadā Pasaules čempionātā biatlonā junioriem izcīnīja 27.vietu, un distanču slēpotājam Laurim Kaparkalējam, kas šogad Pasaules čempionātā junioriem izcīnīja 16. vietu sprintā, tādā veidā parādot visu laiku labāko sasniegumu Pasaules junioru čempionātos distanču slēpošanā.

Tags

Latvijas Olimpiskā komiteja Žoržs Tikmers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form