Austriete Katarīna Līnsbergere sestdien Kortīnā d'Ampeco uzvarēja pasaules meistarsacīkšu kalnu slēpošanā slaloma sacensībās, Latvijas sportistei Dženiferai Ģērmanei dalot 24. vietu, Lienei Bondarei un Laurai Bišerei nefinišējot.

Līnsbergere apzīmogoja amerikānietes Mikaēlas Šifrinas kā pasaules čempionāta slalomu karalienes ēras beigas.

Šifrinas cerības uz piekto pasaules čempiones titulu pēc kārtas slalomā tika zaudētas pirmajā braucienā, kad viņai ierindojās ceturtajā vietā, 1,30 sekundes atpaliekot no Līnsbergeres, bet otrajā braucienā Šifrinai izdevās tikt līdz trešajai vietai, uzvarētājai divu trašu summā zaudējot 1,98 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējuma līdere slovākiete Petra Vlhova ieņēma otro vietu, uzvarētājai zaudējot sekundi.

Līnsbergerei tas Itālijā ir jau otrais zelts pēc dalītas uzvaras paralēlajā slalomā un trešā medaļa pēc bronzas milzu slalomā.

23 gadus vecais Līnsbergere uzvarēja ar laiku viena minūte un 39,50 sekundes.

Milzu panākums ir arī Ģērmanes ieņemtā dalītā 24. vieta sacensībās 106 sportistu konkurencē.

Pirmajā braucienā viņa finišēja 29. vietā, līderei zaudējot 3,50 sekundes un tiekot pie otrā brauciena, bet otrajā spēja finišēt, dalot 24. vietu ar Kanādas sportisti Ali Nulmaijeri.

Bondare pirmajā braucienā ieņēma 46.vietu 9,73 sekundes aiz līderes, bet otrajā trasē nefinišēja.

Bišere nefinišēja jau pirmajā braucienā.

Kvalifikācijas braucieni piektdien tika atcelti.

Planētas meistarsacīkstes iecerēts aizvadīt līdz svētdienai, kopumā sadalot 13 medaļu komplektus.

Pērn maijā vietējā rīkotājkomiteja vēlējās čempionātu pārcelt uz 2022. gadu, taču Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) bija pret šādu solu un meistarsacīkstes norisinās kā iepriekš plānots.