Aiz polārā loka Somijas ziemeļos pilnā sparā turpinās FIS Baltijas kausa 4. posms un Latvijas čempionāts kalnu slēpošanā. Ceturtdien tika aizvadīti starti slaloma disciplīnā, kur par Latvijas čempionu kļuva valsts vadošais kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks, vēstī sportista mediju pārstāvis.

Somijas kalnu kūrortā Pihē FIS Baltijas kausa posms un Latvijas čempionāts norisinās jau sesto gadu. Pēc trešdienā aizvadītajām divām milzu slaloma sacensībām, ceturtdien kārta bija tehniskajai slaloma disciplīnai.

Jau pirmajā braucienā Zvejnieks sevi pieteica pozīcijai uz goda pjedestāla, ierindojoties otrajā pozīcijā un tikai nedaudz zaudējot pirmajā vietā esošajam somam Salomo Sirvio. Arī otrajā braucienā Zvejniekam labs sniegums, kas ļāva noturēties otrajā pozīcijā divu braucienu kopsummā.

Pirmajā vietā finišēja cits Somijas sportists Jako Tapanainens, kuram Latvijas pārstāvis zaudēja 0,23 sekundes. Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ranga punktu izteiksmē Zvejnieks ieguva 36,42 FIS punktus.

Otrajā vietā Latvijas čempionātā palika Mika brālis Dāvis Zvejnieks, kurš ar lielisko otro braucienu pakāpās uz astoto vietu kopējā ieskaitē un nopelnīja savu personīgo FIS punktu rekordu – 57,45. Savukārt bronzas medaļu LČ, finišējot 11. vietā, ieguva Kristofers Gulbis.

Sievietēm arī šoreiz par Latvijas čempioni kļuva Betija Burkovska, aiz sevis atstājot Lauru Bišeri un Paulu Vītumu.

Piektdien Baltijas kausā Pihē bija paredzēts norisināties vēl viens slalomam parasto FIS sacensību statusā, bet tas tika atcelts laikapstākļu dēļ. Sestdien elites sportisti sacensību nedēļu noslēgs ar skatītājiem baudāmo paralēlo slalomu.