Paziņoti Latvijas kalnu un distanču slēpotāji dalībai Pekinā; Bendika startēs tikai kā biatloniste
Foto: EPA/Scanpix/LETA

2022.gada Pekinas olimpisko spēļu Latvijas kvotas kalnu slēpošanā piešķirtas Mikam Zvejniekam un Lienei Bondarei. Savukārt distanču slēpošanā Latvijas kvotas atvēlētas Raimo Vīgantam, Indulim Bikšem, Patrīcijai Eidukai, Kitijai Auziņai, Esterei Volfai un Samantai Krampei, informē Latvijas Slēpošanas savienība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas kalnu slēpošanas kvotas tika nolemts piešķirt Zvejniekam un Bondarei, jo abi slēpotāji uzrādīja augstākos rezultātus sacensībās šosezon, pamatoja LSF valdes priekšsēdētājs Dinārs Doršs.

"Sākotnēji vieta dalībai olimpiskajās spēlēs starp Latvijas kalnu slēpotājām bija paredzēta Dženiferai Ģērmanei, taču traumas dēļ viņa nevarēs startēt, un nākamā pēc uzrādītājiem rezultātiem ir Liene Bondare," paskaidroja Doršs.

Decembra beigās treniņa laikā Itālijā Ģērmane piedzīvoja neveiksmīgu kritienu, kura rezultātā guva atslēgas kaula lūzumu.

Zvejnieks un Bondare Pekinā debitēs olimpiskajās spēlēs. Pirms četriem gadiem Latviju pārstāvēja Mika brālis Kristaps un Lelde Gasūna, kuri neturpina aktīvās sporta gaitas.

Distanču slēpošanā kā rezervists ir Roberts Slotiņš, bet vēl tālākā rezervē iekļauti Lauris Kaparkalējs un Edijs Eiduks. Sievietēm rezervē iekļautas Baiba Bendika un Annija Keita Sabule, kurām, tāpat kā Slotiņam, pamatdisciplīna ir biatlons, taču šajā sporta veidā Pekinā startēs tikai Bendika.

Pateicoties Eidukas augstvērtīgajiem startiem, Latvijai sieviešu konkurencē ir četras kvotas un vienu no tām centās iegūt Bendika, kura pirmdien publiski pauda neapmierinātību, ka netiks pie iespējas startēt 30 kilometru sacensībās ar kopēju startu.

"Lai tur nokļūtu, izpildīju slēpošanas A kvalifikācijas kritērijus, kā arī mūsu pašu LSF izstrādātos iekšējās atlases kritērijus, kur ieņēmu stabilu otro vietu. Tomēr LSF izlēma man izcīnīto kvotu nepiešķirt, laikam naivi cerēju, ka sporta federācija pieņems lēmumu pēc sportiskā principa un pašu izstrādātiem atlases kritērijiem," sociālajā vietnē "Facebook" raksta Bendika.

Viņa esot izteikusi piekrišanu startēt arī stafetē, jo Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) Latvijai piešķirt piekto kvotu jeb atsevišķu "wild card" 30 kilometru distancei nebija gatava dot.

"Lai vai kā, bet šoreiz tika dota priekšroka aizvest jaunās sportistes ekskursijā, kuras tiešajā cīņā nevar vinnēt Anniju. Un mana cīnīšanās par augstu vietu 30 kilometru masu startā šoreiz LSF nešķita interesanta," turpina Bendika.

Latvijas vadošā biatloniste gan būs pārstāvēta arī distanču slēpošanā kā trenere, jo vietu olimpiskajās spēlēs nopelnījusi viņas audzēkne, brazīliete Bruna Moura.

Kā skaidroja LSF valdes loceklis Jānis Puida, kurš ir atbildīgs par distanču slēpošanu, LSF vēlējās, lai piešķirtās kvotas tiktu izmantotas pilnvērtīgi un distanču slēpotājas startētu pēc iespējas vairāk distancēs. Savukārt Bendika bijusi gatava startēt tikai 30 kilometru distancē un, iespējams, arī stafetē, kas gan neesot pārliecinājis slēpošanas federāciju. Sievietēm stafete paredzēta 12.februārī - brīvdienā starp sprintu un iedzīšanu biatlonā.

Savukārt Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) pirmdien publicētais saraksts liecina, ka Latvijai Pekinas olimpiskajās spēlēs biatlonā piešķirta tikai viena vieta sieviešu konkurencē. Pēc IBU kvotu paziņošanas Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāvēs tikai viena biatloniste Baiba Bendika.

Latvija rezervistu sarakstā ir ceturtajā vietā, un Latviju Pekinā sieviešu sacensībās pārstāvēs divas biatlonistes, ja netiks izmantotas četras citām valstīm piešķirtās kvotas.

Vīriešu konkurencē Latvijai nav piešķirta neviena kvota, bet pastāv iespēja to saņemt, no kvotas atsakoties kādai citai valstij. Latvija rezervistu sarakstā ir trešā, un dalībvalstīm jāatsakās no trim kvotām, lai Latvijas sportists startētu Pekinā.

Biatlonā sievietēm Zviedrijai, Norvēģijai un Francijai ir piešķirtas sešas kvotas, par vienu mazāk ir Vācijai, Krievijai, Baltkrievijai, Ukrainai, Austrijai, Itālijai, Čehijai, bet pa četrām kvotām atvēlēts Šveicei, ASV, Polijai, Kanādai, Somijai, Igaunijai, Ķīnai, Slovākijai, Japānai un Bulgārijai. Tāpat tiesības startēt olimpiskajās spēlēs ir divām sportistēm no Dienvidkorejas, Moldovas un Slovēnijas, kā arī pa vienai sportistei - no Latvijas, Beļģijas, Kazahstānas, Grenlandes, Rumānijas un Lietuvas.

Savukārt biatlonā vīriešiem sešas kvotas ir piešķirtas Norvēģijai, Francijai un Vācijai, pie piecām kvotām tika Krievija, Zviedrija, Itālija, Baltkrievija, Austrija, Ukraina, Čehija, bet četras kvotas atvēlētas Slovēnijai, Kanādai, Šveicei, ASV, Somijai, Lietuvai, Bulgārijai, Beļģijai, Igaunijai, Slovākijai. Olimpiskajās spēlēs drīkst piedalīties pa diviem sportistiem no Kazahstānas, Moldovas un Japānas, kā arī viens sportists no Dienvidkorejas, Jaunzēlandes, Ķīnas, Rumānijas un Polijas.

Pekinas olimpiskās spēles notiks no 4. līdz 20.februārim.

Tags

Patrīcija Eiduka Roberts Slotiņš Baiba Bendika Biatlons Distanču slēpošana FIS Kalnu slēpošana Latvijas Slēpošanas savienība Lelde Gasūna
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form