Šifrina nodrošina trešo Lielo kristāla globusu pēc kārtas
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Pēc atceltām sacensībām amerikāņu kalnu slēpošanas zvaigzne Mikaēla Šifrina nodrošinājusi trešo Lielo kristāla globusu pēc kārtas.

Sestdien dāmām bija paredzēts Krievijā aizvadīt Pasaules kausa sacensības supergigantā, tomēr laikapstākļu dēļ tās tika atceltas, turklāt pēc tam Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) paziņoja, ka tās pārceltas uz citurieni netiks.

Šifrina jau iepriekš nebija plānojusi startēt šīs nedēļas nogales sacensībās, bet to atcelšana garantējusi viņai trešo Pasaules kausa titulu pēc kārtas. Septiņas sacīkstes līdz sezonas beigām viņas pārsvars pār tuvāko sekotāju Petru Vlhovu no Slovākijas ir 719 punkti, bet maksimums pa šo laiku iespējams iekrāt 700 punktus.

Līdz ar to vien 23 gadus vecā Šifrina pārliecinoši ieguvis savu trešo Lielo kristāla globusu. Iepriekš šosezon viņa bija guvusi Mazo kristāla globusu arī slalomā.

Pasaules kausa sezona kalnu slēpošanā noslēgsies pēc divām nedēļām Andorā.

Tikmēr vīriešu konkurencē Norvēģijā sestdien nobraucienā uzvaru guva Itālijas kalnu slēpotājs Dominiks Pariss, kurš par 0,25 sekundēm apsteidza šveicieti Bēatu Foicu, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās titulētais austrietis Matīass Majers.

Pariss sestdien guva savu ceturto uzvaru sezonā.

Pasaules kausa kopvērtējumā pārliecinošs līderis joprojām ir austrietis Marsels Hiršers, kurš iekrājis 1408 punktus, viņam esot ceļā uz jau astoto triumfu lielajā kopvērtējumā. Viņš par iespaidīgiem 490 punktiem apsteidz Aleksi Pinturo no Francijas, bet norvēģim Henrikam Kristofešenam ir par 600 punktiem mazāk.

Tags

FIS Pasaule Slēpošana Slovākija

Comment Form