Latvijas distanču slēpotājs Indulis Bikše sestdien, 8. februārī, Zviedrijā Pasaules kausa (PK) posmā 1,4 kilometru sprinta kvalifikācijā ierindojās 64. vietā.

Par sacensību uzvarētāju tika kronēts norvēģis Ēriks Valness, kurš distanci veica divās minūtēs un 51,15 sekundēs, savu tautieti Pālu Golbergu apsteigdams par 0,26 sekundēm. Bronzu izcīnīja Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Aleksandrs Boļšunovs no Krievijas, kurš norvēģim zaudēja 0,51 sekundi.

Latvijas distanču slēpotājs Bikše līderim zaudēja 21,1 sekundi, kas deva 64. vietu starp 66 sportistiem, kuri sasniedza finišu. Bikše par savu sniegumu nopelnīja 147,4 FIS ranga punktus.

Tikmēr sieviešu konkurencē kvalifikācijas sacensībās uzvaru izcīnīja zviedriete Juhanna Hagstrēma, kura 1,4 kilometrus garo distanci noslēpoja trīs minūtēs un 15,96 sekundēs, par 0,78 sekundēm apsteidzot tautieti Annu Dijviku. Trešo pozīciju izcīnīja Sofija Kaldvela no ASV, kura no uzvarētājas iepalika par 2,16 sekundēm.

Vēlāk vīru finālā uzvaru svinēja norvēģis Pāls Golbergs, kurš par 0,52 sekundēm apsteidza savu tautieti un kvalifikācijas uzvarētāju Valnesu. Trešo vietu izcīnīja Boļšunovs, kurš līderim zaudēja 0,92 sekundes.

Viens no pasaules vadošajiem slēpotājiem Juhaness Klēbo no Norvēģijas šajā posmā nepiedalījās, jo, izklaidējoties ar draugiem, lauza plaukstas pirkstu.

Pasaules kausa kopvērtējumā ar 1517 punktiem vadībā ir Boļšunovs, par 295 punktiem mazāk ir norvēģim Klēbo, kamēr Sergejs Ustjugovs noslēdz pirmo trijnieku ar 864 punktiem. Bikše ar pieciem punktiem atrodams 128. pozīcijā.

Savukārt dāmu konkurencē uzvaras laurus plūca zviedriete Lina Svona, kura finiša spurtā par 0,8 sekundēm apsteidza Krievijas slēpotāju Natāliju Ņeprajevu. Bronzu ieguva zviedriete Jonna Sundlinga, kura tautietei zaudēja 0,10 sekundes.

Zīmīgi, ka šosezon lielisku sniegumu demonstrējušās norvēģietes Terēze Juheuga un Heidi Venga apstājās sacensību pusfinālā. Tāpat starp sešām finālistēm nebija kvalifikācijas uzvarētāja Hagstrēma.

Pasaules kausa kopvērtējumā ar 1575 punktiem pirmo vietu ieņem Juheuga, tālāk ar 1167 seko Ņeprajeva, bet trijnieku ar 1052 punktiem noslēdz Venga. Eiduka ar četriem punktiem ierindojas 99. pozīcijā.

Bikše janvāra izskaņā Ukrainā piedalījās Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās, kur startēja 15 kilometru brīvā stila distancē un 1,6 kilometru sprintā.

15 kilometru distancē latvietis izcīnīja desmito vietu, bet sprintā viņš kāpa uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena.

Savukārt janvāra vidū Bikše aizvadīja savas pirmās sacensības pēc "Tour de Ski", Austrijā slēpošanas maratonā izcīnot 16. vietu.

Gadu mijā Bikše noslēdza dalību savā ceturtajā "Tour de Ski" seriālā, kurā kopvērtējumā ieņēma 49. vietu un tika pie Pasaules kausa kopvērtējuma punktiem.