Latvijas šorttreka sportists Roberto Puķītis svētdien izcīnīja desmito vietu Turcijā notiekošā Pasaules kausa sestā posmā otrajās 1000 metru sacensībās.

Puķītis ļoti veiksmīgi pārvarēja šīs distances pirmās divas kārtas, automātiski iekļūstot ceturtdaļfinālā. Tajā gan vairs neizdevās turpināt tādā pašā garā, savā skrējienā ierindojoties trešajā vietā, kas viņam šīs distances vērtējumā ļāva ierindoties desmitajā pozīcijā.

Jau vēstīts, ka sestdien Puķītis, pārvarot vairākas kārtas, sasniedza pusfinālu pirmajās 1000 metru distances sacensībās. Tur gan viņš saņēma diskvalifikāciju un tika klasificēts devītajā vietā.

Puķītis pagājušajā nedēļā izcīnīja 11.vietu Pasaules kausa izcīņas piektā posma 1500 metru distances otrajās sacensībās un 12.vietu 1000 metru distancē.

Pašlaik 20 gadus vecais Puķītis pērnajā februārī debitēja olimpiskajās spēlēs, kad Sočos 1500 metru distancē tika līdz pusfinālam un ieņēma 15.vietu. Savukārt vēl pirms tam viņš tika līdz superfinālam Eiropas čempionātā, izcīnot septīto vietu, bet absolūtajā vērtējumā bija devītais.

Šogad Eiropas čempionātā Puķītis bija devītais 1000 metru distancē.

Šis šosezon ir noslēdzošais Pasaules kausa izcīņas posms.