Latvijas labākais šorttrekists Roberto Puķītis svētdien izcīnīja augsto septīto vietu Maskavā notiekošā pasaules čempionāta 1000 metru distancē, kas ir viņa līdzšinējās karjeras augstākais panākums.

Iepriekš piektdien šīs distances priekšsacīkšu skrējienā Puķītis izcīnīja otro vietu, nopelnot tiesības piedalīties svētdien gaidāmajā ceturtdaļfinālā. Tajā latvietis savā skrējienā bija otrais, kvalificējoties pusfinālam, kurā viņam trešā pozīcija savā skrējienā un iespēja piedalīties B finālā.

B finālā Puķītis bija otrais starp trim šorttrekistiem, kas viņu kopējā vērtējumā klasificēja septītajā pozīcijā. A fināla sasniegšanai latvietim pusfinālā tikmēr pietrūka 0,569 sekundes.

B finālā aiz Puķīša palika slavenais Krieviju pārstāvošais šorttrekists Viktors Ans, kurš pērn Sočos tika kronēts par trīskārtēju olimpisko čempionu.

Tikmēr par šīs distances pasaules čempionu tika kronēts Dienvidkorejas pārstāvis Sejons Parks, kuram sekoja kanādietis Čārlzs Heimelīns un ķīnietis Shi Dzjinnaņs.

Kā zināms, Puķītis sestdien izcīnīja 19.vietu 500 metru distancē. Savukārt 1500 metros viņš priekšsacīkstēs tika diskvalificēts, tāpēc nepiedalījās arī reitinga sacensībās.

Savukārt latviete Evita Krievāne svētdien ierindojās 37.vietā 1000 metru distancē. Iepriekš viņai šajā distancē neizdevās pārvarēt priekšsacīkstes, tāpēc viņai bija jāpiedalās reitinga sacensībās, kur viņa savā skrējienā bija pēdējā - ceturtā. Par pasaules čempioni šajā distancē kronēta Dienvidkorejas sportiste Minjona Čo.

Pirms tam Krievāne 500 metru distancē ierindojās 30.vietā, bet 1500 metros ieņēma 41.vietu starp 43 sportistēm.