Stokholmas dome varētu neatbalstīt 2026.gada olimpisko spēļu rīkošanu
Foto: Sputnik/Scanpix

Stokholmas domē nebūs atbalsta 2026.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanai, vēsta Zviedrijas mediji.

Iepriekš šonedēļ Stokholmas kandidatūra, kurā renes sporta veidu rīkošana uzticēta Siguldai, tika oficiāli iekļauta saīsinātajā 2026.gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanas kandidāšu sarakstā. Tajā ir arī Kanādas pilsēta Kalgari un Itālijas pilsētu Milānas un Kortīnas d'Ampeco apvienotais pieteikums.

Kā vēsta "The Local", pēc septembrī notikušajām vēlēšanām par Stokholmas vadīšanu vienojušās Zaļā partija un centriski labējā partiju apvienība "Alliance". Abas partijas uzskata, ka Stokholmai nevajadzētu uzņemties 2026.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu. Tāpat tās vēlas apturēt "Apple" veikala celtniecību Zviedrijas galvaspilsētas centrā.

"Nevēlamies, lai olimpiskās spēles tiktu finansētas no nodokļu maksātāju naudas. Tāpat olimpiskajās spēlēm nevajadzētu atstāt iespaidu uz vidi. Stokholmai šobrīd ir daudz citu izaicinājumu, pie kā strādāt," Zviedrijas sabiedriskā televīzija SVT citē "Alliance" ietilpstošās Centriskās parijas pārstāvi Kārinu Ernlundu.

Pirms tam izskanēja informācija, ka 2026.gada Ziemas Olimpiādes mājvieta tiks nosaukta Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) sesijā nākamā gada septembrī, tomēr tagad to nolemts pārcelt jau uz jūniju.

Līdz 11.janvārim jāiesniedz pilnībā aizpildīts kandidatūras pieteikums, bet līdz 12.aprīlim jābūt iesniegtam pēdējām pašvaldību un valsts garantijām par drošību un vīzām.

Šī gada Ziemas olimpisko spēļu mājvietai Phjončhanai no Dienvidkorejas savulaik rīkot četrgades nozīmīgāko forumu bija tikai divas konkurentes - Minhene (Vācija) un Ansī (Francija), kamēr Ķīnas galvaspilsēta Pekina uzvarēja cīņā par tiesībām rīkot 2022.gada Ziemas olimpiskās spēles ar tikai vienu citu pilsētu - Almati no Kazahstānas.

Tags

Olimpiskās spēles Sigulda
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form