Titulētā Norvēģijas distanču slēpotāja Terēze Juhauga pārliecinoši atgriezusies sacensību apritē pēc dopinga diskvalifikācijas izciešanas, uzvarot 10 km distancē FIS slēpošanas sacensībās Beitostēlenā.

30 gadus vecā sportiste distanci veica 25 minūtēs un 42,6 sekundēs, tuvāko sekotāju, savu tautieti Ingvildu Flugstādu Estberhu pārspējot par 23,9 sekundēm. Trešā palika vēl viena norvēģiete Kari Eire Slinda (+59,8 sek.).

Sacensībās, kas notika mākslīgā sniega trasē Beitostēlenas pilsētā, piedalījās kopumā 60 sportistes, un tikai sešas no viņām nebija norvēģietes. No "pārējās" pasaules visaugstāk finišēja slovēniete Anja Mandeļča, kura ierindojās 20. vietā (+3:47,1).

Kā ziņots, 2016. gada nogalē Juhaugas analīzēs tika konstatēta aizliegtā viela, anaboliskais steroīds klostebols, ko viņa skaidroja ar pretiedeguma lūpu krēma izmantošanu, taču sportistei tika piespriesta 14 mēnešu diskvalifikācija. Līdz ar to Juhauga izlaida 2018. gada ziemas olimpiskās spēles.

Piektdien notika vēl vienas FIS sacensības distanču slēpošanā. Zviedrijā, Bruksvallarā 5 km distancē sievietēm uzvarēja mājinieces — pirmā Eba Andersone, otrā olimpiskā čempione Šarlote Kalla, trešā Hanna Falka.

Vīriešiem 10 km distancē uzvarēja zviedrs Jenss Burmans, otrais palika viņa tautieis Karls-Johans Vestbergs, bet trešais finišēja japānis Keišins Jošida.