Latvijas ziemeļu divcīņas sportists Markuss Vinogradovs trešdien Zakopanē ieņēma 44.vietu pasaules junioru čempionātā.

Vispirms lēcienā no normālā izmēra tramplīna Vinogradovs sasniedza 77,5 metru atzīmi un tika pie 64,6 punktiem, ieņemot 45.vietu un pārspējot piecus konkurentus.

Vēlāk pēcpusdienā desmit kilometru slēpojumu viņš sāka ar trīs minūšu un 36 sekunžu deficītu pret tramplīnlēkšanā labākos rezultātus uzrādījušajiem Marko Eini no Francijas un Sebastianu Estvollu no Norvēģijas. Latvietis trasē devās "vilnī", kas sacensības sāka trīs minūtes un desmit sekundes aiz līderiem.

Slēpošanā Vinogradovs uzrādīja 43.rezultātu un finišēja 44.vietā, atstājot aiz sevis trīs Ukrainas, vienu Igaunijas un divus Kazahstānas sportistus. Pārliecinošu uzvaru svinēja austrietis Štefans Retenegers, kuram Vinogradovs zaudēja sešas minūtes un 56 sekundes.

Soms Pertu Reponens atpalika 34 sekundes un izcīnīja sudrabu, bet vācietis Tristans Zomerfelds zaudēja 40 sekundes un ieguva bronzas godalgu.

2002.gadā dzimušais Vinogradovs bija starp desmit vecākajiem sacensību dalībniekiem.

Februārī Pekinā Vinogradovs kļuva par pirmo Latvijas pārstāvi olimpisko spēļu ziemeļu divcīņas sacensībās kopš 1936.gada.