Latvijas distanču slēpotāja Estere Volfa sestdien Skandināvijas kausa posmā Madonā desmit kilometru sacensībās ar atsevišķu startu ierindojās 37. pozīcijā.

Uzvaru izcīnīja Norvēģijas sportiste Margrēte Bergane, kura finišu sasniedza pēc 27 minūtēm un 18,1 sekundes. Otrajā un trešajā vietā viņai sekoja norvēģietes Marte Skānesa un Kristina Fosnesa, kuras atpalika no savas tautietes attiecīgi 23,1 un 39,9 sekundes.

Volfa finišēja 33 minūtēs un 9,8 sekundēs un piekāpās uzvarētājai gandrīz sešas minūtes, bet Elza Bleidele distanci veica 33 minūtēs un 58 sekundēs un noslēdza sacensības 39. vietā.

Savukārt vīriešu sacensībās pirmo vietu ieņēma norvēģis Haralds Āmunnsens, kurš distanci veica 23 minūtēs un 0,7 sekundēs. Otro un trešo vietu izcīnīja uzvarētāja tautieši Ivers Annešens un Eiriks Augdals, kuri atpalika no labākā rezultāta īpašnieka 16,7 un 45,4 sekundes.

Labāko rezultātu no Latvijas slēpotājiem sasniedza Indulis Bikše, kurš, veicot distanci 26 minūtēs un 36,6 sekundēs, piekāpās uzvarētajam trīs minūtes un 35,9 sekundes un ierindojās 72.pozīcijā.

Jēkabs Skolnieks ieņēma 84.vietu (+5:34,8), Silvestrs Švauksts finišēja par vienu vietu zemāk (+5:42,8), Gustavs Sināts bija 86.vietā (+6:08,7), 88. un 89. vietā finišēja Aleksandrs Artūrs Lule (+7:10,6) un Bruno Krampe (+7:23,7), bet Roberts Mārtiņš Klauģis noslēdza sacensības 91.vietā (+9:53).

Skandināvijas kausa slēpošanā sacensības Latvijā aizsākās 2008. gadā, bet Madonā tas pirmo reizi tika aizvadīts 2011. gadā. Pēdējo reizi Madona šīs sacensības uzņēma 2019. gadā, šogad sacensībām šeit notiekot jau astoto reizi.

Pēc Estešundas un Fālunas Zviedrijā Latvijā notiek sezonas noslēdzošais trešais posms.

Skandināvijas kauss Madonā svētdien noslēgsies ar 20 kilometru iedzīšanas sacensībām klasiskajā stilā, ņemot vērā iepriekšējo dienu rezultātus.

Sacensībās piedalās apmēram divi simti slēpotāju no Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Kanādas un citām valstīm.

Sacensības līdz svētdienai notiek Madonas sporta un aktīvās atpūtas bāzē "Smeceres sils".