Dānijas hokeja izlase sestdien izcīnīja otro pārsteidzošo panākumu Pekinas olimpiskajās spēlēs, apakšgrupas noslēdzošajā spēlē pieveicot Šveices valstsvienību.

Šveices hokeja izlase dāņiem piekāpās ar rezultātu 3:5 (1:0, 0:3, 2:2), grupu turnīru noslēdzot bez punktiem. Viņiem otrdien "play-off" kārtā pretī stāsies nomināli stiprāks pretinieks.

Savukārt Dānijas izlase ar sešiem punktiem izcīnīja otro vietu B apakšgrupā. Dāņi vismaz šobrīd pretendē uz to, ka izlase kā labākā otrās pozīcijas ieguvēja uzreiz kvalificēsies ceturtdaļfinālam.

Dānijas izlases pārākums daļēji izpaudās jau pirmajā trešdaļā, taču tajā vienīgos vārtus guva šveicieši, kuri izmantoja milzīgu pretinieku kļūdu. Vismaz pāris sekundes neviena nepieskatīts pie Sebastiana Dāma sargātajiem vārtiem bija Enzo Korvi, kurš pacietīgi sagaidīja komandas biedra piespēli un panāca rezultātu 1:0.

Taču otrajā periodā dāņi labo spēli pārvērta rezultātā. Jau trešdaļas pirmajā minūtē Peters Regins rezultatīvi izmantoja vairākumu, bet 21 sekundi vēlāk Frederiks Storms meistarīgi pielaboja Nikolasa Jensena uzmetienu vārtu virzienā.

Perioda turpinājumā dāņi arī neizmantoja ātro uzbrukumu mazākumā, kurā Mikkels Bedkers un Franss Nīlsens aizmuka divatā pret vārtsargu Reto Berru. Tomēr spēles 34. minūtē Bedkers elegantu slidojumu uz laukuma vidu noslēdza ar metienu starp Berras kājsargiem – rezultāts jau 1:3.

Trešās trešdaļas ievadā vārtu priekšā izmanīgi nospēlēja Nikolajs Maiers, kurš guva ceturtos vārtus dāņu labā. Taču šveicieši deficītu sadeldēja. Trīs minūtes vēlāk vairākumā izcēlās Romēns Lefels, savukārt divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām, šveiciešiem spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem, Fabriss Hercogs panāca rezultātu 3:4.

Šveices izlase vēl reizi sarīkoja haosu pie Dānijas izlases vārtiem, bet Frederiks Storms 59 sekundes pirms pamatlaika beigām no neitrālās zonas raidīja ripu tukšos vārtos, nodrošinot dāņiem panākumu.

Paralēli notiekošajā A apakšgrupas spēlē Čehijas izlase ar rezultātu 6:5 papildlaikā pieveica Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) hokejistus.

KOK komanda ar septiņiem punktiem uzvarēja apakšgrupā un kvalificējās ceturtdaļfinālam, otro pozīciju ar sešiem punktiem ieguva Dānijas izlase, kura KOK vienībai zaudēja savstarpējā spēlē. Čehi sakrāja četrus punktus, bet Šveices izlase tika vien pie viena punkta.

"Play-off" kārtas spēles sāksies otrdien, 15. februārī.