Dārziņa izcilā atgriešanās neiedvesmo Latviju uzvarai pār Dāniju
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijas hokeja izlases kapteinis Lauris Dārziņš pēc vienas spēles izlaišanas Pekinas olimpisko spēļu turnīrā atgriezās ar diviem gūtajiem vārtiem, tomēr tas nelīdzēja komandai pārvarēt Pekinas olimpisko spēļu "play off" pirmo kārtu – cīņā par vietu ceturtdaļfinālā Latvija ar 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) piekāpās olimpiskajai debitantei Dānijai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas hokejisti maču iesāka pietiekami aktīvi, izspēlējot labus uzbrukumus, bet tad astotajā minūtē vārtsargs Jānis Kalniņš nevarēja turpināt spēlēt savainojuma dēļ. Viņa vietā stājās Ivars Punnenovs, kuram drīz vien nācās vilkt ripu ārā no saviem vārtiem. 13. minūtē Punnenovs ripu atsita vārtu priekšā, trīs dāņi devās pēc tās, un Mortens Pulsens no asa leņķa izdarīja precīzu metienu, dodot vadību Dānijai.

Četras minūtes vēlāk Latvijas izlase pretuzbrukumā rezultātu izlīdzināja. Renārs Krastenbergs teicami piespēlēja Laurim Dārziņam, kurš izgājienā apspēlēja Dānijas izlases vārtsargu Sebastjanu Dāmu.

Otrās trešdaļas sākumā Latvijas hokejisti izvirzījās vadībā pēc skaitliskā vairākuma realizēšanas. Lauris Dārziņš saņēma piespēli un izdarīja precīzu metienu pa vārtiem. Nikolajs Jeļisejevs bija vārtu priekšā, bet ripu neskāra, tomēr, nedaudz patraucēja vārtsargam tvert ripu. Turpinājumā teicamas iespējas gūt vārtus bija Jeļisejevam un Bukartam, bet Latvijas pārsvars brīžiem bija tik liels, ka dāņi šķita apjukuši. Taču pārsvaru palielināt neizdevās. Savukārt 37. minūtē Latvijas hokeja izlase netika ārā no savas zonas. Uvis Balinskis laukuma stūrī zaudēja divcīņā, un Nikolajs Mejers piespēlēja Julianam Jakobsenam, kurš izdarīja precīzu metienu vārtu augšējā stūrī.

Trešais periods Latvijas izlasei iesākās ar nepelnītu noraidījumu, kad dānis uz aizsardzības zonas zilās līnijas nobremzēja, un Dārziņš viņā ietriecās. Tiesneši to vērtēja kā bloķēšanu. Šo vairākumu Dānija izmantoja, un Markuss Lauridsens izdarīja metienu tieši tajā brīdī, kad Punnenovs bija pilnībā nosegts un neredzēja metiena brīdi.

Turpinājums Latvijas izlasei bija ļoti neveiksmīgs. Vārtu gūšanas iespējas neveidojās ne vienādos sastāvos, ne vairākumā. Rezultāts vairs nemainījās, un Latvija noslēdza olimpiskās spēles

Dānijas hokejisti olimpiskās spēles turpinās ar ceturtdaļfināla maču pret Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komandu.

Savukārt Latvija olimpiskās spēles noslēdza 11. pozīcijā.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pekinas olimpiskās spēles, hokejs: Latvija – Dānija
Spēles statistika
Latvijas izlase olimpiskās spēles noslēdz 11. pozīcijā. 
Latvija - Dānija 2:3 (1:1, 1:1, 0:1). Spēle noslēgusies.Olimpiskās spēles Latvijas izlasei noslēgušās
Pusminūtes pārtraukums Latvijas izlasei. 
59:28 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Renārs Krastenbers nopelna noraidījumu.... Tiesneši vēl skatīsies video atkārtojumu, bet šoreiz neizdosies izvairīties no soda. Noraidījums paliek spēkā. 
Vārtsargs nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. 
Jaks uzmeta gar vārtiem, bija iespēja kādam no uzbrucējiem, taču viņš neskāra ripu. 
Vairākums neizmantots. Tā arī nebija iespēju uzbrukumā. 
Vairākuma pirmā minūte Latvijas izlasei ritēja bez izveidotiem vārtu gūšanas momentiem. Tad Ķēniņam metiena izdarīšanas brīdī salūza nūja. 
56:07 min. Noraidījums Dānijas izlasē. Nikolass B. Jensens sodīts par sitienu ar nūju. Pēc šīs sadursmes cieta Rihards Bukarts, kurš uzņēma sitienu ļoti sāpīgā vietā. 
Dānijas izlases spēlētājs Niklass Jenens dodas uz ģērbtuvēm. Izskatās, ka viņam ir ribu sasitums. 
Ķēniņa un Balinska mestās ripas lidoja pāri vārtiem. 
Četras minūtes pirms pamatlaika beigām Latvijas hokejistu sniegums uzbrukumā bija vienmuļš.  Momenti uzbrukumā neveidojās
Ķēniņš lauzās uz priekšu, bet dāņi spēja nepieļaut metienu. Spēles temps bija parocīgs Dānijas izlasei. Vajadzētu kāpināt tempu Latvijas hokejistiem. 
Latvijas izlase ātri pārgāja no aizsardzības uzbrukumā, un pēc Ķēniņa piespēles metienu pa vārtiem izdarīja Daugaviņš. 
Spēlei vajadzētu ritēt pie Dānijas vārtiem, bet Punnenovam nācās glābt savu komandu pēc Regina metiena, saņemot Storma piespēli no aizvārtes.  
Neveiksmīgs vairākums Latvijas izlasei... mazāk par desmit minūtēm Latvijas izlasei. 
Latvijas izlases vairākuma pirmajā minūtē citu vārtu gūšanas iespēju nav bijis. 
Krastenbergs izdarīja metienu pa vārtiem, bet Dāms ripu atsita. 
48:10 min. Noraidījums Dānijas izlasē.Āgārds noraidīts par sitienu ar nūju epizodē, kad labs uzbrukums bija Jeļisejevam. 
Ķēniņš uzmeta pa vārtiem, kad vārtu priekšā bija spēlētāju burzma. Latvijas izlasei 13 minūtes, lai pagarinātu savas olimpiskās spēles. 
Pēc Bukarta piespēles Ķēniņš metiena pozīcijā netika, tad Cibuļskis apslidoja vārtus un arī nespēja veikt saasinājumu. 
Dzierkals vārtu priekšā tika pie ripas, bet viņš no ļoti tuvas distances mēģināja ripu iedabūt vārtos, taču Dāmam izdevās izglābt savu komandu. . Diezgan laba epizode uzbrukumā. 
41:35 min. Latvija - Dānija 2:3Markuss Lauridsens izdarīja metienu no zilās līnijas, kad vārtu priekšā Ivars Punnenovs bija pilnībā nosegts. Viņi realizē skaitlisko vairākumu. 
Latvijas otrie vārti tomēr ieskaitīti Dārziņam, nevis Jeļisejevam. Vēlreiz veikts labojums tiešsaites protokolā. 
Uzreiz pēc iemetiena Dānija devās uz vārtu priekšu, un Regins un Storms ļoti aktīvi spēlēja, lai dotos pēc ripas. 
Storms atkal bija ļoti nekaunīgs vārtu priekšā, par ko Ābols viņu sodīja. Dānis žēlīgi skatījās uz tiesnesi, gribot panākt vēl vienu noraidījumu Latvijai. 
40:12 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Lauris Dārziņš sodīts par bloķēšanu. Tiesa, epizode bija ļoti strīdīga, jo dānis pēkšņi apstājās un Dārziņš viņam uztriecās virsū.
Sācies 3. periods.
Vai trešajam periodam visi gatavi? 
Rihards Bukarts intervijā LTV pēc otrā perioda norādīja, ka Latvijas izlasei bija daudzas vārtu gūšanas iespējas. Viņš ir lepns par to, kā komanda spēlē, bet vēl tikai nedaudz vajag, lai maču novestu līdz uzvarai.
Latvija - Dānija 2:2. Noslēdzies 2. periods.
Pēdējā minūtē trešdaļā Latvijas hokejistu darbojās uzbrukuma zonā, Dzierkals raidīja ripu gar vārtiem. 
Dānijas izlases uzbrukumā Storms negaidīti izdarīja piespēli, tāpēc metiens pa vārtiem izpalika. 
36:57 min. Latvija - Dānija 2:2Latvijas hokeja izlase netika ārā no savas zonas. Uvis Balinskis zaudēja cīņā pie apmales, Nikolajs Mejers piespēlēja Julianam Jakobsenam, kurš izdarīja precīzu metienu vārtu augšējā stūrī. 
Latvijas izlase šo vairākumu neizmantoja, bet turpināja darboties uzbrukuma zonā. Pēc Freiberga metiena vārtu priekšā ripu ieguva Dzierkals, bet viņš nebija precīzs. 
Ķēniņš piespēlēja Daugaviņam, kura metienu droši tvēra Dāms. 
Vairākuma sākumā Latvija izspēlēja ļoti līdzīgu kombināciju, kā otrajā vārtu guvumā. Šoreiz bez rezultāta. 
32:53 min. Noraidījums Dānijas izlasē. Olivers Larsens klupināja Bukartu un atstāja savu komandu mazākumā. 
Bukarts ātri iegāja zonā, izdarīja metienu, taču bija neprecīzs, netrāpot tuvējā vārtu stūrī. 
Dānijas izlase pēc vairākuma turpināja veidot uzbrukumus Latvijas izlases zonā. Pēc bloķēta metiena problēmas bija Krastenbergam, kuru komandas biedri aizstūma līdz rezervistu soliņam. 
Storms izlauzās līdz vārtiem, taču Punnenovs ripu tvēra. Storms pēc tam Freibergu uzstūma virsū vārtsargam, bet dānim virsū metās Batņa un Cibuļskis. 
Dānijas izlase vairākumā turējās uzbrukuma zonā. Reizi vārtu priekšā bija saspringtāka situācija, turpinājumā latvieši aizsardzībā darbojās precīzi. Tad arī Punnenovs ar kājsargu atvairīja ripu, kas lidoja vārtu apakšējā stūrī. 
Latvijas izlases otrais vārtu guvums ieskaitīts Nikolajam Jeļisejevam, kurš ar nūju skāra ripu pēc Dārziņa metiena un ievirzīja to vārtos.
27:34 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Jeļisejevs laukuma viduszonā klupināja Niklasu Jensenu.
Latvijas hokejisti laukumā darbojas iedvesmoti. Dānijas hokejisti ar lielām grūtībām tiek galā ar Latvijas nepārtrauktajiem uzbrukumiem. 
Kādu iespēju neizmantoja Jeļisejevs... Viņš ar Balinski izgāja pret vārtsargu, taču uzbrucējs pēc piespēles no tuvas distances meta virsū Dāmam. 
Pēc gūtajiem vārtiem Latvijas izlase turpināja izdarīt spiedienu. Tad arī Bukartam bija izgājiens pret vārtsargu, taču viņam neizdevās apspēlēt Dāmu, kurš ar kājsargu atvairīja ripu. 
22:33 min. Latvija - Dānija 2:1LAURIS DĀRZIŅŠ! Rodrigo Ābols uzvarēja iemetienā un deva Latvijai uzbrukuma iespēju. Uvis Balinskis un Renārs Krastenbergs saspēlējās un nogādāja ripu Dārziņam, kurš meta pa vārtiem. Nikolajs Jeļisejevs darbojās vārtu priekšā, bet ripu neskāra. Latvijas izlases kapteinis guva otros vārtus Sebastjana Dāma sargātajos vārtos. 
22:04 min. Noraidījums Dānijas izlasē. Par Dzierkala bloķēšanu sodīts Kristensens. 
Punnenovs atvairīja Regina metienu pa vārtiem. 
Latvijas izlase pirmajās 30 sekundēs spēlēja veiksmīgi. Ābols uzmeta pa vārtiem, bet pēc tam lēnā pret uzbrukumā Krastenbergam neizdevās piespēle Dārziņam, kurš jau atradās metiena pozīcijā. 
Sācies 2. periods
Kā otrais vārtsargs uz otro periodu saģērbies Kristers Gudļevskis.
Dārziņam vārtu guvumu ar rezultatīvu piespēli izcēlās jaunais Krastenbergs. Kolēģi no MVP sarūpējuši tieši šodien rakstu par šo talantīgo hokejistu.https://www.delfi.lv/mvp/cilveks/izlases-lideris-23-gados-renars-krastenbergs-neprasa-avansus-bet-izaicina-sevi?id=54054184
Izlases kapteinim šī ir jubilejas spēle!https://twitter.com/lhf_lv/status/1493444420976496642
Kaspars Daugaviņš intervijā LTV pēc pirmā perioda: “Mēs sākām labi, pirmās 10 minūtes turējām ripu. Galvenais, ka esam izlīdzinājuši. Mums bija A klases iespējas gūt vārtus. Izslēgšanas spēles ir cits hokejs, emocijas ir augstā līmenī.”
Latvija - Dānija 1:1. Noslēdzies 1. periods.
Trešdaļas izskaņā labākas epizodes bija dāņiem, bet Punnenovs metienus atvairīja. 
Nepatīkama epizode Niklasam Jensenam. Viņš un Ābols devās pēc ripas, dānis paklupa un kritiena brīdī latvietis viņu ietrieca apmalē.  Jensens bija spiests doties uz ģērbtuvēm. 
Latvijas hokejisti pēc gūtajiem vārtiem pozicionāli darbojās uzbrukuma zonā, bet līdz labam metienam netika. 
16:23 min. Latvija - Dānija 1:1Renārs Krastenbergs teicami piespēlēja Laurim Dārziņam, kurš devās izgājienā pret Sebastjanu Dāmu. Latvijas izlases kapteinis aiz sevis noturēja aizsargu un izdarīja metienu pāri vārtsarga kājsargam 
Latvijas hokejisti mazākumu izturēja, bet pēc tā vēlreiz pie Latvijas vārtiem bija bīstama epizode. 
Punnenovs ripu vēlreiz atsita sev priekšā, bet šoreiz dāņi pie atkārtota metiena netika. Tad tika izdarīja piespēles gar vārtiem, bet Bedekers par ripu netrāpīja.  
13:21 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Cīņā par ripu pēc iemetiena Miks Indrašis klupināja pretinieku. 
12:02 min. Latvija - Dānija 0:1Latvijas izlase pie apmales savā zonā pazaudēja ripu, kas dāņiem deva uzbrukuma iespēju. Matiass Lasens izdarīja metienu pa vārtiem, bet Ivars Punnenovs ripu atsita sev priekšā. Dāņi trijatā metās pēc tās, un Mortens Pulsens izvirzīja Dāniju vadībā. 
Izskatās, ka Kalniņš, atvairot metienu, tomēr guvis savainojumu.  
Pēc teicamas Smirnova piespēles pretuzbrukumā pa ripu netrāpīja Jeļisejevs. Dāņi metās savā pretuzbrukumā, kuru izdevās apslāpēt.  
Punnenovs atvairīja Rusela izdarīto metienu pa vārtiem. Smirnovs vārtu priekšā pagrūstījās ar Lauridsenu. 
Daugaviņš ar otro piegājienu tika metiena pozīcijā, un viņš lika Dāmam tvert pietiekami labu metienu pa vārtiem. 
7:47 min. Latvijas izlasē vārtsargu maiņa. Jānis Kalniņš devies uz rezervistu soliņu, bet viņa vietā vārtos ir Ivars Punnenovs. Iespējams, ka kaut kas noticis ar viņa ekipējumu, bet skaidrības nav
Pēc Smirnova metiena ripa no Dāma nonāca pie Indraša, kurš izdarīja vēl vienu metienu. Laba iespēja izvirzīties vadībā. 
Dzierkals lielā ātrumā no kreisās malas meta no asa leņķa. Dāms bija nosedzis tuvējo vārtu stabu. 
Perioda sestajā minūtē dāņi izdarīja savu bīstamāko metienu spēlē. Kreisajā malā nepiesegts palika viens no uzbrucējiem, kurš spēcīgi meta. Kalniņš ripu droši aizvirzīja uz otru laukuma stūri. 
Rihards Bukarts no aizvārtes centās atrast Dzierkalu vai Batņu. Dāņi vārtu priekšā spēlēja ļoti uzmanīgi. 
Latvijas izlase izspēlēja pozicionālu uzbrukumu, bet līdz metienam netika. Dārziņš piespēlēja gar vārtiem Freibergam, taču aizsargi ripu skāra. Brīdi vēlāk arī Daugaviņš centās atrast komandas Zīli, kurš devās uz vārtu priekšu. Niklass B. Jensens glāba komandu ar savu nūju. 
Pirmais metiens pa Latvijas izlases vārtiem Kalniņam lielas grūtības nesagādāja. Dānijas hokejisti ļoti ātri pārvarēja vidējo zonu, kad metās uzbrukumā. 
Mamčics uzbrukuma ievadā noturēja ripu uzbrukuma zonā, izdarīja metienu pa vārtiem. Latvijas hokejisti turpināja aktīvi darboties, un arī Daugaviņš apdraudēja vārtus. Dānijas izlases vārtsargs Sebastjans Dāms ripu tvēra. 
Spēle sākusies!Latvijas izlase uzvar pirmajā iemetienā!
Dānijas hokejisti olimpiskajās spēlēs izcīnījuši divas uzvaras. Harijs Vītoliņš stāstīja, ka dāņi atdod visu laukumu pretiniekam un tad spēlē uz asiem pretuzbrukumiem. Tāpēc iespējas gūt vārtus Latvijai būs, aizsardzībā jāspēlē uzmanīgi.
Dānijas valstsvienības sastāvs spēlei pret Latviju
Latvijas izlases vārtus mačā pret Dāniju sargās Jānis Kalniņš, kurš aizvadīs savu trešo spēli olimpisko spēļu turnīrā. Ārpus pieteikuma joprojām ir Mārtiņš Karsums, kuram Covid-19 sabojājis olimpiskās spēles. Nespēlēs arī Toms Andersons, Patriks Ozols, Nauris Sējējs un Kristers Gudļevskis.
Dānijas izlasei gan būs jāiztiek bez viena no līderiem aizsardzībā – Jespera Jensena Ābo. Viņš spēlē pret Šveici guva pleca savainojumu. https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/hokejs/danijas-izlasei-maca-pret-latviju-nevares-palidzet-viens-no-aizsardzibas-balstiem.d?id=54053310
Labā ziņa, ka Lauris Dārziņš gatavs atgriezties Latvijas izlases sastāvā. Viņš spēlē pret Somiju pēc spēka paņēmiena ielidoja neaizslēgtās Somijas izlases rezervistu soliņa durtiņās. Spēlē pret Slovākiju varēja just komandas kapteiņa iztrūkumu. https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/hokejs/lauris-darzins-piedalisies-spele-pret-daniju-vartos-stasies-kalnins.d?id=54052764
Latvijas hokeja izlase olimpisko spēļu hokeja turnīru iesāka ar trīs zaudējumiem grupu turnīrā. Olimpisko spēļu formāts to pieļāva, bet tagad gan mačiem būs cita vērtība. Izslēgšanas spēļu pirmās kārtas spēlē Latvija tiekas ar Dāniju, lai cīnītos par vietu ceturtdaļfinālā, kur jau gaida Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komanda.

Tags

Pekinas ziemas olimpiskās spēles Pekina 2022 Jānis Kalniņš Uvis Balinskis Ivars Punnenovs Hokejs Latvijas hokeja izlase Lauris Dārziņš Olimpiskās spēles Pekina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form