Ķīnas hokeja izlase ceturtdien aizvadīja vēsturisko pirmo spēli olimpisko spēļu hokeja turnīrā, taču spēja vien pusi spēles turēties pretim ASV valstsvienībai, kas svinēja pārliecinošu uzvaru.

ASV hokeja izlase svinēja uzvaru ar rezultātu 8:0 (1:0, 3:0, 4:0), izvirzoties vadībā A apakšgrupā.

Gados jaunās ASV valstsvienības labā trīs vārtus guva Šons Farels, kurš ir viens no 15 valstsvienībā spēlējošajiem studentiem. Farels atdeva arī divas rezultatīvas piespēles.

Ķīnas izlase spēli uzsāka ļoti agresīvi. Laukuma spēlētāji piekopa vairākus spēka paņēmienus, kā arī nelaida amerikāņus pie ASV dzimušā vārtsarga Džeremija Smita vārtiem. Brendens Brisons mača 11. minūtē Smitu pārspēja ar spēcīgu metienu tuvajā stūrī, bet Ķīnas izlase perioda laikā izpildīja vien par pieciem metieniem mazāk (11 pret 16), vairākkārt liekot 19 gadus vecajam Drū Komeso pierādīt savu meistarību.

Otrā perioda ievadā ASV izlase lēnām sāka nomākt savus pretiniekus. Ķīnas hokejisti divreiz pārlieku aizrāvās ar spēku spēli, ļaujot viesiem 32. minūtē jau panākt vadību 3:0. Savukārt trešdaļas izskaņā pretinieku kļūdu neitrālajā zonā izmantoja Ferels, kurš guva savus pirmos vārtus (4:0).

Noslēdzošajā trešdaļā Ķīnas izlase vairs nespēja pretoties gados jauno amerikāņu tempam. ASV izlase panāca vadību 7:0, bet laukuma saimnieki pēdējo reizi izteikti saņēmās, kad tika pie vairākuma. Tomēr, lai kādus momentus Ķīnas izlase radītu, viņiem allaž pietrūka mazliet veiksmes, lai gūtu pirmos vēsturiskos vārtus.

Spēli ar vārtu guvumu 59. minūtē noslēdza Farels, kurš pēc pieredzējušā Džastina Abdelkeidera piespēles guva trešos vārtus, pievienojoties somam Miro Altonenam pirmajā vietā naskāko vārtu guvēju sarakstā.

ASV izlases vārtos 29 metienus atvairīja Drū Komeso, bet Džeremijs Smits tika galā ar 47 no 55 pretinieku raidījumiem.

Paralēli notiekošajā A apakšgrupas spēlē Kanādas izlase ar rezultātu 5:1 pieveica Vācijas hokejistus.

Amerikāņi sestdien mēros spēkus ar mūžsenajiem sāncenšiem Kanādas valstsvienību, bet Ķīnas izlase tiksies ar Vācijas hokejistiem.