KOK hokejisti atspēlējas 'bullīšos' un saspringtā cīņā iekļūst finālā

Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīrā piektdien iekļuva Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komanda, kas saspringtā pusfināla kārtas spēlē pieveica Zviedrijas hokeja izlasi.

KOK hokejisti uzvarēja pēcspēles metienos, spēlē triumfējot ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0).

Pirmie pēcspēles metienus izpildīja KOK hokejisti, kuri pēc sava ceturtā metiena piekāpās ar 1:2, atstājot pretiniekiem divas iespējas nodrošināt uzvaru. Taču vispirms "bullīti" garām meta Henriks Tēmerness, tad aizsargs Jegors Jakovļevs izlīdzināja rezultātu, bet Antona Landera metienu atvairīja Ivans Fedotovs. Astotajā metienu sērijā Arsēnijs Gricjuks "ievilka" KOK komandu finālā.

Spēles pamatlaiks tika aizvadīts pusfinālam ierastā garā. Komandas nekautrējās spēlēt piesardzīgi, veiksmīgi tiekot galā ar pretinieku mēģinājumiem izkārtot labas vārtu gūšanas iespējas. Pirmajā trešdaļā gan ripa pēc Lukasa Bengtsona metiena piedzīvoja rikošetu un trāpīja pa stabu, bet pamatīgu vētru perioda pēdējās 40 sekundēs pie zviedru vārtiem sakūla arī KOK vienība.

Tieši KOK vienība pirmā izvirzījās vadībā. Pašā otrā perioda ievadā līdz Larsa Juhansona vārtiem veiksmīgi aizzagās Antons Sļepiševs, kurš ar metienu no tuvas distances panāca 1:0. Spēles temps arī pamazām kāpa, bet rezultātu zviedri izlīdzināja vien trešajā trešdaļā, kad komandas kapteinis Antons Landers raidīju ripu vārtos ar atkārtotu metienu.

Savukārt krietni interesantāka spēle kļuva desmit minūšu ilgajā papildlaikā, kurā abām komandām netrūka iespēju gūt vārtus. Zviedriem pāris reizes pēdējā brīdī patraucēja kāds KOK hokejists, bet otrā laukuma pusē Juhansons atsita bīstamos uzbrucēju metienus.

Kā minēts, pēcspēles metienos pirmie vadībā izvirzījās zviedri, taču KOK vienība atspēlējās, izmantojot pāris ne visai veiksmīgus Zviedrijas izlases "bullīšus".

Pirmajā pusfināla kārtas spēlē Somijas izlase ar rezultātu 2:0 pieveica Slovākijas valstsvienību. Sestdien, pulksten 15.10 norisināsies bronzas cīņa, bet svētdien, pulksten 6.10 sagaidāma spēle par zeltu.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku mača notikumu aprakstu.

Pekinas olimpiskās spēles: Hokejs. KOK – Zviedrija
KOK – Zviedrija 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0). KOK uzvar pēcspēles metienos Pēcspēles metieni KOK – Zviedrija 0:0. KOK met pirmā. Sļepiševs teju apmāna Juhansonu, bet vārtsargs špagatā atsit ripu. KOK – Zviedrija 0:0. Klingbergs pārcenšas ar vairākām pauzēm un tā arī neuzmet. KOK – Zviedrija 0:0. Grigorenko izpilda vienkāršu plaukstas metienu. Juhansons tver ripu ķērājcimdā.  KOK – Zviedrija 0:1. Valmarks gūst vārtus! Zviedrs milzu tempā sāka slidot, izpildīja ne pārāk precīzu metienu, bet ripa atsitās pret nūju un pārlidoja pāri Fedotovam. KOK – Zviedrija 1:1. Gusevs atrod vietu, kur raidīt ripu ar plaukstas metienu. KOK – Zviedrija 1:2. Nordstrēms aizsūta Fedotovu uz vienu pusi, bet ripu atstāj otrā. Izcils "bullītis'! KOK – Zviedrija 1:2. Tkačovs teju apstājas vārtu priekšā, nezinot, ko darīt. Juhansons bez problēmām atver metienu. KOK – Zviedrija 1:2. Tēmerness teju apspēlē Fedotovu, bet aizmet garām vārtiem. Fedotovs paspēja izpildīt špagatu. KOK – Zviedrija 2:2. Jakovļevs izlīdzina ar metienu pāri vārtsarga plecam. KOK – Zviedrija 2:2. Landers centās trāpīt starp kājsargiem, bet Fedotovs nolasa nolasa viņa domu gājienu. KOK – Zviedrija 2:2. Tagad jau pirmajiem jāmet zviedriem. Klingberga plaukstas metiens nav pārāk radošs un lido garām vārtiem. KOK – Zviedrija 2:2. Gusevs ilgi ieslidojas, bet tad izpilda vienkāršu metienu virsū vārtsargam. KOK – Zviedrija 2:2. Valmarks "aizšķeļ" garām vārtiem... Zviedram atliek muļķīgi pasmaidīt. KOK – Zviedrija 2:2. "Deja vu". Gusevs atkal uzmet virsū Juhansonam, kurš paspēja aizvērt kājsargus.  KOK – Zviedrija 2:2. Klingbergs tēmē tālajā stūrī, bet Fedotovs ripu atsit. KOK – Zviedrija 3:2. Gricjuks ieved KOK komandu finālā! Spēcīgs metiens no tuvas distances, kuru Juhansons nevarēja atvairīt.
KOK – Zviedrija 1:1 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0). Papildlaiks noslēdziesĻoti aizraujošais papildlaiks beidzies bez vārtu guvumiem.
Holmbergs teju aizbēg vienatnē pret Fedotovu, bet Nikišins pēdējā brīdī viņam izsit ripu. Un vēl viena izcila iespēja! Friberga piespēli uz vārtu priekšu laikus nolasīja Fedotovs, neļaujot uzbrucējam pa īstam izpausties. Papildlaikā nepilna minūte.
Kādu iespēju izkombinē zviedri! Divas trāpīgas piespēles un meistarīga pauze sagādā lielisku iespēju Bromem, bet viņa priekšā pēdējā brīdī nokrita Tkačovs. Uzbrucējam priekšā jau bija pustukšs vārtu stūris.
Sļepiševs izceļas arī otrā laukuma pusē, izkārtojot sev bīstamu metienu aizsarga aizsegā, bet arī Juhansonu var paslavēt par šo spēli. Papildlaikā atlikušas četras minūtes.
Tēmerness meistarīgi apslido vārtus, pēc tam metot ar nūjas neērto pusi. Izcilu spēli turpina aizvadīt Fedotovs!
Brome krīt pēc metiena no tuvas distances, atsitoties pēc tam pret KOK vienības vārtiem. Tas uzreiz KOK hokejistiem dod iespēju uzbrukt divatā pret vienu aizsargu, bet zviedri pagūst situāciju labot.Mirkļus vēlāk Karnauhovs laužas uz vārtiem, bet saduras ar Zviedrijas izlases vārtsargu. Labi, ka abiem viss ir kārtībā.
Pirmās divas minūtes ripu praktiski kontrolē tikai zviedri.
Uzreiz pie ļoti labas iespējas tiek Tēmerness, bet Sļepiševs varonīgi krīt ripas ceļā.
KOK – Zviedrija 1:1 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0). Sācies papildlaiks!
KOK – Zviedrija 1:1 (0:0, 1:0, 0:1). Noslēdzies pamatlaiks
Sākusies pēdējā pamatlaika minūte. Hokejisti šķiet gatavi sagaidīt sirēnu, kas liecinās par pamatlaika beigām.
Tuvojoties pamatlaika izskaņai, vairāk pretinieku zonā sanāk ielauzties KOK hokejistiem. Taču laukumā notiek bezkompromisa cīņa par ripu katrā epizodē. Uzbrucējiem ir grūti izvērsties.
Mazāk nekā sešas minūtes pamatlaikā. Pāris bīstamas epizodes varēja sanākt KOK hokejistiem, taču zviedri gan novirza ripu uz cīņām pie apmales, gan laikus metienu bloķēja Krīgers.
Zviedrijas izlase pārņēmusi virsroku. Iespējams, KOK hokejisti sapratuši, ka piedzīvotie pretuzbrukumi bijuši pārāk bīstami, un "nosēdušies" mazliet zemāk.
Zviedri turpina rauties bīstamos pretuzbrukumos, turklāt doties pēc atlēkušajām ripām. Jau kārtējo reizi šāda epizode noslēdzas ar ķīviņu. Šoreiz KOK hokejisti nebija mierā ar Matiasa Bromes rīcību. Pamatlaikā atlikušas desmit minūtes.
46:22 min. KOK – Zviedrija 1:1. Vārti!Iniciatīva perioda ievadā piederēja KOK komandai, taču zviedri pēkšņi tiek pie labas iespējas un to realizē! Pretuzbrukumā spēcīgu metienu pa ledu no zilās līnijas izpildīja Džonatans Pudass. Zviedriem palīdzēja tas, ka ripas ceļā bija teju seši hokejisti. Ripu skāra Tēmerness, bet pie atlēkušās ripas tika Antons Landers, kuram neviens vairs nevarēja patraucēt iebakstīt ripu pustukšos vārtos.
No aizvārtes vārtu priekšā izlien Šipačovs! Juhansons aizver tuvo vārtu stūri, atsitot ripu.
KOK – Zviedrija 1:0 (0:0, 1:0). Sākusies trešā trešdaļa!
KOK – Zviedrija 1:0 (0:0, 1:0). Otrā trešdaļa noslēgusies.
Voronkovs vārtu priekšā bīstami pielabo komandas biedra metienu. Zviedri spītīgi turas pretī, bet pēdējās dažas minūtes viņiem bijušas ļoti smagas. Mazākums gan izciests.
35:32 min. KOK vienība spēlēs vairākumāKOK hokejisti sagādā zviedriem ļoti smagu nomaiņu, nostājoties zonā un, izmantojot tuvā soliņa priekšrocības, aktīvi mainot uzbrucējus. Garā epizode noslēdzas ar Valmarka noraidījumu. Viņš plecā satvēra pretinieka nūju.
Saspringtā situācijā ripa izslīd no Fedotova ķetnām. Vārtsargs bija nodomājis, ka viņš jau ripu piespiedis. Vēlreiz pie KOK vārtiem izceļas asumi.
Zviedri sagaida izcilu vārtu gūšanas iespēju, bet to neizmanto. Pēc cīņas aiz KOK vienības vārtiem Vjačeslavs Voinovs ripu izmeta tieši uz Nordstrēma nūjas lāpstiņas. Fedotovs glābj, atvairot metienu no tuvas distances.Nākamās pusotras minūtes laikā Fedotova vārti tika apdraudēti vēl pāris reizes. Noslēdzošā epizode jau beidzās ar asumiem pie KOK vienības cietokšņa.
Spēles temps, salīdzinot ar pirmo trešdaļu, mazliet kāpis. Tas arī palīdzējis sagādāt vairāk bīstamu uzbrukumu abās laukuma pusēs.
KOK vienība pēc gūtajiem vārtiem turpina pietiekami kvalitatīvi uzbrukt. Perioda pirmajā daļā viņi bijuši pārāki.
20:15 min. KOK – Zviedrija 1:0. Vārti!Sļepiševs uzreiz pēc iemetiena gar laukuma apmali aizzogas garām Kristianam Folinam, aizslido līdz vārtiem un pēc īsas, meistarīgas pauzes pārspēj Juhansonu, kurš krita uz ledus.
KOK – Zviedrija 0:0. Sākusies otrā trešdaļa!
KOK – Zviedrija 0:0. Noslēgusies pirmā trešdaļaKOK hokejisti pēdējās 40 sekundēs iespieda zviedrus pie saviem vārtiem. Sļepiševs un Voinovs izpildīja bīstamus metienus, bet Zviedrijas izlases aizsargi varonīgi tos bloķēja.
Arīdzan komandām spēlējot četratā, tiek ieturēta augsta līmeņa piesardzība. Šajā spēlē katrs vārtu guvums būs ārkārtīgi svarīgs.
16:06 min. Abas komandas spēlēs četratāVladimirs Tkačovs uzreiz pēc iemetiena neiztur Oskara Fantenberga provokāciju, atbildot viņam ar sitienu ar nūju.
16:01 min. KOK vienība spēlēs vairākumāŠoreiz jau pārcentās Deniss Everbergs, pretinieku zonā paklupinot KOK hokejistu.
Zviedrijas izlase uzvar divcīņās savā zonā un aizskrien pretuzbrukumā divatā pret vienu aizsargu. Fedotovs ļoti pārliecinoši tver ripu pēc plaukstas metiena. Zviedrijas izlase pārņēmusi iniciatīvu.
Ivans Fedotovs turpina ieturēt savu tradīciju! Proti, pēc Bengtsona metiena no zilās līnijas seko rikošets, ripai pēc tam atsitoties pret vārtu stabu. Fedotovs šādam pavērsienam pavisam nebija gatavs. Vārtsargs pēc tam pasakās vārtu stabam, uzsitot pa to pāris reizes.
Pirmās desmit minūtes pagājušas atbildīgai spēlei raksturīgā garā. Abu vienību aizsargi nepieļauj pārāk bīstamus metienus. Mazs pārsvars bijis KOK hokejistiem.
Bīstamākā epizode šo divu minūšu laikā sanāca Dmitrijam Voronkovam, kura centienus aizbēgt pretuzbrukumā gan apturēja divi aizsargi.
4:29 min. Zviedrijas izlase spēlēs vairākumāAndrejs Čibisovs sodīts par acīmredzamu pretinieka klupināšanu Zviedrijas izlases zonā.
Pirmo trīs minūšu laikā uzbrukumi bijuši uz abiem vārtiem. Mazliet bīstamākas epizodes gan vērojamas pie Larsa Juhansona vārtiem.
KOK – Zviedrija 0:0. Spēle sākusies!
Abas vienības regulāri tikušās pasaules čempionātu grupu turnīrā, bet izteikti principiālu dueli nav aizvadījušas kopš 2015. gada, kad Krievijas izlase ceturtdaļfinālā ar rezultātu 5:3 pieveica Zviedrijas valstsvienību.
KOK vienība ceturtdaļfinālā ar rezultātu 3:1 pārspēja Dānijas izlasi, bet Zviedrijas hokejisti sīvā spēlē ar 2:0 pieveica kanādiešus.
Dienas pirmajā spēlē Somijas izlase ar rezultātu 2:0 pieveica Slovākijas hokejistus. Somi izslēgšanas spēlēs ielaiduši tikai vienus vārtus (ceturtdaļfinālā 5:1 pret Šveici).https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/hokejs/pekina-2022-somijas-hokejisti-notur-savus-vartus-neienemtus-un-ieklust-finala.d?id=54070986
Labdien, portāla "Delfi" lasītāj! Jau pēc kādām divarpus stundām noteiksim otro Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīra finālisti.