Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīrā piektdien iekļuva Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komanda, kas saspringtā pusfināla kārtas spēlē pieveica Zviedrijas hokeja izlasi.

KOK hokejisti uzvarēja pēcspēles metienos, spēlē triumfējot ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0).

Pirmie pēcspēles metienus izpildīja KOK hokejisti, kuri pēc sava ceturtā metiena piekāpās ar 1:2, atstājot pretiniekiem divas iespējas nodrošināt uzvaru. Taču vispirms "bullīti" garām meta Henriks Tēmerness, tad aizsargs Jegors Jakovļevs izlīdzināja rezultātu, bet Antona Landera metienu atvairīja Ivans Fedotovs. Astotajā metienu sērijā Arsēnijs Gricjuks "ievilka" KOK komandu finālā.

Spēles pamatlaiks tika aizvadīts pusfinālam ierastā garā. Komandas nekautrējās spēlēt piesardzīgi, veiksmīgi tiekot galā ar pretinieku mēģinājumiem izkārtot labas vārtu gūšanas iespējas. Pirmajā trešdaļā gan ripa pēc Lukasa Bengtsona metiena piedzīvoja rikošetu un trāpīja pa stabu, bet pamatīgu vētru perioda pēdējās 40 sekundēs pie zviedru vārtiem sakūla arī KOK vienība.

Tieši KOK vienība pirmā izvirzījās vadībā. Pašā otrā perioda ievadā līdz Larsa Juhansona vārtiem veiksmīgi aizzagās Antons Sļepiševs, kurš ar metienu no tuvas distances panāca 1:0. Spēles temps arī pamazām kāpa, bet rezultātu zviedri izlīdzināja vien trešajā trešdaļā, kad komandas kapteinis Antons Landers raidīju ripu vārtos ar atkārtotu metienu.

Savukārt krietni interesantāka spēle kļuva desmit minūšu ilgajā papildlaikā, kurā abām komandām netrūka iespēju gūt vārtus. Zviedriem pāris reizes pēdējā brīdī patraucēja kāds KOK hokejists, bet otrā laukuma pusē Juhansons atsita bīstamos uzbrucēju metienus.

Kā minēts, pēcspēles metienos pirmie vadībā izvirzījās zviedri, taču KOK vienība atspēlējās, izmantojot pāris ne visai veiksmīgus Zviedrijas izlases "bullīšus".

Pirmajā pusfināla kārtas spēlē Somijas izlase ar rezultātu 2:0 pieveica Slovākijas valstsvienību. Sestdien, pulksten 15.10 norisināsies bronzas cīņa, bet svētdien, pulksten 6.10 sagaidāma spēle par zeltu.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku mača notikumu aprakstu.