Latvijas hokejisti ar augstu paceltām galvām izstājas no Olimpiādes

Latvijas hokeja izlase trešdien ar augstu paceltu galvām atvadījās no Soču olimpiskajām spēlēm, dramatiskā un cīņas pilnā spēlē piekāpjoties Vankūveras olimpiskajai čempionei, zvaigžņotajai Kanādas valstsvienībai.

Latvijas hokeja izlase vairāk nekā 50 minūtes turēja visu hokeja pasauli sasprindzinājumā, un tikai ar 1:2 piekāpās kanādiešiem, otros vārtus zaudējot mazākumā mazāk nekā septiņas minūtes pirms mača beigām.

Kanādas izlase jau no pirmajām minūtēm laukumā dominēja, izdarot vienu metienu pēc otra uz Latvijas vārtsarga Kristera Gudļevska vārtiem. Kanāda 14.minūtē izvirzījās vadībā, kad savu iespēju realizēja Patriks Šarps. Tomēr kanādiešu bija vadībā vien divas minūtes, jo tas Artūrs Kulda teicami piespēlēja Laurim Dārziņam, kurš teicami apspēlēja pretinieku vārtsargu Keriju Praisu.

Otrajā trešdaļā cīņas ritējums nemainījās. Kanādas pārsvars laukumā bija milzīgs, tomēr Latvija aizsardzībā spēlēja pacietīgi un atbildēja ar pāris bīstamiem pretuzbrukumiem. Tos izmantot neizdevās, bet Gudļevsksis saglabāja Latvijas izredzes.

Trešajā periodā Kanādas "apgriezieni" tikai pieauga. Vienā no momentiem Gudļevskis ar Kristapa Sotnieka palīdzību ripu apturēja uz vārtu līnijas. Kanāda uzvaru izrāva 54.minūtē, kad Georgija Pujaca noraidījumu realizēja Šī Vebers. Mača izskaņā Latvija centās noturēties spēlē, tomēr nepaveicās.

Gudļevskis šajā mačā atvairīja 55 no 57 pretinieku metieniem, kamēr Latvija uz Kanādas vārtiem meta 16 reizes.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi.

SOČU HOKEJA TURNĪRS: LATVIJA – KANĀDA
Latvija - Kanāda 1:2. Spēle noslēgusies.Vārtu guvēji: Lauris Dārziņš (15:41 min.) - Patriks Šarps (13:37 min.), Šī Vebers (53:06 min.).Noraidījumi: Zemgus Girgensons (2 min. - 25:37), Sandis Ozoliņš (2 min. - 39:33), Georgijs Pujacs (2 min. - 51:09) - Patriks Šarps (2 min. - 06:18), Dankans Kīts (2 min. - 16:02), Martins Sentluī (2 min. - 30:21).Metieni:  16 - 57 (6 - 16, 5 - 19, 5 - 22).
Latvijas hokejisti ar Kristeru Gudļevski priekšgalā aizvadīja teicamu maču. Latvijas faniem jābūt lepniem par šīs izlases sniegumu!
Latvija - Kanāda 1:2. Spēle noslēgusies
Kanādai mēģina mest tukšos vārtos, to Latvijas spēlētāji nepieļauj.
Arī Kanāda ņem 30 sekunžu pārtraukumu.
Ozoliņš atrod Girgensonu, kurš nekavējoties izdara metienu. Praiss tver.
Pēdējā minūte!
Kas par cīņu! Prieks skatīties uz mūsējiem!
Laukumā pieci Latvija uzbrucēji
Latvijas izlase maina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.
Latvijas izlase paņem 30 sekunžu pārtraukumu.
Ķēniņs izdara labu metienu pa vārtiem, Praiss atvaira metienu.
Kanāda kontrolē ripu, bet uzbrukumā vairs nesteidz. To izmanto Sprukta maiņa, kas mēģina piespēlēt uz vārtu priekšu. Nedaudz pietrūkst.
Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām.
Bērziņš izdara labu metienu un Štāls labi cīnās vārtu priekšā. Kanādieši vienkārši met ripu ārā no zonas.
Iespēja Štālam, tad Latvijai vēl viens metiens uz Kanādas vārtiem.
Sprukta maiņai neizdodas izspēlēt pretuzbrukumu. Kanāda sāk spēlēt vienkāršāk un vairs neraujas uzbrukumā
Gudļevskis glābj komandu pēc metiena pēc pavisam tuvas distances.
Komandas apmainās ar neveiksmīgiem uzbrukumiem. Latvija dara visu, lai "aizķertos" šajā mačā.
Sešas minūtes līdz pamatlaika beigām.
Latvija - Kanāda 1:2Kanāda realizē vairākumu. Kanādieši ātri saspēleja un Šī Vēbers ar tālu metienu izvirza vadībā savu komandu.
Gudļevskis patērējis daudz spēku. Latvijas komandas darbinieks nāk talkā ar ožamo spirtu.
Dautijs izdara tālu metienu, ripa trāpa pa vārtu pārliktni.
Gudļevskis atvaira jau 52 metienu mačā. Latvijai izdodas ripu dabūt ārā no zonas, bet Kanāda atkal drīz ir Latvijas zonā.
Krosbijs piespēlē Kunicam, un viņš no laukuma stūra dodas uz vārtiem. Gudļevskis labi nospēlē ar kājsargiem.
Kanāda vairākumu sāk ar zibenīgu saspēli, bet Šarpa metiens lido ārpus laukuma.
Latvija paliek mazākumā.Noraidījums Georgijam Pujacam
Kanāda atkal sāk "spiest" uz Latvijas vārtiem. Vairāki bīstami metieni.'
Pamatlaikā vēl jāspēlē 10 minūtes.
Gudļevskis tver tālu metienu, un Ozoliņš soda Geclafu par sitienu Latvijas vārtsargam.
Sprukts teicami iesāk uzbrukumu un piespēlē Dārziņam, tomēr viņam neizdodas precīzs metiens. Laba iespēja!
Tiesnesis divas reizes skatās video atkārtojumu un vārtu guvums nav ieskaitīts!
Sotnieks un Gudļevskis pašā pēdējā brīdī glābj Latvijas komandu no vārtu zaudējuma. Sotnieks ripu apturēja uz vārtu līnijas, pastumjot to zem Gudļevska.
Vairākas reizes ripa bīstami nonāk Latvijas vārtu priekšā, Gudļevskis.
Uz Gudļevska vārtiem jau izdarīti 44 metienu.
Bārtulis pēc sāpīgi bloķētā metiena atkal ir laukumā. Latvija neļauj kanādiešiem iesākt uzbrukumu.
Latvijai uz brīdi izdodas ripu dabūt ārā no aizsardzības zonas. Tad Kanāda sāk kārtējo uzbrukuma vilni, kam seko Karsuma un Girgensona organizētais pretuzbrukums. Praiss atvaira Girgensona metienu.
Kanādas spiediens uz Latvijas vārtiem ir milzīgs. Seko viens metiens pēc otra. Gudļevskis vārtus ir "aizmūrējis", bet aizsardzības spēlētāji darbojas pāsaizliedzīgi.
Kanāda izveido ļoti bīstamu uzbrukumu, kurā izdara spēcīgu metienu. Bārtulis bloķē metienu un gūst savainojumu. Viņam pašam izdodas atstāt laukumu, tomēr savainojums varētu būt gana sāpīgs.
Ķēniņš pretuzbrukumā ieiet zonā un izdara metienu pāri vārtiem.
Kanāda iespiedusi Latviju zonā, un Gudļevskim jāatvaira metieni.
Kanāda bīstami uzbrūk, bet Latvija jau spēlē pilnā sastāvā.
Kanādietis met garām uzreiz pēc piespēles no vārtu priekšas. Tad Kīts mēģināja piespēlēt uz tukšo vārtu stūri. Pēc tam arī Krosbijs netrāpa pa ripu no teicamas pozīcijas.
Latvija pēdējo periodu sāk mazākumā.
Latvija - Kanāda. Sācies 3.periods
GUDĻEVSKIIIIISSS!
Latvija - Kanāda 1:1. Noslēdzies 2.periods.
Noraidījums Latvijas izlasē.Sandis Ozoliņš saņem divu minūšu sodu.
Kanādas izlase divas reizes izspēlē līdz vārtu priekšai. Abas reizes labas iespējas gūt vārtus, tomēr aizsargi un Latvijas vārtsargs darbjas sekmīgi.
Latvijas hokejisti meklē iespējas uzbrukumā, pat Kulda nonāca uzbrukuma smailē. Tad Sprukts aptur Kanādas spēlētāja izrāvienu uz vārtiem.
Kanādas apgriezieni atkal sāk palielināties
Kanāda izspēlēja labu uzbrukumu, tad Dārziņš dodas pretuzbrukumā, kurā pēc tam bīstami izdodas nocīnīties vārtu priekšā. Kulda izdarīja metienu, un Praisam bija jāatvaira metiens.
Kanāda uzmet pa Gudļevska vārtiem, viņš ripu pārliecinoši tver ķērājcimdā.
Kanāda spēlē Latvijas zonā, bet pēdējās epizodēs momentu nav tik daudz.
Kanāda spēlē pilnā sastāvā
Latvija vairākuma turpinājumā saasina situaciju vārtu priekšā, izdarot tikai trešo metienu šajā periodā.
Latvijai ar pirmajām divām reizēm neizdodas nostāties pretinieku zonā. Ar trešo reizi izdodas izspēlēt uzbrukumu, bet ripa līdz vārtiem nelido.
Noraidījums Kanādas izlasē.Martins Sentluī saņem sodu.
Laura Dārziņa vārtu guvums
Indrašis ieiet zonā un izdara metienu. Ripa atlec no apmales tieši Girgensonam uz nūjas. Viņam metiens nesanāk, tomēt izdodas nopelnīt vairākumu.
Kanāda jau izdarījusi 30 metienus par Latvijas vārtiem. Latvijai tikmēr astoņi metieni.
Tiesnesis devās skatīties, vai ripa nebija Latvijas izlases vārtos. Pēc video noskatīšanās tas ir skaidri zināms.
Gudļevskis ripu pēc kārtējā bīstamā metiena ripu aptur uz vārtu līnijas. Teicami spēlē mūsu talantīgais vārtsargs.
Kanādieši turpināja apšaudīt Latvijas izlases vārtus. Ripu izdevās dabūt ārā no zonas.
Latvija spēlē pilnā sastāvā.
Kanāda turpina bīstami uzbrukt, tomer Latvija izdodas neielaist vārtus.
Gudļevskis glābj Latviju no otro vārtu zaudējuma! Latvija mazākumā ripu pārmeta ripu pāri laukumam, bet Kanādas vārtsargs iesāka uzbrukumu, kurā pret Gudļevski izgāja uzbrucējs.
Noraidījums Latvijas izlasē.Girgensons saņem sodu.
Girgensons un Indrašis pārtver ripu un dodas pretuzbrukumā. Abi labi saspēlējas, bet Girgensonam neizdodas izvirzīt vadībā Latviju.
Savainojumu guvis Džons Tavaress. Artūrs Kulda izdarīja tīru spēka paņēminu.
Kanādai viena iespēja gūt vārtus pēc otras. Korijs Perijs mēģināja ar pirueti mest vārtos, taču viņš tika neitralizēts.
Marlo izdara tālu metienu, Gudļevskis ar kājsargu atvaira. Pēc tam latviešu vārtsargs nākamo mesto ripu tver.
Kanādai laukumā ir liels pārsvars, tomēr Latvija prot aizsargāties un joprojām veic lieliskus spēka paņēmienus.
Pavlovs uzmeta pa vārtiem, Ķēniņš vārtu priekša nerealizē savu iespēju. Kanāda nekavējoties metas prettriecienā.
Latvija atbild ar pretuzbrukumu, Ķēniņš uzmet, tad Cipulis pacīnās vārtu priekšā.
Kanādas spēlētāji minūtes un 15 sekunžu laikā izdarījuši jau vārākus bīstamus metienus pa vārtiem.
Kārters saņem piespēli no aizvārtes un nekavējoties met. Latvijas vārtsargs paspēj pārvietoties.
Gudļevskis perioda sākumā atvaira tālu un spēcīgu metienu. Kanādieši sākuši aktīvi.
Latvija - Kanāda 1:1. Sācies 2.periods.
Latvija - Kanāda. Noslēdzies 1.periods
Kunics atkal bīstami uzmet pa vārtiem, Gudļevskis atsit. Tad arī Vēbers izdara tālu metienu.
Kanāda spēlē pilnā sastāvā.
Vairākums Latvijas izlasei nevedās. Kanāda prot ripu izraidīt ārā no aizsardzības zonas .
Noraidījums Kanādas izlases sastāvā.Dankans Kīts saņēmis sodu.
Latvija - Kanāda 1:1Lieliska tālā piespēle Kuldas izpildījumā Dārziņam, kurš iziet viens pret vienu pret Kanādas vārtsargu. Dārziņš meistarīgi apspēlē un izlīdzina rezultātu.
Hokejs. ASV - Čehija 2:1. Rit 1.periodsSpēles sākumā komandas apmainās ar vārtu guvumiem, bet 15.minūtē amerikāņi gūst otros vārtus,
Latvija vēl viena iespēja, kurā Praisam jāiesaistās spēlē. Cipulis izdarīja metienu pēc Ķēniņa piespēles.
Latvijai vēl viens labs uzbrukums, kurš Girgensons netrāpa.
Ozoliņš skaisti "apzog" kanādiešu spēlētāju un izkārto uzbrukuma momentu Girgensonam. Metienu tver kanādiešu vārtsargs Praiss.
Latvija - Kanāda 0:1Riks Nešs apslidoja vārtus un piespēlēja Patrikam Šarpam, kurš izmantoja brīdi, kad Gudļevskis bija disbalansā un realizēja savu iespēju.
Nešs no laukuma stūra izlaužas līdz vārtiem
Miķelis Rēdlihs apslido ap vārtiem un uzmet. Ripa rikošetā no Rika Neša slidas slīd nedaudz garām vārtiem.
Sprukts veiksmīgi ieiet zonā, bet met garām. Kanāda nekavējoties dodas pretuzbrukumā, un izspēlē kārtējo vārtu gūšanas momentu, kas atduras pret Latvijas izlases vārtsargu.
Gudļevskim mača deviņās minūtēs jāatvaira 11 kanādiešu metieni. Latvija atbildējusi ar diviem metieniem.
Kanāda mazākumā izveido labu uzbrukumu, kurā Gudļevskis ar kājsargu atvaira pretinieku metienu.
Latvija vairākumā izdara metienu, tomēr Spruktam neizdodas pacīnīties pa ripu vārtu priekšā. Kanādiešiem turpinājumā izdodas ripu dabūt ārā no zonas .
Latvijas izlase spēlēs vairākumā.Divu minūšu sodu saņēmis Patriks Šarps.
Kanādas izlase atkal izspēlē ļoti bīstamu uzbrukumu, Gudļevskis vārtoties pa ledu glābj komandu. Jāuzteic arī aizsargi.
Gudļevskim vienkāršā sitācijā neizdodas ripu piespiest, tomēr situācija noslēdzas veiksmīgi.
Kanādieši pārņem spēle iniciatīvu, izspēlējot uzbrukumus. Tomēr tad Dārziņš izlaužas pretuzbrukumā un Praisam ripa jāatvaira.
Girgensons iegūst ripu uzbrukuma zonā un izdara metienu, taču tas lido garām vārtiem. Kanāda atbild ar bīstamu pretuzbrukumu, kurā Gudļevskis atvaira, bet uzbrukuma turpinājumā Kanāda izspēlē līdz tukšiem vārtiem, bet Kunics trāpa pa vārtu pārliktni.
Gudļevskis atvaira vairākus metienus pēc kārtas. Kanādieši savērpj virpuli pie Latvijas vārtiem, bet Gudļevskis maču sāk veiksmīgi.
Latvija turpina lielisko spēka spēli, kas tiek demonstrēts visa turnīra garumā.
Latvija pirmā izspēlē uzbrukumu. Karsums izspēlē uz vārtu priekšu, un kanādiešu vārtsargam Praisam jāiesaistās spēlē.
Spēle ir sākusies!!
Abu komandu hokejisti jau ir gatavi spēlei. Pēc īsa brīža mačs varēs sākties!
Latvijas izlases sastāvs mačam: Vārtsargi: Kristers Gudļevskis (Edgars Masaļskis); Aizsargi: Artūrs Kulda - Oskars Bārtulis, Arvīds Reķis - Sandis Ozoliņš, Kristaps Sotnieks - Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs - Ralfs Freibergs Uzbrucēji: Miks Indrašis - Zemgus Girgensons - Mārtiņš Karsums, Lauris Dārziņš - Jānis Sprukts - Miķelis Rēdlihs, Mārtiņš Cipulis - Vitālijs Pavlovs - Ronalds Ķēniņš, Koba Jass - Armands Bērziņš - Juris Štāls.
Latvijas izlase ar Kanādas valstsvienību spēkojusies 15 reizes, bet vēl ne reizi nav izdevies uzvarēt. Toties viens mačs noslēdzies neizšķirti. Vienīgo reizi no zaudējuma izbēgt izdevās 1997. gadā, kad tika fiksēts rezultāts 3:3.
Soču olimpisko spēļu hokeja turnīrā jau zināmas divas pusfinālistes - Zviedrija un Somija. https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/hokejs/somijas-hokejisti-apbedina-majiniekus-un-atstaj-zvaigznoto-krieviju-atkal-bez-medalam.d?id=44232071
Cerams, ka Nolans Latvijas spēlētājus mačam būs nomotivējis tik ļoti, ka būs vēl viena sensācija olimpiskajā hokeja turnīrā! https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/hokejs/nolans-lieliski-prot-motivet-speletajus-saka-girgensons.d?id=44230007
Sveicināti! Latvijas hokeja izlase aizvada savu pirmo olimpisko spēļu ceturtdaļfinālu, spēkojoties ar ļoti spēcīgo Kanādas valstsvienību.